Autor Tema: Zar incest nije zabranjen?  (Pročitano 21153 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Zar incest nije zabranjen?
« Odgovor #195 poslato: 24 Oktobar, 2014, 18:10:12 »
ako je poenta zadnje 2 strane to sto sam napisala da su snauceri ranije, ili pogotovo ranije bili zdravi, da, bili onda, kao sto su i danas-to je generalno stanje pasmine, pogotovo u odnosu na mnoge druge. sa ili bez statistike na odredjenom uzorku, istorija pasmine i baze pasa govore o tome ...a bogami, u bazama snaucera ima vise pasa nego sto su testirani u odredjenim studijama. generalno stanje jeste takvo. ponovo napominjem da su razlike u kvaliteti i od zemlje do zemlje, a kamoli od kontinenta do kontinenta, pa i tu mogu da se vade razne statistike.

uzgajivac nisam ali mislim da uzgajivac i ne sme i ne moze posmatrati stvari crno belo jer negde dobijes, negde izgubis, a ni jedan pas nije savrsen. samo je pitanje kolike su mu mane i koliko u daljem uzgoju mogu da se ublaze.

ono sto je najbitnije za ovu temu i uzgoj je koliko su kvalitetni sami psi koji se koriste u uzgoju. nacini procene pasa su se menjali i unapredjivali tehnologijom, pa tako ovi koji su na pasminama radili 1930-1960 godina su davali sve od sebe sa tada raspolozivim znanjima, kao sto danasnji daju sve od sebe sa sadasnjim sredstvima i tehnologijom.
uopste necu da pisem o onima koji pare bilo sta samo da bi parili jer o njima nista pametno i ne moze da se kaze.

ako je snaucer iz 50-ih u to vreme bio procenjen kao odlican parnjak sa odlicnim potomstvom (od njega je krenula ova prica) onda je valjda bilo tako. da li je to sto se radio incest na njega dovelo do pogorsanja pasmine nakon 30 godina ili poboljsanja-to ne znam, a mozda neko i zna. kao sto je ranije vec napisano, veci procenat lose genetike se rasirio neplanskim parenjima, nego ovima koja su tabu tema, jer su ih radili veci amateri i psi nisu bili u kontrolisanom uzgoju.

i opet se vracamo na lutriju, jer uzgoj to i jeste, od kad je pocelo da se uzgaja bilo sta. eksperimentisanje... pa kome drago-ulazi u to, kome nije, ne ulazi

Van mreže ornellaf

• Newbie
  • *

« Odgovor #196 poslato: 24 Oktobar, 2014, 18:55:59 »
Veliko postovanje gospodji koja je to sve radila i dokumentovala ,ceo jedan zivot posvetila snaucerima Helen L Boyton
jedan deo istorije
pedesti  deo ,volela bih da objavi knjigu onda bi mogla da se pozovem na nju da citiram

http://shanaschnauzers.com/BLACK%20HISTORY.php

Na srecu moju snaucera ima jako malo i ne moze da se muva
npr.u periodu od 2004 do 2006 u rodovne knjige je upisano 12 snaucera jos malo pa na prste dve ruke mogu da stanu ako se potrudis sve upoznas licno pa se bolest ne moze sakriti a ni rodovnik falsifikovati
za razliku pretpostavljam od nemackih ovcara , mnogo popularnije pasmine gde je sigurno veca mogucnost za stancovanje

Van mreže oglab

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #197 poslato: 24 Oktobar, 2014, 19:18:33 »

Edit: izgleda ne znam da koristim sve funkcije foruma  :D

Objasnjenje ovog pedigrea sledi u sledecem postu.

Van mreže oglab

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #198 poslato: 24 Oktobar, 2014, 19:35:26 »
Kad je ova tema opet ozivela, pomenula sam da je za incestnu stenad kod nas moguce dobiti pedigre. Stenad koja su dobila papire KSS su stenad iz legla sa gornje slike.

Iz razumljivih razloga, ostavila sam samo inicijale pasa. Malo je nepregledno, ali boja pomaze. Kao sto se vidi, otac je upario cerku.

Sa cime u nacelu ne bih imala nikakav problem, medjutim:

otac bas na danasnji dan puni 3 godine
njegova cerka, a majka legla sa slike tek za 2 meseca puni 2 godine i ovo joj je prvo leglo
videla sam i oca, i cerku/majku u ringu. Otac zaista jeste dobar pas, cerka/majka je srednje zalosna do zalosna.
otac je imao vec sigurno 4-5 legala, ali se ni jedno stene do sad nije istaklo. Zasto jos nije moglo da se ceka?

Na FB grupama incest sam po sebi nije izazvao gotovo nikakvu reakciju, stidljivo se kombinacija hvalila.

Ono sto je izazvalo pozar, koji upravo pratim i koji postaje pravi piljarski, a na medjunarodnom je nivou  sm zelenko , jeste cinjenica da su otac i cerka/majka dilute. Inace, cerka/majka je nastala iz kombinacije oca GBSDC dilute i majke DTOM dilute.

Inace, ovde se radi o  potpuno neinteresantnoj rasi u Srbiji, a odgajivac je gotovo monopolista, koji vec vise od 20 god uzgaja rasu, a ako sam dobro razumela, jedva da je za to vreme desetak pasa sveukupno ostavio u svojoj odgajivacnici. Filozofija mu je da uveze iz inostranstva, ovde umuti dve krvne linije i na konto afixa ili prefixa iz inostranstva, skupo prodaje stenad opet u inostranstvo. Njegov pecat ne prepoznajem u psima sa njegovim afixom.

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #199 poslato: 24 Oktobar, 2014, 19:54:36 »
Neko rece da ne treba da nas interesuju neodgovorni odgajivaci i vlasnici...naprotiv, oni predstavljaju vecinu i srz samog problema. Oni cine 99% svih problema i karambola.
A to sto trenutno pasmina nije zanimljiva, nista ne znaci...sacekaj samo neki srceparajuci film americke produkcije pa ces da vidis kako se stanceri bude iz mrtvih i prelaze sa rase na rasu.
Odoh malo u off ali i nemam sta pametno da dodam Digi je vec rekla sve ono sto bih ja, pa da se ne ponavljam :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #200 poslato: 24 Oktobar, 2014, 20:30:23 »
treba da nas interesuju utoliko da ne uzimamo nista od njih i koliko moze svako na svoj nacin da ih bojkotuje.
nisam ovu temu shvatila kao pricu o njima, a incest i uzgoj uopste definitivno nisu ni crno bele stvari ni jednostavne stvari....mislim da na ovu temu moze da se pise do 101 i natrag