Autor Tema: Pomoć oko odabira šteneta bul terijera  (Pročitano 6098 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Pomoć oko odabira šteneta bul terijera
« poslato: 27 Decembar, 2013, 19:38:01 »
Dragi svi,
u potrazi smo za štenetom bull terrier-a.

Mislim da sam pročitala sve što se moglo pročitati o njima na internetu. Nažalost, nemam dodira sa ljudima koji imaju bulla, pa bih vas zamolila par stvari.

1. Na šta trebamo obratiti pažnju prilikom odabira šteneta? Šta je normalno, zdravo, prihvatljivo itd.?
2. Da li imate saznanja od kog odgajivača nikako ne kupovati psa i zašto?
3. Dodajte šta god mislite da važno da znamo.

Hvala na odgovorima. Čitamo se. I nadam se da ćemo se lepo družiti na ovom forumu.

:ms:

Psi su ljubav.

Van mreže Mina

• Hero Member

Odg: Pomoć oko odabira šteneta bul terijera
« Odgovor #1 poslato: 28 Decembar, 2013, 08:46:16 »
ciao Fibi!

Ja ti mogu preporučiti jednu izvrsnu uzgajivačnicu u Rijeci - Electric Bull's, koja je upravo parila svoju ženku i čekaju potvrdu skotnosti. Ona je moja prijateljica ali zaista ti objektivno i subjektivno mogu reći da cura radi savjesno i s velikim znanjem i ljubavi prema pasmini.
Ima vrhunske primjerke pasmine, njezina kuja je parena s jednim od najboljih bulterijera današnjice, i zaista ta cura poduzima sve da dobije odlične primjerke pasmine s lijepom izraženom glavom, dobrog karaktera i naravno obavezni zdravstveni testovi i za mužjaka i ženku (patella, srce, bubrezi, baer test itd.), a i štenci prije nego odu od nje prolaze baer test!

Dosada je imala jedno leglo, ja sam upoznala dva njena mužjaka iz tog legla, i oba su prepredobrog karaktera, sigurni, tvrdoglavi, prekrasni i njihovi vlasnici kažu da su prezadovoljni njima. Jedan mužjak je otišao kod tipa koji ima belgijanerku i ful puno planinari, druga kuja živi s dobermankom i pudlom, i tako, svi su vlasnici pažljivo birani i uvijeti u kojima će živjeti - provjeravani.

http://www.electricbulls.com

Ako želiš znati više, ona ti je osoba koju možeš pitati sve što ti padne na pamet.

Što se tiče osnovnih informacija prije nabavka šteneta, također na njenoj stranici možeš pronaći neke tekstove o tome svemu. Svakako moraš se pobrinuti da uzimaš štene od zdravih roditelja, jer nažalost bulterijeri mogu biti jako bolesni i imati puno genetski prenosivih bolesti :( ... A ostalo je kao i za sve druge  štence više manje isto.

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #2 poslato: 28 Decembar, 2013, 12:41:38 »
Dobrodosla Fibi :)

Moja preporuka bi bila odgajivacnica AS-W, odgajivaca, kinoloskog sudije i veterinara Vladimira Vukosavljevica iz Indjije.

http://as-w.bulterijer.com/
Br mob: 063 891 3282

Mozete ga slobodno pozvati i pitati sta god vas interesuje, Vladimir je pre svega veoma dobar covek i odgovorice vam na svako pitanje, upoznat je sa scenom bull terriera i kod nas i u svetu. Mozete reci da ste dobili br od Milosa Jovanovica iz Nisa, Splendore Barf. Pozdrav

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #3 poslato: 28 Decembar, 2013, 23:28:02 »
Hvala vam na konktaktima. :)  :clapping:

Slobodni ste da pišete sve što mislite da bi mi bilo od koristi. :)

