Autor Tema: Kupiranje ušiju  (Pročitano 42073 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Kupiranje
« Odgovor #30 poslato: 22 Februar, 2014, 20:18:33 »
znaš kako: tvoj pas, tvoja stvar
ja to svom psu ne bih uradila

isto kao što ne razumem ljude koji buše maloj deci uši. da, to će ih boleti samo pola sata...ili pola dana....ali zašto im uopšte priuštiti tu neprijatnost.
kada napune dovoljno godina neka sama odluče, pa ako hoće neka probuše i 20 rupa.

i da, to ne možemo da primenimo na psa, jer on nikada neće doći u mogućnost da sam odluči. ali ja sam uvek za to da moj pas ima što manje neprijatnosti a što više zadovoljstva

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 22 Februar, 2014, 20:41:07 »
Pa ja se nisam konkretno tebi obratila... nije akita jedina rasa. Ustalom sama kazesh relativno zdrava rasa... "Akitas are generally hardy, but they have been known to suffer from various genetic conditions and be sensitive to certain drugs" a onda sledi niz problema, ne moram da citiram, kapiram da znash koji su.

To shto kazesh za ovcare, kad sam saznala kakve sve probleme imaju/mogu da imaju, tad sam i pomislila da vishe ne zelim da uchestvujem u tome... ali opet, oni imaju neshto shto mi se svidja (karakter) al to dolazi sa problemima, a ako imash srece ubodesh zdravu jedinku. I shvatam da sam licemerna jer osudjujem to al ipak cu im dati pare za novog i podrzacu razmnozavanje izmedju ostalog i obolelih jedinki. Tako da to "nisam svesno uchestvovala" vazi samo do onog trenutka dok ne saznash... ako i posle toga odluchim da kupim ovcara, svesno uchestvujem.
Citat
ja sam uvek za to da moj pas ima što manje neprijatnosti a što više zadovoljstva
Chak i u opisu rase stoji da je netrpeljiv prema pripadnicima istog pola pa chak i da je to pas koji uopshte nije za drushtvo drugih pasa. Zashto ga onda izlazesh svakodnevnom stresu shetajuci ga po parku? Mogla si da izaberesh drugu rasu koja nema te karakteristike, ali tebi se ta rasa svidja takva kakva je. I po chemu si ti onda veci ljubitelj od nekoga ko hoce psa sa kupiranim ushima? samo zbog toga shto "bol" koji nanosish psu nije vidljiv?

Da se razumemo, isto mislim i za sebe, ne izdvajam sebe uopshte iz gomile koja pati za odredjenim karakteristikama svojih ljubimaca.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 22 Februar, 2014, 20:47:39 »
Pa ja se nisam konkretno tebi obratila... nije akita jedina rasa. Ustalom sama kazesh relativno zdrava rasa... "Akitas are generally hardy, but they have been known to suffer from various genetic conditions and be sensitive to certain drugs" a onda sledi niz problema, ne moram da citiram, kapiram da znash koji su.

znam da se nisi konkretno meni obratila. ali objašnjavam u nama bliskim primerima da se ne bi rasplinjavali
 sm smesko2

svesna sam ja koje probleme akite mogu da imaju. ali se ti problemi zaista retko javljaju u rasi. Mada, posle ovog filma sa Ričardom Girom možda dođe do masovne "produkcije" pa se to promeni  :wonder:
i zato mi je frka da ikada Arija uvedem u anesteziju, jer može jako loše da se završi. A opet, možda ne spada u tu grupu

Citat
ja sam uvek za to da moj pas ima što manje neprijatnosti a što više zadovoljstva
Chak i u opisu rase stoji da je netrpeljiv prema pripadnicima istog pola pa chak i da je to pas koji uopshte nije za drushtvo drugih pasa. Zashto ga onda izlazesh svakodnevnom stresu shetajuci ga po parku? Mogla si da izaberesh drugu rasu koja nema te karakteristike, ali tebi se ta rasa svidja takva kakva je. I po chemu si ti onda veci ljubitelj od nekoga ko hoce psa sa kupiranim ushima? samo zbog toga shto "bol" koji nanosish psu nije vidljiv?

