Autor Tema: Digitalna obrada fotografija  (Pročitano 27011 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Digitalna obrada fotografija
« Odgovor #225 poslato: 10 Oktobar, 2014, 19:25:19 »
Digi, svaka ti čast!!! :worth:
Obraditi JPEG i to u ovako malom formatu ovako dobro.... Ne znam šta bih drugo rekao nego FENOMENALNO!!!

Fotku sam uslikao u pauzi između dve vežbe, tako da nisam imao previše vremena za traženje dobrog mesta. Od desetak koliko sam okinuo, ovo je jedina na kojoj gleda ka meni, pa sam nju i iskoristio. Shvatio sam još prilikom slikanja da ću imati problem da istaknem nju (tamnu) koja je u senci naspram osunčane pozadine i svetlog neba, što si ti za 15 minuta uspela da središ! :worth:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #226 poslato: 10 Oktobar, 2014, 19:43:57 »
Ja koliko god da gledam ove programe, meni su to sve španska sela. Monogo sam glupa za to
 :D

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #227 poslato: 11 Oktobar, 2014, 00:20:28 »
Lekas, samo kreni da se igrash sa fotkama i videcesh koliko to nije nishta specijalno komplikovano.

Samo okidanje fotke je deo posla, ostatak obavlja postprocessing. To je bilo oduvek tako, chak i sa filmom. Bitna stvar je da ne odradish overprocessing. Koliko god to radila deshava mi se da preteram cheshce nego shto bih htela... naravno, tu sad dolazimo i do razlichitih ukusa, umetnichkog izrazavanja itd...

Znachi, pre nego shto okinesh fotku zamisli kako bi hteo da ona finalno izgleda, to ce ti mnogo pomoci. Ok je kad izadjesh "na livadu" i okidash manje vishe da bi okinuo i uhvatio neke zanimljive pokrete, ali, ako fotkash neshto smislenije tipa portrete, arhitekturu, landscape, nikako to ne radi nepromishljeno ako hocesh da napravish neshto shto ce makar tebi biti posebno. Trazi inspiraciju u tudjim  fotografijama slobodno :) nadji neshto shto ti se svidja i reci sebi "e ovo hocu da napravim". Onda ide onaj deo kako to da napravim?... tako se najbolje uchi  :nod:

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #228 poslato: 19 Oktobar, 2014, 10:57:49 »
Malo sam se igrao

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #229 poslato: 20 Januar, 2015, 00:20:27 »
Odlučih da probam da napravim hyperlapse danas, i evo rezultata:

Okinuo sam 195 fotografija (iz ruke - nisam koristio stativ), malkice ih ispeglao u Lightroom-u, malo se poigrao u After Effects-u, dodao uvodne taktove pesme Đorđa Marjanovića, i dobio "čitavih" 6 sekundi sm valjko1 . Iz nekog razloga mi se nije dalo da spustim ispod 30 fps-a (verovatno nisam umeo, pošto AE koristim prvi put u životu sm redface )

Van mreže Mina

• Hero Member

« Odgovor #230 poslato: 20 Januar, 2015, 06:03:10 »
meni je rezultat jako efektan  sm prst gore

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #231 poslato: 20 Januar, 2015, 21:13:40 »
meni je rezultat jako efektan  sm prst gore
Hvala puno!

Tehnika je dosta jednostavna: izabrati tačku koja je lako vidljiva sve vreme, a koju će "gađati" jedna ista odabrana AF tačka u wievfinder-u i onda jednostavno korak - škljoc, korak - škljoc...
Jest malo monotono, ali sam gledao neke jako interesantne klipove. Uskoro će nadam se biti još, samo da se malo prolepša vreme.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #232 poslato: 21 Januar, 2015, 13:37:56 »
i izbor muzike  sm prst gore

super ti ovaj video

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #233 poslato: 22 Januar, 2015, 10:53:11 »
i izbor muzike  sm prst gore

super ti ovaj video