Autor Tema: Izlaganje psa "van konkurencije"  (Pročitano 1479 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Paša

• Hero Member

Izlaganje psa "van konkurencije"
« poslato: 27 Januar, 2014, 21:16:45 »
ne znam gde bih postavila pitanje, jer se ne odnosi na neku konkretnu izložbu, već uopšteno (ako sam nekad i pitala, izvinjavam se, zaboravila sam) - da li mogu da prijavim psa samo radi dobijanja ocene, čini mi se da se kaže "van konkurencije", ako ne poseduje rodovnik?

ukratko, volela bih da, ako za to bude mogućnosti, neko stručan pogleda mog psa i da svoje mišljenje o građi, kilaži, zubima i svemu onome čemu se na izložbi posvećuje pažnja... pretpostavljam da tada nema izlaska u ring..?  sm hide

...ili da pitam veterinara?  sm zelenko

Edit: Post premešten iz Chata
Nosim psa sa sobom.

Van mreže voodoo_

• Full Member

Odg: Izlaganje psa "van konkurencije"
« Odgovor #1 poslato: 27 Januar, 2014, 22:17:28 »
Ne mozes da ga prijavis ako nema rodovnik, a mozes sudiju da pitas za misljenje kad zavrsi ocenjivanje, da pogleda psa, ne verujem da ce ti traziti da ga uvodis u ring porsetas ga ispred njega cisto da pogleda hod, uglove ili sta se vec trazi. A veta mozes da pitas ali pitanje je da li poznaje dobro tu rasu i standard.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 27 Januar, 2014, 22:34:50 »
ja sam mog ocenio van konkurencije,ali mora da ima rodovnik i za to,odnosno da bi bilo zvanicno i da bi imala neki papir o tome,tj da bi dobila ocenu,a bez rodovnika jedino moze da ga pogleda neki sudija neformalno na kraju izlozbe,naravno ako bude raspolozen za tako nesto

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 27 Januar, 2014, 22:58:59 »
znači nema nikakve prijave, samo se motam tuda i salećem sudiju po završetku izložbe, nadajući se da će biti raspoložen da pogleda psa?
Nosim psa sa sobom.

Van mreže voodoo_

• Full Member

« Odgovor #4 poslato: 27 Januar, 2014, 23:15:21 »
Pa da, nema potreba da prijavljujes samo ces baciti pare ako nemas rodovnik, sto kaze Kan nema na osnovu cega i gde da upise ocenu, jer kad imas rodovnik dobijas i radno-eksterijernu knjizicu koja prati psa i u nju se upisuju rezultati koje pas ostvari na takmicenjima i izlozbama. Zamolis lepo sudiju na kraju da ga pogleda, to mu je 5 minuta naravno ako bude raspolozen

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 27 Januar, 2014, 23:19:40 »
ok, hvala  :nod:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 27 Januar, 2014, 23:21:21 »
 i ne moze da se prijavi bez podataka iz rodovnika...to mora da se upise u prijavu.

odi do neke izlozbe kao sto su ti rekli, a ja bih kontaktirala i ljude koji su duze u pasmini, odgajivace, pa i njih pitala sta misle mada, obzirom da je kucni ljubimac, voljen, pazen i mazen, i nadasve predivan (to svi znamo  sm love ) nije ni bitno toliko  :D

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 27 Januar, 2014, 23:30:20 »
ma naravno, bitno mi je samo da se onako "baci oko", da li se pravilno razvija, da nije premršav (jeguljica moja  sm kiss) i sl....
Nosim psa sa sobom.