Autor Tema: Problem u šetnji - ukopa se i neće da hoda  (Pročitano 10563 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Problem u šetnji - ukopa se i neće da hoda
« Odgovor #30 poslato: 18 Februar, 2014, 21:16:33 »
to je normalno
i moja Rea ima deo ulice koji iz nekog razloga ne voli. kada god dođemo do te neke zamišljene linije ona insistira da pređemo na drugu stranu ulice i nastavimo dalje napred
nešto se loše istripovala i jbga

vama je za sada plan da odete u šetnju i vratite se bez problema. pa onda nemoj da eksperimentišeš dok ne bude potpuno slobodna. lepo ti kaže Katarina. a veruj mi, ovi bebeći dani će ti uskoro jako nedostajati

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #31 poslato: 18 Februar, 2014, 22:47:50 »
Ok, neću da je forsiram. :) Danju kada je obe šetamo ćemo širiti zonu polako, a noću u njen park da ne drami.  sm smesko1
Psi su ljubav.

Van mreže Kennel Vom Haus Misberg

• Newbie
  • *

« Odgovor #32 poslato: 11 Mart, 2014, 20:33:50 »
probaj ovako. idite negde gde nema opasnosti od vozila. Kada se ukopa u mestu, osavi povodac pored psa, i ostavi ga da leži, a ti pođi dalje i dozovi je samo jednom, Kada uvidi da je samo, počeće očajnički traži vlasnika, i trčaće za tobom, To ponovi nekoliko puta, i imaćeš uspeha

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #33 poslato: 11 Mart, 2014, 23:17:19 »
Hvala Kennel.  :nod:

Bolje je sada, ima momente da se ukopa, i to predpostavljam da je kada joj se ne eksperimentise, a ima momenata kada je sama u fazonu ajmo sada tamo, tamo nismo bile.

Tri dana smo isle ulicom, dve stanice pesaka, pored prevoza, dece, ljudi, vozila i bila je super. Danas je vec malo pravila dramu, ali je isla.  :wonder:
Psi su ljubav.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #34 poslato: 27 Jun, 2014, 23:39:25 »
Iscitala sam ponovo celu temu, posto i dalje imam problem sa Mei.

Ne znam sta vise da joj radim. Sve sam pokusala, i da idemo par dana istim putem, da se navikne po danu naravno, i da je cimnem u stranu kao sto je Murbi pisao, i da stanem da sacekam da iskulira 20ak sekundi, poslastice, nagrade, pohvale kada krene...

Zaista se osecam kao debil sto ne uspevam da resim problm, a trudim se zaista.

Ona kada nece da hoda, a NIKADA nece putem koji ne zna, NECE. Nema dalje. Ukopa se, sada joj je nova seljacka fora da legne na zemlju i da je vucem da ustane i ni tada nece. Povije rep skroz onako ispod guze, kao kada se uplasi i vuce nazad na put koji zna.

I to je sve kada je seta jedna osoba, sa dve i vise sve super.

Dodje joj dan kada je super i hoce da hoda i istrazuje, ali to su retki momenti.

Provalila sam da je plasljiva novih zvukova i mesta i zaista se trudim da budem tu, da kada se uplasi da vidi da je sve ok, da ne pravimo neki dramu oko toga, da su to normalni zvuci...

Gledam ljude druge kako normalno setaju svoje pse, a ja kao debil vucem nju. Plasim se povredicu joj vrat od toliko vukljanja i cimanja, a nista ne reaguje.

sm zid sm zid sm zid

Psi su ljubav.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #35 poslato: 28 Jun, 2014, 11:32:49 »
Ne verujem da psi umeju da odglume strah, pa da ona svesno legno i podvije repić, već joj je sigurno neprijatno.

Muki nije imala problem sa novim pravcem, ali da uđemo negde, u nešto, pasaž, ulaz, tunel, to je drama svaki put. Legne, zalepi se za pod, cvili, koči šapicama... Sada vežbamo po kraju da uđemo u neki ulaz zgrade ili garaže. Nije ona komotna i dalje, ali je ja čekam dok ne napravi korak. Ništa ne pričam, samo stojim ili čučim korak ispred nje i čekam (naravno da u sebi ludim). To ponekad traje par sekundi, ponekad joj treba par minuta samo jedan jedini korak da napravi.

I ne teram je svaki put da prođemo ceo 'tunel', ponekad uđemo par koraka u jedan, padnem u nesvest od sreće, pa posle 10 minuta je vodim u neki drugi. Probaj tako nešto, čekaj prvi korak koliko god treba, izdvoj vreme i isplaniraj to, onesvesti se od sreće kad uspe taj korak da napravi pa se igraj tu sa njom, da joj bude zanimljivo i vratite se na poznati pravac.

A mislim da je jako važno da planiraš te vežbice, njoj to treba da izgleda kao uobičajena igra u šetnji ali ti bi trebalo da imaš ceo plan u glavi, kuda da je povedeš da je bezbedno od saobraćaja, po danu, da nema nepoznatih pasa, građevinskih mašina, kontejner pun mirišljavog smeća i slične zanimacije koje ti kvare plan. Kad napravi prvih par koraka i ohrabri se, posle ćeš je juriti po kraju  sm dog3

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #36 poslato: 13 Jul, 2014, 14:02:11 »
E ovako ja sam relativno resila problem ili idem ka tome da resimo.

