Autor Tema: pomoc-neželjeno parenje  (Pročitano 10937 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Slaveeeuskas

• Newbie
  • *

Odg: pomoc-neželjeno parenje
« Odgovor #30 poslato: 06 Januar, 2014, 23:15:26 »
Ok, slazem se sa tobom oko neodgovornosti vlasnika,neinformisanosti itd...  Poenta je da sigurno ne gresim sto se tice 25 dana, jer ne postoji pilula za dan posle. Ako te ne mrzi pogledaaj sta je Alizin. Ovo mi nisu rekli "neki" veterinari, vec veterinari sa uglednim ambulantama u BG. Nemoj pogresno da me razumes, licno mislim da je za ovog vlasnika najbolje da uradi sterilizaciju, ali ipak to je na njemu da odluci. Isto kao sto je odlucio da treba da pita  na forumu a ne da okrene par veterinarskih ambulanti.. Poz

Van mreže Slaveeeuskas

• Newbie
  • *

« Odgovor #31 poslato: 06 Januar, 2014, 23:19:23 »
Ako tako stvari stoje sa kintom, licno bih sterilisao psa, jer odgoj stenaca kosta. Bolje da imas kuju koja ne moze da se upari nego da je trujes svakakvim glupostima kada se to ponovo desi ili da bacas mesance i sl. Plus, pas ne moze tek tako da useta u dvoriste, znaci da bi morao da ulozis odmah za box ili slicno. .. Bez ljutnje to je moje misljenje, ti odluci

Van mreže Fran Ce

• Newbie
  • *

« Odgovor #32 poslato: 06 Januar, 2014, 23:22:30 »
ima box ali je bila pustena u dvoriste,ograda je negde oko metar-ipo. A to psi vrlo lako preskacu.

Van mreže Fran Ce

• Newbie
  • *

« Odgovor #33 poslato: 06 Januar, 2014, 23:23:41 »
Razmisljam se,da kad se okuci odstranim stence pa je sterilisem. Msm da ce to biti konacna odluka.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #34 poslato: 06 Januar, 2014, 23:26:58 »
uclani se na grupi koja se zove socijalizacija i psihologija pasa na fejsbuku tamo ces naci osobu koja se zove Dunja Kovac jako strucan veterinar i bihejvioralista i posavetuj se sa njom to je ono sto mogu da ti sigurno kazem da neces pogresiti ako uradis evo ti link grupe

http://www.facebook.com/groups/126356727555339/

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #35 poslato: 06 Januar, 2014, 23:31:29 »
Fran Ce, ako planiras da kuju svakako sterilises - sto pozdravljam, najbolje po sve bi bilo da kuju sterilises cim joj prodje teranje. Skotnost (tj. njene prve 2/3) ne predstavlja problem pri operaciji, kujin organizam nece biti opterecen rastom stenadi, sto nije zanemarljivo jer je i sama kuja jos uvek u sustini stene. Na kraju, ni ti neces imati tuzan i grozan i strasan i na kraju protivzakonit 'zadatak' da stence uklonis.
Sterilizacijom ste svi mirni, nece biti nezeljenih parenja, stenjenja, niti briga tokom teranja.

Van mreže Fran Ce

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 07 Januar, 2014, 09:39:33 »
Svakako,e sad me zanima zasto ona nije imala te predznake tako da kazem da oce da se pari?

Van mreže Bone

• Global Moderator

« Odgovor #37 poslato: 07 Januar, 2014, 10:12:31 »
OPOMENA ZA UČESNIKE U OVOJ TEMI:
Svako ko bude još jednom pomenuo bacanje štenaca kao normalnu opciju biće automatski udaljen sa foruma. Ovo je forum namenjen dobrobiti pasa, bez obzira da li su u pitanju mešanci ili rasni psi.
Zakonska i moralna obaveza svakog vlasnika je da brine o svojim psima i potomstvu tih pasa!!!
Ukoliko se nečija kuja neplanirano uparila i donese štence na svet vlasnik je obavezan da ih odgoji i nađe im domove. Ili ih zadrži za sebe ukoliko to želi i ima uslova

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 07 Januar, 2014, 10:34:18 »
uclani se na grupi koja se zove socijalizacija i psihologija pasa na fejsbuku tamo ces naci osobu koja se zove Dunja Kovac jako strucan veterinar i bihejvioralista i posavetuj se sa njom to je ono sto mogu da ti sigurno kazem da neces pogresiti ako uradis evo ti link grupe

http://www.facebook.com/groups/126356727555339/

Ne znam kakav je veterinar, ali Dunja Kovac je daleko od bihejvioriste. A o tome koliko će štete naneti psima zarad lične promocije neću ni da pričam. Kada bi barem nekad razmislila pre nego što otvori usta, učinila bi svima nama veliku uslugu.
Nedavno se toliko nalupetala da su različita udruženja danima morala da je demantuju da zagovornici masovne eutanazije pasa ne bi njene reči iskoristili za "svoju stvar"

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #39 poslato: 07 Januar, 2014, 10:44:00 »
ne znam za to ali meni i pojedinim ljudima koje znam je puno pomogla a sto se pitanja iznad tice desava se da u prvom teranju kada je pas mlad dodje do izostajanja nekih vidljivih simptoma teranja neki psi imaju celi zivot takozvano tiho teranje

Van mreže Fran Ce

• Newbie
  • *

« Odgovor #40 poslato: 07 Januar, 2014, 11:21:29 »
a jeli moze da se zalepu tako i kad je nije parenje?

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #41 poslato: 07 Januar, 2014, 11:37:29 »
ne naravno da ne moze doci do toga

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 07 Januar, 2014, 12:08:33 »
Hvala administratoru na opomeni!
Ne mogu da verujem da neko uopšte razmišlja o toj opciji a još manje da se o tome priča na forumu gde je cilj pružiti što kvalitetniji život svom psu!

Van mreže Fran Ce

• Newbie
  • *

« Odgovor #43 poslato: 07 Januar, 2014, 12:34:30 »
pre 10-tak dana je izbila hitna operacija koja je kostala 10,000e,to nije mala cifra. Stavi se u mojoj situaciji sta bi radio?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 07 Januar, 2014, 12:37:30 »
U kakvoj god da ste situaciji to neopravdava vaše ponašanje. Bolje još danas posetite veterinara i vidite šta može da se uradi. Ako ne može ništa, onda molite boga da iz nekog razloga parenje nije uspelo. A ako i to ne urodi plodom, pomozite svojoj kuji da donese te štence na svet, da ih odgoji a onda im lepo nađite vlasnike
Situacija nije idealna, ali ste sami krivi što se kuja uparila. Budite odgovorni prema sebi i prema tim psima