Da me ne znaš, pa da pitaš ovo
 :D

ja Arija šetam u parku samo rano ujutru kada nema mnogo pasa i kada nema problem sa tim. Osim u izuzetnim situacijama kada nam neko naleti. Ali, jbga, ne živimo na planini pa da sve bude idealno. Zato ustajem ponekad u 6. I nije mi teško

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #33 poslato: 22 Februar, 2014, 21:14:02 »
Udaljili smo se od Sedrinih ušiju sm smesko1

Sedra je prelepa, sa sve propelerima.
I mi volimo propelere!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 22 Februar, 2014, 21:26:56 »
da pojednostavim svoje misljenje po stavkama jer ovako ispade da je iste tezine friziranje i operacija, a nije, a ispade i da sam neki zestoki borac protiv kupiranja i da to osudjujem, a nije ni to  :D

-postoje potrebni zahvati (kupiranje radi zivotne svrhe, sterilizacija radi nezeljenog parenja, zdravlja/ili se bar sa tim ubedjenjem pristupa...)
-postoje nepotrebni zahvati (kupiranje radi estetike)
-postoje ljudi kojima je izgled pasmine osnovna polaznica za izbor iste (i mnogo manje polazu na sam izbor i karakteristike odredjene jedinke u odnosu na fizicki izgled)
-postoje oni koji biraju psa po naravi i karakteristikama a ne po izgledu
-postoje oni koji biraju pasminu jer im po svemu odgovara a posebno po izgledu koji je "mocan" i u te spadaju i ljudi koji i dan danas kupiraju
- i oni koji su prestali da drze npr. dobermane iz tog razloga (to mi je najcudnije za jednog ljubitelja pasmine)

Citat
Zbog toga mislim da je licemerno osudjivati kupiranje a ne ici do samog korena problema a to je nasha potreba za...
ljudi imaju razne potrebe, a one zaista kad su psi u pitanju cesto nemaju veze sa licemerstvom. uzimanje psa i treba da bude iz potrebe, jer na taj nacin uzimas psa koji ti se uklapa u zivot, i samim tim ste i ti i pas srecniji.
kupiranje tu jedino vlasnika cini srecnijim ili ponosnijim  :D na izgled psa, a pas je taj koji se drnda sa bandaziranjem, koji ne moze da se igra kvalitetno (i prirodno) sa drugim psima u tom periodu, koji drugacije deluje na druge pse jer nosi usi ili rep (il ga ne nosi  :D ) mozda suprotno svom trenutnom raspolozenju (jer uvek stoje isto) , koji se losije snalazi u vodi jer nema kormilo itd... ove stvari su meni glavni razlozi zasto svog psa ne bih kupirala i iz tog razloga ne kapiram ljude koji su zagrizeni za kupiranje.

tako da...ako na jednu stranu stavimo argument

"ljudi oduvek uticu na pasmine na los ili dobar nacin, pa imati rasnog psa a buniti se protiv kupiranja je licemerno jer ako imas rasnog psa-automatski podrzavas sve sto su ljudi ikada napravili rasnim psima  :itwasntme: "
(po toj logici, ljudi koji imaju mesance sa ulice treba automatski da se sloze sa onima koji su stvorili te ulicne pse, jer ne bi bilo ni njihovog mesanca)

a na drugu stranu anesteziju, nosenje stranog tela na glavi dok se sve ne postavi kako treba, izbegavanje normalnog steneceg ponasanja radi cuvanja usiju, koordinaciju pokreta, pa i veci strah prolaznika od naseg psa,

ne znam kako uopste neko moze da tvrdi bilo sta protiv ove "druge strane"...

jedina postena izjava pobornika kupiranja kucnog ljubimca bi mi bila "jbg, svestan sam svih rizika i negativnosti zahvata, al moj pas je moj izbor i zelim da prodjemo kroz to jer mi je jako vazno da on izgleda tako kako ja zelim"

a svako izvlacenje nekih drugih argumenata koji ne drze vodu ni u logici je upravo licemerno.

uostalom, zakon ima veoma dobro, logicno i prirodno uporiste a najlogicnije bi bilo pridrzavati ga se i ne tupiti mnogo o tome kad je stvar resena

al sam pojednostavila  :itwasntme:

a trebalo je samo da napisem "za cije babe zdravlje?"  :rofl:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 22 Februar, 2014, 21:27:04 »
Pa i ja zato pricham kroz nashe primere, jer znam da npr ti svoje pse volishe vishe nego neki ljudi svoju decu :D al opet, nisi ti jedina sa akitom u gradu :P

Jbg, ne mogu tako javno da osudjujem druge ako ne podjem prvo od sebe, i ne umem da se fokusiram na jednu tachku problema dok ne sagledam shiru sliku  sm redface uostalom, to je samo moje mishljenje, ne mora svako ni da se slozi sa njim...  sm smesko2

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 22 Februar, 2014, 21:32:48 »
Udaljili smo se od Sedrinih ušiju sm smesko1

Sedra je prelepa, sa sve propelerima.
I mi volimo propelere!

