Autor Tema: Problem u šetnji - ukopa se i neće da hoda  (Pročitano 11080 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Problem u šetnji - ukopa se i neće da hoda
« poslato: 11 Februar, 2014, 23:06:12 »
Imam problem sa Mei u šetnji i baš me izluđuje opasno.  :mad:

Krenemo da šetamo i ona neće da hoda, ukopa se u mestu i neće, povučem je, cimnem, krenem da hodam nadajući se da će kroz par m ona hodati sa mnom, ma jok, ništa, kretenka se guši i vuče po podu, neće i neće. Pokušavala sam i sa nagradama, ali samo dok ispred nje mašem nagradom ona ide za njom, kako pojede opet se okupa. Dozivam je veselo, zovem da se igramo, ma jok, ne reaguje.

Ono što može biti deo problema jeste da je navikla da je šetamo nas dve i onda je ova jedna ispred doziva, a druga vodi i onda je sve relativno ok, mada i tada se dešava da se ukopa.

Sinoć smo se lepo šetale, a večeras smo se vukle, doslovno, do parka, čim smo stigle ona je vukla kao luda da se vratimo kući. Ja sam kreteala kući, pa naglo promenim smer da je zbunim, ne deluje, samo nastavi u pravcu kuće da vuče.  sm ljutko

Ništa joj se loše nije desilo u parku,niti napolju, ne znam šta joj je. Možda je to šok od izlaska napolje, ali svakako mi treba pomoć pri rešavanju.  :(
Psi su ljubav.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
Odg: Problem u šetnji - ukopa se i neće da hoda
« Odgovor #1 poslato: 12 Februar, 2014, 00:11:54 »
Baš me interesuje šta će reći iskusniji i sa starijim psima.

Ja sam sa Muki skapirala da ne vredi ništa da joj pričam kad se tako istripuje. Najbolje je da ignorišem i čekam da je prođe. Ona ume da legne na asfalt kad vidi da joj neki pas ili ljudi prilaze. Ne uvek, ali kad zalegne, moramo da sačekamo da ti ljudi priđu, pa da se pozdravi, i sve po redu. A na raskrnici voli da sedne, posred raskrsnice, i nadgleda šta se dešava.
U međuvremenu, počela sam da joj pričam, 'ovamo', 'idemo', 'cekaj' i nutkam je keksićima dok normalno hodamo. Pa mi je postalo lakše da je motivišem da krenemo.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #2 poslato: 12 Februar, 2014, 00:13:12 »
Pa i ja to radim, ali da li je rešenje da joj turam stalno keks u usta da bi hodala?  :th:
Psi su ljubav.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 12 Februar, 2014, 00:28:59 »
Ti nemoj da joj turaš direkt usta  sm smesko2 nego malo ispred samo da je mamiš da krene. Kad krene, nagradica. Bar za početak, ipak je ona mala, i sve joj je za sada novo.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #4 poslato: 12 Februar, 2014, 00:32:23 »
Mislim da ne :D

Nagradite je u normalnim okolnostima, kad hoda pored vas, vežbajte malo i u kući. A i ona je mala, možda joj je veliki park pun svakojakih mirisa previše? Možda da je izvedete na manju površinu za početak? 
Mi smo u početku putovale od naše zgrade do Šumica po 45 minuta. Sad taj put pređemo za 5-10 minuta.
Pretpostavljam da je to faza u procesu spoznavanja svoje okoline, pa bolje da se ukipi ili hvata šturu kući, ko zna šta sve može da je snađe na otvorenom :D

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #5 poslato: 12 Februar, 2014, 00:37:24 »
Ti nemoj da joj turaš direkt usta  sm smesko2 nego malo ispred samo da je mamiš da krene. Kad krene, nagradica. Bar za početak, ipak je ona mala, i sve joj je za sada novo.

Pa tako i radim, ali malo mi čudno da šetam psa u zgrbljenom položaju.

