Autor Tema: Pravne posljedice  (Pročitano 14371 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Pravne posljedice
« Odgovor #15 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:15:09 »
Niko se do sada nije žalio.  sm zelenko Ja bih uz tu tablu stavila i: zatvaraj kapiju (ovo za poštare važi, uh kako me nerviraju)

EDIT: Možda bi mogla ova tema da nam bude za razna pitanja koja se dotiču zakona.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #16 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:18:43 »
dobra ideja kaca ali mozda oni kapiju ne zatvaraju da bi lakse bezali  :dzoging: sm dog2

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:20:31 »
 sm zelenko
Ne znam koji im je razlog, ali znam da je neki kod drugarice stalno ostavljao i kad je jednom pas pobegao... uff  sm kuhaca

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:36:39 »
a zasto ti uopste ulazi postar u dvoriste,gde ti je sanduce,kod mene cak i onaj sto cita struju ne ulazi (njega nesto posebno Kan ne mirise  sm zelenko ) lepo mu ostavim papirce sa stanjem na sanduce i svi srecni  :fige:

a sto se tice table,tabla na kapiji je obavezna,a ko ne ume da cita ima i poveca slika takodje  :tapsh:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:40:15 »
Ulazi onaj za vodu (tako ga zovemo, mada ga ja zovem i poštar  :itwasntme:) i još jedan što nosi neke pošiljke.  :D A ima sanduče, naravno  sm duvandzija

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:41:12 »
Neko pomenu psa čuvara u dvorištu. U mom starom komšiluku (malo mesto) komšija dobio napismeno od (mislim) komunalne policije da pas ne sme biti nikako pušten u dvorištu bez prisustva vlasnika. Problem je nastao jer pas puno laje, penje se uz ogradu, koju sam sigurna da može da preskoči, samo srećom ne zna da može. A dvorište se nalazi blizu škole, te su se roditelji dece udružili i napisali peticiju ili šta već. Uglavnom, mislim da se žalio, pisao da je tom psu obaveza da čuva, alii da ništa nije uspeo da promeni. Sad kad prođem pas bude na lancu kad je sam.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #21 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:47:10 »
moguce da zakon trazi "dve brave" ograda + boks-lanac ili ograda+vlasnik? a i nije uredu da pas naskace na ogradu i plasi prolaznike na trotoaru  sm eek

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 29 Novembar, 2013, 22:49:19 »
Ako mene secanje ne vara nekada je bilo u zakonu da pas koji chuva mora biti na sajli (beshe propisano i koje duzine), u boksu ili pushten i priustvu vlasnika. Table i ograde jesu obavezne ali ako nije isposhtovano predhodno navedeno i pas je nekoga povredio (bio provalnik, ubica ili chitach strujomera) vlasnik je kriv. Imamo tachno propisane uslove za drzanje pasa na posedu, u kuci kao i u dvorishtu. Poenta - pas ne sme biti slobodan u tvom sosptvenom dvorishtu kada ti nisi prisutan. Glupavo ali tako se secam da je pisalo. Jedini izuzetak su tipa sluzbeni psi, vojni i oni za posebnu namenu chuvanje objekata ala skladishta, fabrike, otpadi i slichno. Ali ne i psi u vlasnishtvu privatnih lica - obichnih ljudi. Nakon uvodjenja ISPa to nisu menjali koliko ja znam.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #23 poslato: 29 Novembar, 2013, 23:30:57 »
kod presuda se sudije najvise vode ranijom sudkom praksom jer posle zalbe strana u postupku slucaj ide visem sudu, u principu se sudije osnovnih sudova vode odlukama visih sudova da im ovi ne bi obarali presude i trazili da se ponovi ceo postupak ili delovi postupak naravno visi sud tumaci zakon i na osnovu toga se donosi  odluka mada je kod nas sve pod ?,
 najveci deo o  drzanju pasa regulise lokalna samouprava i to se razlikuje od grada do grada a pokusacu da icackam u krivicnom pravu sta kazu za napade pas a pitanje je koliko je obradjena ta tema. 
stoji da ako svesno na ulici nahuskas psa na nekog kao da si ga napao pistoljem uspavaju ti psa tebe osude. a za slucajeve u dvoristu kuci kad je obelezeno da postoji pas i da je uredno vakcinisan probacu da iscackam pa javlajm.