Psi su ljubav.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #4 poslato: 29 Decembar, 2013, 20:33:03 »
Da, nismo još uvek uzele. Upravo o tome i razmišljamo. Ja imam samojeda kod mojih, koga sam ostavila tamo kada sam se preselila u stan jer ima 9god. i neću da mu remetim životne navike. Razlog zašto toliko dugo tražimo štene jesu cene gde ljudi cene psa 700e, a onda se jave za mesec dana jer ne mogu da ga prodaju i nude ga za 150e. Besmislica. A onda ti još poturaju psa da ga uzmeš što pre, već sa 5 nedelja. Jeza. sm kuhaca
Psi su ljubav.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 29 Decembar, 2013, 20:39:36 »
budite jako oprezni, pogotovo kad je bulic u pitanju jer stvarno ima svakakvog uzgoja a oni nisu bas najzdravija pasmina pa da se sa tim zezas ... bolje pricekajte da skupite novac i uzmete psa iz legla sa napravljenim zdravstvenim testovima, nego da zurite. na ovom forumu mozes da kontaktiras Teu http://prirodapasa.com/index.php?action=profile;u=423  , ona ima bulicu, pa da te uputi malo blize. ja poznajem uzgajivacicu iz rijeke, ona stvarno ima vrhunske pse kojima radi sve testove i jaaaaaako pazi na to jer se vec opekla sa prvim psom, ali njeni psi sigurno imaju jacu cenu...pa vidi sa Teom, mozda te uputi pa nadjes neko kompromisno resenje jer ni trofeji na balkanu ne znace mnogo ukoliko za uzgoj zdravstveni testovi nisu neophodni

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #6 poslato: 29 Decembar, 2013, 20:42:48 »
Znam, sve znam. Oko toga se i brinem. A ljudi zaista svašta prodaju za velike pare.  sm prst dole

Hvala ti na savetima. :)
Psi su ljubav.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 29 Decembar, 2013, 20:48:05 »
nema na cemu, jedva cekam da predstavis malu pisulinu  sm love
e da, vidim da su ti vec pomenuli uzgajivacicu iz rijeke na onojn drugoj temi. posto je znam, a tebi trebaju informacije...devojka je stvarno super i zeli pomoci, pa mozes i njoj da se javis informativno, mozes joj reci da smo te ja (ana od wilija snaucera  :D ) i mina(labrador max i dobermanka Mo  :D ) sa foruma uputile, i sigurno ce ti dati puuuuuno korisnih saveta

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #8 poslato: 29 Decembar, 2013, 20:50:04 »
Mislim da ću smoriti ljude, ali nekako mi trebaju sve info pre nego odaberem psa i pre nego puknem za psa 700e. lol
I ja jedva čekam, evo pravo da ti ka :crazy: sm smesko1žem već gledam krevetiće i igračke, kao da sam trudna.
Psi su ljubav.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #9 poslato: 29 Decembar, 2013, 21:03:35 »
E da, ono što me još zanima jeste: Ukoliko roditelji šteneta nisu testirani zdravstveno, da li ja mogu da tražim da to određeno štene koje hoću ode i da se pregleda? Da li se tako rano mogu otkriti eventualni zdravstveni problemi, koji su testovi koje trebam tražiti od vet i koliko to košta odprilike u Beogradu/Srbiji?  sm kiss
Psi su ljubav.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 29 Decembar, 2013, 21:06:27 »
nisam sigurna da znam odgovor, ali kapiram da i da se moze otkriti, to su ti dodatni troskovi pa se vise isplati da vec uzmes ono gde je sve po ps u odradjeno...ali mozda ovde pise, pa je kontaktiraj slobodno
displazija sigurno ne moze tako rano da se otkrije, za ostale pasminske bolesti ne znam

http://www.electricbulls.com/main_hr.php?page=4

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #11 poslato: 29 Decembar, 2013, 21:12:05 »
 sm kiss
Psi su ljubav.

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #12 poslato: 29 Decembar, 2013, 23:34:14 »
Poslednjih nekoliko postova iz teme Sta trebamo znati i pripremiti kada nam dolazi stene? su prebačeni ovde, rade preglednosti.

Ugodan boravak na forumu!

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #13 poslato: 08 Januar, 2014, 21:09:54 »
Hvala svima na pomoći. Mi smo našle našu kucu. : sm kiss

Ovo je Mei.
Psi su ljubav.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member