Doduše, juče je bila cool, danas je pravila sranje. Ne znam u čemu je razlika. Ništa se nije desilo  u parku pa da je uplaši. Možda je ljuta na nas pošto je ostala dugo sama kod kuće danas.  :zb:
Psi su ljubav.

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 12 Februar, 2014, 00:42:22 »
Fibi, pokusaj da to sagledas iz ovog ugla. Mei je jedna beba koja je tek pre nekoliko dana iskusila ogromni, novi i za nju strasan svet. Sve je novo i njoj potpuno nepoznato, ona se oseca nesigurno, a ti je sustinski teras da ide i radi ono sto je plasi i frustrira. Mozda je tada nije bio dan? Mozda ju je nesto uplasilo.. Jedna od opcija je da pocnete da 'osvajate' okolinu stana tj zgrade. Malo po malo, mic po mic... Ako vec zeli da se seta i igra oko same zgrade - pusti je. Igrajte se tu, pa svaki dan sirite 'svoju teritoriju' po malo. Tako rade i 'divlji' psi; stenad od dva-tri meseca ne setaju u krugu vecem od par stotina metara.
Kazu amerikanci "baby steps" :) Samo polako i strpljivo, nemoj je siliti previse niti terati da seta i pesaci ako to moze napraviti neki buduci problem. To naravno ne znaci da treba da povladjujes svakom njenom hiru i zelji. :) Oslusni sta ti Mei 'govori' i pokusaj da budes dobra 'majka' koja ce da usmerava i bude tu za svoje stene. Komunicirajte! Samo budi strpljiva i ne dozvoli da te ovakve stvari frustriraju, vec samo kao joj jednu prepreku koju treba zajedno da prevazidjete.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #7 poslato: 12 Februar, 2014, 00:56:36 »
Fibi, pokusaj da to sagledas iz ovog ugla. Mei je jedna beba koja je tek pre nekoliko dana iskusila ogromni, novi i za nju strasan svet. Sve je novo i njoj potpuno nepoznato, ona se oseca nesigurno, a ti je sustinski teras da ide i radi ono sto je plasi i frustrira. Mozda je tada nije bio dan? Mozda ju je nesto uplasilo.. Jedna od opcija je da pocnete da 'osvajate' okolinu stana tj zgrade. Malo po malo, mic po mic... Ako vec zeli da se seta i igra oko same zgrade - pusti je. Igrajte se tu, pa svaki dan sirite 'svoju teritoriju' po malo. Tako rade i 'divlji' psi; stenad od dva-tri meseca ne setaju u krugu vecem od par stotina metara.
Kazu amerikanci "baby steps" :) Samo polako i strpljivo, nemoj je siliti previse niti terati da seta i pesaci ako to moze napraviti neki buduci problem. To naravno ne znaci da treba da povladjujes svakom njenom hiru i zelji. :) Oslusni sta ti Mei 'govori' i pokusaj da budes dobra 'majka' koja ce da usmerava i bude tu za svoje stene. Komunicirajte! Samo budi strpljiva i ne dozvoli da te ovakve stvari frustriraju, vec samo kao joj jednu prepreku koju treba zajedno da prevazidjete.

sm love sm love sm love
Divan post.  sm kiss
Trudiću se punooo da budem strpljiva i dobra "mama".  sm smesko1
Psi su ljubav.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 12 Februar, 2014, 08:09:49 »
Meni je Ari pravio problem samo u prvoj šetnji i to do parka. Posle nije hteo kući
 :D

Rea nije pravila problem ni 5 sekundi. Ali ona je malo ćaknuta u glavu
 :crazy:

Mislim da će se to naglo promeniti kada počne da se druži s psima. Do tada, polako
I sama si primetila da bolje ide ako ste vas dve napolju. Psi često (dal svesno ili nesvesno ne znam) prate onog ko ide ispred. To može da bude čovek ili drugi pas

Ne bi bilo loše da "pratite" nekog dok ne stekne samopouzdanje. I naravno, nagrađivanje