Prvo sam uzela davilicu od koje sam duuuugooo dugooo bezala i bilo mi je zao da je setam sa time, ali...  :wonder:

Davilicom je ne maltretiram mnogo sada jer je u teranju, pa joj samo jos ta muka treba, ali smo vezbale komande par puta.

Vodila sam je na davilici jednu setnju, sa sve stani, polako, ne vuci, fuj, pusti itd. I sledecu je premestim  na obicnu ogrlicu, seta bar 30% bolje, sto je meni bilo wow otkrice.

Sto se tice setnji, krenule smo da idemo nepoznatim putem danju, sa davilicom. Naravno da se buni, vuce nazad, ako posto je davilica u pitanju za pola minute se smiri i krene sa mnom. Ja je sacekam da odgleda prostor, da se navikne, pomazimo se, pa krenemo dalje.

Sutradan idemo tim istim putem, danju takodje, sa ogrlicom obicnom. Ne vuce toliko nazad, gleda me i obraca paznju na mene (sto u situacija prethodnim nikako nije bio slucaj, samo je vukla nazad bez ikakvog osvrta na mene, kao da ne postojim).

Onda treci dan idemo nocu tu, noc joj nije bas najdraza za istrazivanje relativno poznatih terena, ali ide. Vuce se, gleda, njuska, stane, osmatra, ali krene kada joj kazem ajmo Mei. I da, sa obicnom ogrlicom.

Eto. AKo imate neke ideje, savete, kritike vi recite.  :nod:
Psi su ljubav.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 13 Jul, 2014, 17:47:29 »
napredujete  sm cheers

ako tako brzo menja ponasanje,mozda onda necete morati jos mnogo puta ni da je nosite  :fige:
uglavnom dok je koristis,forsiraj joj bas i komande,da bi ti bilo posle lakse i sa obicnom

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 13 Jul, 2014, 17:56:35 »
Fibi, kako koristish davilicu?
Citat
Naravno da se buni, vuce nazad, ako posto je davilica u pitanju za pola minute se smiri i krene sa mnom.
nisi objasnila pa mozda pishem u prazno, ali ne dozvoli da se "davi" na davilici.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #39 poslato: 13 Jul, 2014, 18:23:05 »
Fibi, kako koristish davilicu?
Citat
Naravno da se buni, vuce nazad, ako posto je davilica u pitanju za pola minute se smiri i krene sa mnom.
nisi objasnila pa mozda pishem u prazno, ali ne dozvoli da se "davi" na davilici.

Nisam objasnila,u pravu si.

Kada krene da vuce nazad, ka kuci, samo je blago cimnem, ne dopustam joj da vuce i da se gusi,  i pustim je da se smiri par sekundi i onda joj kazem ajmo i krenemo dalje. Kada krene da vuce opet ka necemu tipa djubretu, opet blagi cim i to je to. Retko, retko, retko ima potrebe da je uopste mnogo povucem. I kada setamo na davilici uglavnom joj samo visi oko vrata, kada radi nesto sto ne zelim tipa hoce da jede djubre samo je blago cimnem u stranu kazem fuj, kada prekine pomazim ili dam nagradicu i idemo dalje.

Je l to ok?  :whew:
Psi su ljubav.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #40 poslato: 13 Jul, 2014, 18:24:14 »
napredujete  sm cheers

ako tako brzo menja ponasanje,mozda onda necete morati jos mnogo puta ni da je nosite  :fige:
uglavnom dok je koristis,forsiraj joj bas i komande,da bi ti bilo posle lakse i sa obicnom

:nod:

To mi je i cilj. Da davilicu nosimo za ukras oko vrata.

Sa komandama cemo ozbiljno poceti da se bavimo kada prodje teranje. Zao mi ovako svu pogubljenu jos da je sa time smaram preterano.
Psi su ljubav.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 13 Jul, 2014, 18:41:59 »
Ovako iz napisanog deluje ok to shto joj ne dopushtash da se davi vec koristish cim ali mozda je najbolje da pre upotrebe takve ogrlice poprichash sa nekim trenerom koji ce ti pokazati kako pravilno da je koristish. Da ti praktichno pokazu kako da joj namestish ogrlicu (ne sme biti prevelika) i da ti pokazu tajming i intezitet "cima". 

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #42 poslato: 13 Jul, 2014, 18:52:28 »
AKo imas nekoga ko ce mi za pola h pokazati to, a ne praviti nauku i cimati me 10 dana da dolazi za to isto daj kontakt.

Ovi koje su mi preporucili prave nauku oko toga, navodno treba njima 10ak dana da setaju sa mnom svakog dana i da to ja utuvim. Naravno, sto vise dana, vise para, tako da...
Psi su ljubav.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 13 Jul, 2014, 19:00:40 »
Eh :) svi bi mi za pola sata, al nema toga :D

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #44 poslato: 13 Jul, 2014, 19:07:53 »
A znas na sta mislim, jebi ga. kao majstori. Ima onaj koji ce da ti uradi kupatilo za 10 dana i onaj koji kenja da mora da se suse plocice dva meseca da bi to bilo to, samo da bi uzeo vise para.  sm smesko1
Psi su ljubav.