Autor Tema: Problemi sa komandom "dodji"  (Pročitano 4841 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mina

• Hero Member

Odg: Problemi sa komandom "dodji"
« Odgovor #15 poslato: 10 April, 2014, 14:33:19 »
možda i Ice pokupi ideju o igrački za malenog dekadenta  :D

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 10 April, 2014, 19:49:09 »
Par saveta za učenje komande "Dođi!":
- u početku obavezno vežbaj na nekom mestu gde nećete imati "ometanja", pa kada savladate, onda pređite na "real-life" situacije. Promeni nekoliko različitih okruženja prilikom vežbanja (dvorište, prazan park, prazno školsko dvorište...)
- nemoj preterivati sa vežbanjem, već prekidaj čim primetiš da će pas početi da gubi interesovanje
- nemoj koristiti "Dođi!" u situacijama kada je očigledno da te pas neće poslušati, jer onda će on shvatiti da ne mora uvek da je posluša. U vezi sa ovim, ako si do sada koristila baš ovu reč kao komandu, možda bi bilo dobro da smisliš neku sličnu (a po "zvučnosti" različitu) koju bi mogla da koristiš ubuduće
- "Dođi!" uvek izgovaraj veselim tonom, tako da mu to "Dođi!" bude zanimljivije od bilo čega što ga okružuje u tom trenutku (na primer: "Ice!", kada te pogleda: "Dođi!", i obavezno nagrada kada dođe)
- kada ga pozoveš da dođe, nemoj ići ka njemu, već lagano unazad od njega. Ovde dobro dođe ranije pominjani kanap, kako bi mogla da ga zaustaviš ukoliko te ne posluša

Van mreže Ice

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #17 poslato: 06 Maj, 2014, 11:42:56 »
Hvala svima na savjetima jos jednom, sad smo uspjeli to svladati :)

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 06 Maj, 2014, 11:43:57 »
odlične vijesti  sm clap

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 06 Maj, 2014, 12:05:16 »
sta ste radili? napisi, verovatno ce nekom koristiti

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 06 Maj, 2014, 17:32:30 »
Hvala svima na savjetima jos jednom, sad smo uspjeli to svladati :)

super i bravo  sm prst gore
samo da se ne opustiš previše  sm smesko1 biti će tu još puno posla, malo se možeš opustiti kada prođe otprilike godina i pol dana  sm zelenko

Van mreže Ice

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #21 poslato: 13 Maj, 2014, 11:40:18 »
Uvijek na oprezu  sm to

Pa mislim da je to dosta individualno, od psa do psa. Nama dugi povodac nije palio jer bi on jednostavno znao da je na povocu i da je bolje dobiti hranu na tako lagan nacin.
Skrivanje je imalo ucinka, postane privrzeniji pa ima mjeru odmaka od vlasnika :)
Ono sto je dovelo do rezultata je bila hijerarhija nagrada - kupovne slastice za ostale naredbe, a samo kobasica/hrenovka za naredbu dodji.
Isprva sam ga zvala po dvoristu kad bih god izasla van pa davala mu komadic kobasice. Zatim smo isli sami u setnju pa bih ga nagradila. Iza par dana smo to radili u parku za pse i jednostavno je to nesto sto ne odbija, unatoc drugim podrazajima oko njega :)
I sto manje je na povocu to mu je poslusnost veca. Kad sam sa deckom preko vikenda u stanu, kad izadjemo van  nije toliko usmjeren na mene, kao kad izadjemo iz dvorista doma.

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

« Odgovor #22 poslato: 16 Maj, 2014, 11:23:31 »
Pozdrav   sm wink

I ja imam slican problem, moja Rea kada smo u dvoristu dodje odma' na komand bila ona na kraju dvorista ili od mene na 1m. Problem je kada zbog nekog razloga preskoci ogradu (kada vidi da neko od ukucana izadje iz dvorista ili kada vidi da se djeca igraju sa loptom) tada nema teorije da se vrati kada je zovem. Sestri se tako jednom otkacila u setnji nij mogla nikako da dozove jednostavno nece, sreca pa se to desilo na jezeru gdje nije bilo nekog velikog saobracaja i guzve (vecina ljudi bjezi kada me vidi u setnji misleci ko da vodm "masinu za ubijanje", a pas umiljat ko mala bebica) :D
Malo sam sletio sa teme :D kod Rea-e je slucaj da ona mene mora drzati na oku dok smo u dvoristu, ned'o Bog da ja odem iza coska kuce ili da me ne vidi od drveta. To sam iskoristio i odem iza coska a da ona ne krenei onda je pozovem. Sada kada ode na kraj dvorista, dal' me vidi ili ne, na komandu odma' dotrci (a kao nagradu nisam nista koristio osim kontakta :D)
I'm not psycho.. I just like psychotic things!!!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 24 Maj, 2014, 01:22:37 »
da bi utvrdili komandu Dodji, morate raditi na puno razlicitih mesta. ako bez problema dolazi u dvoristu (sto je normalno, jer nema drugih interesantnih stvari sem tebe), i to ste 100% utvrdili, izadji ispred kaspije na ulicu i na isti nacin je uci tu komandu.. nauci je da bez greske reaguje na tvoje Dodji prvo na svim mestima na kojima nema necega sto joj skrece paznju, pa postepeno isto to radi i na mesima gde ima ometanja. uvek na isti nacin i sa nagradom koja je dovoljno velika da zameni ometanje koje postoji u okolini. kada joj razvijes refleks : Dodji-Nagrada u neometajucoj okolini, to ces lako da postignes i u ostalim situacijama ako ides postepeno. postepeno znaci da nakon sto ti sigurno dolazi kada nema ometanja (psi, ljudi, okolina...) , prelazis u situaciju gde su minimalna ometanja, i to jednako nagradjujes (npr auti, ulica, prolaznici) itd
malinoe su blesave, lude, aktivne i radoznale... sve to sto je ona ti trebas da joj zadovorljis da bi te pratila i slusala

Van mreže Rea_Malinois

• Sr. Member

« Odgovor #24 poslato: 24 Maj, 2014, 02:10:57 »
radili smo to ove sedmice na ulici ali sam koristio prvo malo duzi lanac (3m) pa sam postepeno prelazio bez  sm prst gore, nagrada je naravno loptica (sve bi uradila za lopticu) sm zelenko.... sreca pa brzo uci  :worth: :worth: :worth: :worth: :worth:
I'm not psycho.. I just like psychotic things!!!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 25 Maj, 2014, 00:52:57 »
lopticari dusu prodaju za lopticu, i zato jako brzo i uce, i lako ih je nauciti . najbitnije je da si ti jasan i da shvate sta zelis od njih, onda sve ide lako  :fige: