Autor Tema: BESNA SAM I SOKIRANA  (Pročitano 8271 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
BESNA SAM I SOKIRANA
« poslato: 14 Novembar, 2013, 09:36:23 »
komsija, naime, ima psa Boxera, ime mu je Ajaks. Znam jer mi je svekrva rekla da ga se seca dok je bio mlad. Komsija je pajkan, valjda je to bio pas od murije, pa ga taj sad 'cuva". Pas je proslog leta konstantno lajao i pomerao serpu iz koje jede, cvilio i skakao po boksu. jednom prilkom sam se popela na bedem da vidim sta se desava - imala sam sta i da vidim pas mrsav, rebra mu se provide, boks je pun izmeta, nema vode, gladan... odem brzo po meso, malo hleba i granula prebacim nekako preko grade, on pojede i ja tako nastavila danima.. i jednog dana setam ja ulicom, jer je to odma iza coska, i vidim pas je van boksa, u losem stanju, ima i sugu i cini mi se neke tumore, otrcim do kuce, usmem veknu hleba, konzervu, kuvanog mesa od moje Aje i sve mu to dam, on jede, guta, pene mu se usta od ladi i srece, gleda me tuzim okicama, ja zvonim , htedoh pitati ako im ne treba pas neka ga daju meni.. zena pogleda kroz prozor sa sprata i nista... odem ja do pet shopa po konzervu jagnjetine i granule, odem do kuce po ciniju, sipam vode i dodjem do dvorista, psa nema, udjem u svoje dvoriste on u boksu, gladan, naravno. sve mu to prebacim nekako, jede kao sumanut i gleda me, kao da ce da zaplace. danas sam prijavila komunalnoj.. idem da napisem prijavu. jako sam rezignirana... sm ljutko sm ljutko sm ljutko

nadam se da ce neko da uradi po tom pitanju i kakve su mogucnosti da udomim psa??

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
Odg: BESNA SAM I SOKIRANA
« Odgovor #1 poslato: 14 Novembar, 2013, 09:55:22 »
pas nije sadjako star, ima oko 4 godine, dresiran je, vidi se, i zanemaren do bola

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #2 poslato: 14 Novembar, 2013, 09:56:44 »
da li je neko imao slicna iskustva?
nece ga valjda staviti u sinteraj sad? ja zelim tog psa.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 14 Novembar, 2013, 09:58:58 »
Uh, sta da ti kazem, srecno s tim. Ipak je ovo Srbija. Drzim fige da uspes da im uzmes psa, ovo je uzasno.  :(

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 14 Novembar, 2013, 10:00:19 »
bolje da nisi zvala komunalnu već da si pokušala da se nekako sa njima dogovoriš da ti dozvole da udomiš psa. čak i da komunalna reaguje, čak i da vlast oduzme psa (što je praktično nemoguće), on će opet biti u boksu u azilu, gladan i žedan

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 14 Novembar, 2013, 10:20:47 »
Iz azila moze da ga pokupi i udomi, ja se samo bojim da komunalna nece nista da uradi.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 14 Novembar, 2013, 10:37:38 »
ne verujem da će smeti da daju vlasničkog psa bilo kome. morali bi da se odreknu psa i to napismeno.
mada, ne verujem ni da će bilo ko da ga vodi u azil jer nemaju dovoljno mesta
najveći problem je što sad komšije mogu da se zainate pa da ne daju psa bilo kome za udomljenje

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #7 poslato: 14 Novembar, 2013, 10:53:52 »
Slazem se. U nekoj normalnoj zemlji pas bi im bio odmah po prijavi oduzet, a kod nas se svaki idiot nesto pita.  :mad:

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 14 Novembar, 2013, 11:56:04 »
Jedino sto se tu moze uraditi je da se pokusa kupiti taj pas za tipa 10-20 eur....Pored toga moze se jedino ukrasti pas, ali to nije preporucljivo, sem u rijetkim situacijama.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #9 poslato: 14 Novembar, 2013, 15:07:06 »
Predlazem da kontaktirate udruzenje za zastitu zivotinja koje vam je blizu po lokaciji ili udruzenje koje vam deluje profesionalno i iskusno.  Oni ce bolje znati koja su vam prava i mogucnosti da reagujete kao treca strana. Moja ideja bi bila (samo na osnovu njihovih FB aktivnosti, ne znam nikoga licno) udruzenje Beta ili Novi Sad Spans. Srecno i svaka cast na brizi!

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 14 Novembar, 2013, 20:36:17 »
Ne znam da li bi pomoglo pozvati veterinarsku inspekciju???

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #11 poslato: 15 Novembar, 2013, 00:05:50 »
Uzas... a najgore je sto je takvih ljudi puno  :mad: .... Najbolje je bilo da si uzela psa bez pitanja, posto je taj skot pandur i sigurno ima veze i vezice.... Mislim da je komunalna nadlezna samo za neodgovorno vlasnistvo ( kad je zivotinja van dvorista bez povodca i korpe) ali nisam sigurna. Evo par predloga gde mozes da se posavetujes i prijavis:

Ukoliko ste svedok nasilja prema životinjama ili imate neki problem u vezi sa životinjama, posetite naše Pravno savetovalište za zaštitu životinja, ponedeljkom od 17-20 časova, na adresi Risanska 1/1, ili nam pišite na pravna.pomoc@orca.rs

”Pravnik za životinje” kome treba podneti krivičnu prijavu?

-Krivično delo Ubistvo i zlostavljanje životinje se goni po službenoj dužnosti. Za krivična dela koja se gone po službenoj dužnosti ovlašćeni tužilac je javni tužilac. Krivična prijava se podnosi nadležnom javnom tužiocu, pismeno, usmeno ili drugim sredstvom. Ako je krivična prijava podnesena policiji, nenadležnom javnom tužiocu ili sudu, oni će prijavu primiti i odmah dostaviti nadležnom javnom tužiocu. Znači pored toga, što se krivična prijava podnosi (pismeno/usmeno) nadležnom javnom tužiocu, može se i prijaviti policiji koja treba ukoliko postoji osnovana sumnja da prijavu prosledi nadležnom javnom tužiocu.

Kako izgleda dalji postupak?

-Ukoliko javni tužilac utvrdi da je krivična prijava osnovana, pokrenuće krivični postupak. A ukoliko javni tužilac odustane od optužbe, na njegovo mesto može stupiti oštećeni kao tužilac. Da li će neko biti osuđen ili oslobođen optužbe da je izvršio krivično delo za koje je optužen od strane nadležnog tužioca zavisi suštinski od ocene dokaza koju vrši nadležni sud, na osnovu savesne ocene svakog dokaza pojedinačno i u vezi sa ostalim dokazima, te je navođenje dokaza veoma bitno.
( dokazi u ovom slucaju su anoreksija, infekcije i suga, sto utvrdjuje veterinar )
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #12 poslato: 15 Novembar, 2013, 00:12:48 »
Ne prijavljuju se svi vidovi zlostavljanja životinja policiji. Ukoliko se radi o zlostavljanju koje podrazumeva uskraćivanje adekvatne hrane, čiste vode, lečenja kada je životinja bolesna, kontinuirano držanje psa na lancu, držanje životinje u neadekvatnom smeštaju ili čak bez ikakvog skloništa, život životinje u neprestanom strahu, svakodnevno izlaganje stresu, sprečavanje da ispoljava svoje prirodno ponašanje u skladu sa njenom vrstom, i tako dalje, kada je nekoj životinji ugrožena dobrobit, odnosno kada joj je uskraćena neka od pet sloboda ili više njih, prijava se podnosi Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, odnosno poziva se Republička veterinarska inspekcija Uprave za veterinu. Najverovatnije ćete morati da pošaljete prijavu u pisanom obliku, nemojte da vam bude teško da to učinite. - See more at: http://www.nadlanu.com/pocetna/zivot/zivotinjsko-carstvo/Prijavite-nasilje-nad-zivotinjama.a-165514.835.html#sthash.GFOQgnH4.dpuf

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #13 poslato: 15 Novembar, 2013, 00:16:18 »
http://www.vet.minpolj.gov.rs/sr/kontakti/kontakt-uprava

Grupa veterinarske inspekcije za zdravstvenu zaštitu i dobrobit životinja

Rukovodilac grupe

Zoran Marinković, Samostalni savetnik

e-mail:  zoran.marinkovic@minpolj.gov.rs

Tel.:    011 2607348

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #14 poslato: 15 Novembar, 2013, 00:24:44 »
Ali ipak je najbolje i najbrze kad bi mogla da  ubedis komsiju...... Moj pas sa slike je isto bio zrtva  sm kuhaca i skot koji ga je zlostavljao je nepodnosljiv i previse iritantan  sm eek ali sam stisla zube i bila fina dok mu nismo uzeli psa  :hell: .. Posto kod nas i za sta postoji zakon retko kad se primenjuje...
Zelim ti svu srecu da uspes da spasis kucova  sm love  sm cheers