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t31/q71/s720x720/1425495_688487251171295_896994763_o.jpg

ja jednostavno volim sve sto pas predstavlja, a usi i rep tako mnooooogo govore  sm love  usi i rep pricaju sve jezike ovog sveta  sm love

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 22 Februar, 2014, 21:42:55 »
jedina postena izjava pobornika kupiranja kucnog ljubimca bi mi bila "jbg, svestan sam svih rizika i negativnosti zahvata, al moj pas je moj izbor i zelim da prodjemo kroz to jer mi je jako vazno da on izgleda tako kako ja zelim"
apsolutno se slazem sa tim. Nisam rekla da je licemerno uopshte imati rasnog ljubimca  :D nego osudjivati jedno a zumureti na drugo...

Ne slazem sa tim da je chupkanje dlake i generalno friziranje opushteno za psa. To shto se pas navikne (a ne naviknu se svi) ne znachi da im nije neprijatno i bolno. Chesto kod veta vidjam pudlu koja se tamo shisha... taj pas se CEO trese koliko je pod stresom, a videla sam ga vishe puta za ovih nekoliko godina i eto, nije se navikao. Znachi zarad nekog nasheg hira da imamo takvog psa, mi ga izlazemo stresu non stop... pa nemoj me zezati da ne vidish paralelu. Ili pas koji zbog nashe zelje da imamo odredjeni izgled ne moze da dishe... ma opushteno, navikne se...

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #38 poslato: 22 Februar, 2014, 21:46:19 »
Ja nisam rekla da ne volim uši repić, volela bih Sedru i da ima tri uha samo mi je nekako više ona ona kad je jednog dana zamislim sa takvim ušima... zato sam sa vama htela da se posavetujem znate li za nekakve štetne posledice i "nuspojave" kupiranja?
A zar postoji neka druga svrha kupiranja osim iz estetskih razloga???
I još nešto, nisam za to da se bilo šta radi zbog izložbe ili komšija iz parka, kako je neko pomenuo, ne planiram čak ni da je vodim na izložbe...msm da je ovo više kad brineš o prijatelju da bude lep i da pronađe svoj stil zato što ga voliš a ne da bi ga pokazivao...
Da li je moguće da bi kupiranje za nju moglo biti traumatično iskustvo?

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #39 poslato: 22 Februar, 2014, 21:49:18 »
Opet pitam zna li nko da kaže koje su moguće negativnosti?? :itwasntme:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 22 Februar, 2014, 21:56:01 »
...msm da je ovo više kad brineš o prijatelju da bude lep i da pronađe svoj stil zato što ga voliš a ne da bi ga pokazivao...
Psa zabole za stil :D svako negativno iskustvo moze biti traumatichno. Mislim da su ti vec pomenuli komplikacije sa anestezijom, gnojenjem rana itd...

Van mreže Princeza Libus

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #41 poslato: 22 Februar, 2014, 21:57:31 »
...msm da je ovo više kad brineš o prijatelju da bude lep i da pronađe svoj stil zato što ga voliš a ne da bi ga pokazivao...
Psa zabole za stil :D svako negativno iskustvo moze biti traumatichno. Mislim da su ti vec pomenuli komplikacije sa anestezijom, gnojenjem rana itd...
Jaoooo pokušala sam uporediti moje osećaje a ne usmerenost psa ka stilovima ali ajde de...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 22 Februar, 2014, 22:01:57 »
pa evo ja sam u par navrata napisala moguce negativnosti

jeco, to sa sisanjem je iskljucivo do pristupa psu od pocetka, isto kao sto imas histericnih i plasljivih pasa koje vidjas u setnji ... to je generalni problem psa na kojem treba raditi u svim segmentima.
samo sisanje i trimanje nije uopste bolno, vec se opiranje javlja kod pasa koji ne vole i nisu naviknuti na pipanje i tkaakv kontakt.
ovaj moj lezi dok ga trimam, kao i masa drugih snaucera koje znam. samo trimanje im prija ukoliko su naviknuti, a pse na sve to treba navikavati ko sto ih navikavamo na druge stvari

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 22 Februar, 2014, 22:07:38 »
Pa i ja zato pricham kroz nashe primere, jer znam da npr ti svoje pse volishe vishe nego neki ljudi svoju decu :D al opet, nisi ti jedina sa akitom u gradu :P

sm kiss

nisam. zato i pizdim kada vidim kako pare pse. nije to pas za svakoga

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 22 Februar, 2014, 22:09:20 »
Opet pitam zna li nko da kaže koje su moguće negativnosti?? :itwasntme:

ja imam psa kome su prirodno podignute uši. ko kupirane :) ali on ima dlaku koja jako dobro štiti te uši. raspitaj se oko infekcija koje mogu da nastanu zato što su im ušne duplje na izvolte