P.s ako planiras da tuzis nekog raspitas se da nadjes slican proces koji je bio na sudu i kako se zavrsio  da bi mogo da otprilike predvidis kako ce tvoj da se zavrsi.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #24 poslato: 29 Novembar, 2013, 23:40:13 »
to si totalno upravu sto se tice upotrebe psa u napadu odnosno da pas uradi napad na komandu isto se tretira kao upotreba vatrenog oruzja t.j. kaznjava bilo bi lepo da nadjes sta biva u dvoristu kada pas ujede ne zvanog gosta a nije obucen za napad nego ga ujeo za nogu ili guzu

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #25 poslato: 30 Novembar, 2013, 19:11:45 »
evo iscackao sam slicnu situaciju,pitanje je upuceno komunalnoj policiji grada KG i njihov odgovor doticnom
boldovano je posebno zanimljivo   :tapsh:

Citat
Vlasnik sam psa i zivim u kuci sa ogradjenim dvoristem.Pas ima ima svoju kucicu koja se nalazi u boksu.Ograda oko placa je visoka 1.2m i pas ne moze da preskoci ogradu niti je ucen da preskace. Uz to pas nije agresivan.Komsija sa kojim inace ne govorimo je dosao na vrata i poceo da preti mojim roditeljima i sestr,a u mom odsustvu, da ce da ubije psa kao i da ce da zove komunalnu policiju, zato sto se plasi da ce pas da ga ujede,sto je sutra dan i uradio.Kada je dosla,komunalna policija je rekla da pas iako je u dvoristu mora da bude sve vreme u boksu.Moram da dodam da i komsija ima takodje psa koji je pusten u dvoristu.Moja pitanja su: 1.Da li znate da pas, ako je stalno u boksu,postaje agresivan isto kao i na lancu? 2.Da li zakonski imam pravo da nekad pustim psa iz boksa u dvoriste i da se igram sa njim, za vreme njegovog zivotnog veka od recimo 15god? 3.Da li moram da prodam kucu i preselim se u Beograd posto je tamo zakon drugaciji i tamo je dozvoljeno drzati psa 24h u dvoristu ,a ne iskljucivo u boksu. 4.Da li da se obratim komunalnoj policiji za naknadu stete ukoliko ne ko opljacka kucu zato sto pas nije mogao da reaguje jer je bio u boksu. Unapred hvala.

Komunalna policija ne pise odluke Grada, vec radi na osnovu njih, odnosno sprovodi ih u delo. U pravu ste kada kazete da je po odluci Grada pas mora biti vezan (na lancu do 3 metra) ili u boksu kada Vi niste tu, ali ga mozete pustati i igrati se sa njim, kad god ste Vi u dvoristu (ili neko od ukucana), odnosno kada je pas pod nadzorom. Sto se tice nadoknade stete, mozete eventualno tuziti Grad, jer je Skupsitna Grada Kragujevca donela ovakvu odluku, a ne Komunalna policija, ali nisam bas siguran da bi ste u nekom takvom sudskom postupku dobili zadovoljavajucu presudu po Vas. Sto se tice preseljenja, svako je slobodan da odabere mesto stanovanja po svom nahodjenju. A sto se tice komsije, podnesite prijavu nama i on ce snositi sankcije za svoje postupke, odnosno za nepropisno drzanje psa u dvoristu.

sta reci zakon je zakon,al sad sto je nama nebulozan je nesto drugo  :zid2:

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #26 poslato: 30 Novembar, 2013, 23:40:15 »
ovo je tipicni primer stare narodne poslovice KADIJA TE TUZI KADIJA TI SUDI