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 12 Februar, 2014, 11:29:56 »
Klasicno bulovsko ponasanje, mislim da svaki tako reaguje, tacno se secam tog vucenja   sm smesko1
Super savete si dobila, samo da te utesim - procice  sm smesko1 Verovatno kad krenete da se druzite sa psima, pa poveze odredjenu putanju sa odlaskom na livadicu.
Kad se tako ukopa ili krene na svoju stranu, nemoj da je podizes, nego pokusaj da je dozoves, namamis da krene za tobom, ako ne uspeva, sacekaj par minuta, obicno ih prodje ludilo.
Moze biti jos jedan razlog zasto to rade-dosadni smo im. Izasla je napolje, sve je zanima, svuda bi, ma sve je zanimljivije od nas. E tu sam ja provalila da je kod Meri jedini motivator pistava igracka, jedino je to zanimljivije od svega napolju. Nekim psima je teniska loptica, hrana...

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 12 Februar, 2014, 13:05:13 »
super si savete dobila a ja sam se slatko nasmejala zamisljajuci vas na ulici  :D

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 12 Februar, 2014, 13:13:05 »
I ja sam sigurna da će proći, imali smo i mi isti problem kad je Bolt bio mali. Neće, pa neće.A i kola plašio... Ali malo po malo, nije se više ukopavao i sad kad vidi povodac (odnosno kad vidi mene da se obuvam), u sekundi se nacrta ispred kapije, vrti se i ne zna šta će od sreće. Ne može čovek ni povodac da mu stavi koliko poludi.  sm redface Čini mi se da više voli šetnju nego da jede.  sm zelenko Tako da sam sigurna da će Mei tako  sm prst gore
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže DonaLab

• Full Member

« Odgovor #12 poslato: 12 Februar, 2014, 19:43:21 »
I mi smo imali takav problem ali poslije mjesec dana je isla normalno  sm smesko1

Vremenom ce se osloboditi.. Pokusaj da setas s jos jednim psom ,u drustvu .Vjerovatno bi pratila njega  :nod:
Ljudi su od vuka stvorili psa,
A zatim od sebe sintora

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #13 poslato: 12 Februar, 2014, 23:59:53 »
Pa vi ne znate kako je to sinoć izgledalo, ona legne potrbuške na asfalt,  a ja se sagnem i kao: Ajde Meiiii, ajde, parkić, ajde da trčimo, ajde nemoj da se plašiš to su samo kola, a to neko zatvara prozor... A ljudi prolaze i krste se, a ja kao debil pričam sa psom i puzim po ulici.  :crazy: :valj:

Evo večeras je recimo sve bilo super, malo se cimkala, ja je namamim keksom par metara, daj joj, pa se cimka i tako. Ja kapiram da ona ne voli povodac, kako je pustim sa njega ona je tu oko mene, njuška, prati me, ali je fina. Plus što joj se garant nekada ne ide napolje, a ja je cimam, a ona je tvrdoglava mazga koja će da se guši 20min, ali neće da krene.  sm pop

Psi su ljubav.

Van mreže DonaLab

• Full Member

« Odgovor #14 poslato: 13 Februar, 2014, 09:29:52 »
Pa vi ne znate kako je to sinoć izgledalo, ona legne potrbuške na asfalt,  a ja se sagnem i kao: Ajde Meiiii, ajde, parkić, ajde da trčimo, ajde nemoj da se plašiš to su samo kola, a to neko zatvara prozor... A ljudi prolaze i krste se, a ja kao debil pričam sa psom i puzim po ulici.  :crazy: :valj:

Evo večeras je recimo sve bilo super, malo se cimkala, ja je namamim keksom par metara, daj joj, pa se cimka i tako. Ja kapiram da ona ne voli povodac, kako je pustim sa njega ona je tu oko mene, njuška, prati me, ali je fina. Plus što joj se garant nekada ne ide napolje, a ja je cimam, a ona je tvrdoglava mazga koja će da se guši 20min, ali neće da krene.  sm pop

Mogu vas zamisliti  sm lol1
Ljudi su od vuka stvorili psa,
A zatim od sebe sintora