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #27 poslato: 01 Decembar, 2013, 00:14:52 »
Citat
Da li da se obratim komunalnoj policiji za naknadu stete ukoliko ne ko opljacka kucu zato sto pas nije mogao da reaguje jer je bio u boksu

Tacno pozelim da se nadje neko dokon, a da pritom ima puno kesa da poplaca advokate i tuzi grad. Da otkine fin komad budzeta da bi kreteni malo stavili prst na celo kakve sve zakone prihvataju i uvode. :mad:

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #28 poslato: 01 Decembar, 2013, 01:03:58 »
Nadležnost komunalne policije i inspekcije su javne površine (i površine za javno korišćenje tipa zajedničke prostorije, zajedničko dvorište i slično), te je shodno tome veliki broj odluka o držanju kućnih ljubimaca jedinica lokalne samouprave u direktoj "koliziji" sa Ustavom RS. Na primer, dobar deo opština propisuje da je za držanje dva i više psa u stanu potrebno prikupi potpise vlasnika većine površine zgrade (ili čak svih, što je gotovo nemoguće), i za sprovođenje ovih odluka određuju komunalnu inspekciju/policiju, koja nema apsolutno nikakvo ovlašćenje da uđe u nečiji stan i da proveri koliko ta osoba ima pasa. Postoje slučajevi gde mogu da intervenišu (ali se to svodi na pokretanje prekršajnog postupka kod nadležnog suda) recimo kada psi proizvode buku, gde opet nadležna institucija (za Beograd je to Ekološka inspekcija) prvo mora da izmeri nivo buke, i na osnovu njihovog izveštaja se određuje da li lice krši komunalne propise ili ne.
Članovi iz Jerkovića sigurno znaju za čoveka koji u dvorištu ima veliki broj svinja, a sa kojim moje kolege komunalni inspektori godinama "vode rat" i ne mogu mu praktično ništa.
Što se tiče napada psa u dvorištu, mislim da je tabla "Čuvaj se psa" samo delimično "olakšavajuća okolnost i da važe slična pravila kao i za oružje. Nedavno je u medijima bilo priče u vezi sa slučajem gde je čovek ubio provalnika u toku izvršenja dela pa je bio uhapšen i optužen za ubistvo (i to prvostepeno, ako se ne varam).

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 01 Decembar, 2013, 10:14:11 »
LekasHill
upravu si za ovog coveka ali frka se nije zavrsila u stanu ovaj provalnik bezao kroz prozor i vlasnik i ako ga je izbo savcigerom ili nozem u stanu nastavio da ga juri ulicom i tu je prekoracio nuznu samo odbranu nije smeo da ga juri odnosno odbio si napad i stop ne madalje nisi ugrozen a to sto ti je pala klapna i adrenalin te preplavio pomesan sa strahom za sopstveni zivot pasi ga jurio sad ce morati da dokazuje kao smanjenu uracunljivost  sm zid
znam vise primera samo odbrane gde su ljudi zavrsili u zatvoru zbog naseg glupavog zakona evo jos jedan primer covek sedi u kuci vidi da dolazi covek sa kojim nije u naj boljim odnosima u dvoriste odlazi uzima pistolj iz ormara sa sprata kuce stavlja za pojas i silazi da doceka coveka ispada svadja i "gost" poteze pistolj domacin u toj frci bude spretniji i ubije ga sudski epilog mislim da je dobio 7 godina ne zato sto ga je ubio jer je to bila nuzna samo odbrana vec zato sto je ne ugrozen isao da uzme pistolj i teretili su ga za nameru odnosno predumisljaj  sm eek
a ludosti zakona ima i u mozda naj poznatijem slucaju ubistva a to je zarko lausevic pucao je iz lezeceg polozaja jer su ga oborili i tukli gomila bez sociva koja su ispala znaci nevidi i u strahu ispuco ko zna koliko metaka i dobio robiju  :(

mene zanima da li su odluke lokalne samo uprave u suprotnosti sa zakonom o dobrobiti zivotinja jer lokalna samouprava svojim odlukama drasticno smanjuje prava i slobode zivoinja t.j. pasa