Autor Tema: CACIB Beograd 03.11.2013  (Pročitano 13774 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: CACIB Beograd 03.11.2013
« Odgovor #30 poslato: 03 Novembar, 2013, 20:43:15 »
@sajko: Dobar deo vremena sam proveo pored ringa za ocenjivanje van konkurencije (u kafani sm redface), ne znam kako vas nisam video. Baš mi je krivo! :(
Najveći utisak sa CACIB-a je bila tuča, ali u njoj nisu učestvovali psi nego posetioci/izlagači (čak mislim da je jedan od učesnika bio pripadnik obezbeđenja) :lipssealed:. Takvim scenama stvarno nije mesto na izložbi pasa, pogotovo izložbi koja pretenduje da bude najveća i najbolje organizovana u zemlji i regionu.
Kao po dobrom starom običaju, ja se dooobro istroših, ali ne žalim. Kupio sam sve što mi je trebalo.
Sve u svemu, gužva, dim, "nagazne mine" na sve strane (nije mi jasno zašto već jednom ne počnu da primenjuju neku vrstu sankcija prema neodgovornim izlagačima)... Nije mi žao što nisam prijavio Apua.
Najpozitivnije što sam doživeo je što sam upoznao Binga (i banex-a, naravno sm smesko1), i što sam po prvi put imao prilike da se malo duže družim sa golokožim kineskim ćubastim psom. To je ovaj dasa:

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 03 Novembar, 2013, 20:46:25 »
Da dodam da je prvo mesto u BIS-u osvojio srednjeazijski ovčar (mislim da je Cakan-Montenegro), a drugo - predivan aljaski malamut, koji je po mom skromnom mišljenju bio ubedljivo najlepši pas na izložbi. Treća je bila crna patuljasta pudla.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #32 poslato: 03 Novembar, 2013, 20:52:31 »
cestitke sajku  sm cheers
Lekas,znaci standardna BG izlozba,nista se nije popravilo sm smesko1

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 03 Novembar, 2013, 20:55:30 »
Tako nekako...
Mislim da je potpuna glupost što se insistira da "izložbena sezona" počne i završi se u Beogradu. Ima toliko boljih i lepših prostora za izložbu od zagušljive, smrdljive i raspale hale na Sajmu.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #34 poslato: 03 Novembar, 2013, 20:57:57 »
atmosfera ok ali sudjenje za NO nula licno za mene totalni fiasko i sudija koji je ocenjivo aju blago reci uzas covek ne vidi zube i ja joj bukvalno 5 minuta otvaram i zatvaram vilice postavicu slike te tragedije trazi druge naocare jer sa prvim ne vidi a te druge su od koleginice  sm placko i nakraju zove koleginicu da mu potvrdi da su svi sekutici na broju i pravilnog zagrizaja srecom aja nije nervozna ni ujedljiva navikla na moje ruke u njenim ustima pa sam mogo da je mucim tako ali izvadio se na kraju sa pohvalom da je divnog temperamenta  sm rile a u ringu za titulu katastrofa dal gori sudija ili vlasnik pas vidno hramlje na desnu zadnju nogu vuce pocupkuje nemoze u hod ni u kas i sudija zmuri kao ok a mi u publici budale nisam strucnjak ali kad fali fali to sudjenje sam gledao do pola iznerviro se i otisao u takmicarskom delu NO nije morao da trci ispred vec samo pored noge da ide a mi se bas zbog toga nismo prijavili u takmicarski deo da jesmo ko zna sta bi uradili  :blink: ali citajuci forume mnogo sam naucio o sudjenju pa sam spreman otisao sa ciljem dobrog zezanja druzenja a titule ...... uglavnom bilo je ok mada valjevo je bilo mnogo mnogo bolje

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #35 poslato: 03 Novembar, 2013, 21:23:35 »
@sajko: Dobar deo vremena sam proveo pored ringa za ocenjivanje van konkurencije (u kafani sm redface), ne znam kako vas nisam video. Baš mi je krivo! :(
Najveći utisak sa CACIB-a je bila tuča, ali u njoj nisu učestvovali psi nego posetioci/izlagači (čak mislim da je jedan od učesnika bio pripadnik obezbeđenja) :lipssealed:. Takvim scenama stvarno nije mesto na izložbi pasa, pogotovo izložbi koja pretenduje da bude najveća i najbolje organizovana u zemlji i regionu.
Kao po dobrom starom običaju, ja se dooobro istroših, ali ne žalim. Kupio sam sve što mi je trebalo.
Sve u svemu, gužva, dim, "nagazne mine" na sve strane (nije mi jasno zašto već jednom ne počnu da primenjuju neku vrstu sankcija prema neodgovornim izlagačima)... Nije mi žao što nisam prijavio Apua.
Najpozitivnije što sam doživeo je što sam upoznao Binga (i banex-a, naravno sm smesko1), i što sam po prvi put imao prilike da se malo duže družim sa golokožim kineskim ćubastim psom. To je ovaj dasa:

pa i ja sam sedeo tu od 9 pa sigurno do pola 11 odma uza sam ring bili smo recimo 3 po redu kad su otvorili ring sto se tice cistoce si upravu aja se upiskila  sm smesko1 pesak piljevinu ili cistacicu nigde nisam mogo da nadjem u gornjem delu kod zapisnickog stola  sm prst no no
a sto se tice organizacije i sudjenja meni je ovo druga izlozba aji prva veruj mi valjevo je bilo bolje i lepse organizovano nego beograd ovde je bilo puno laznog sjaja i glamura i jos mnogo cega negativnog a tuca pa ovo je balkan  sm kolutko neznam dali si primetio da se dobar deo obezbedjenja sepurio oruzjem prosto provociraju a nisu svi izlagaci dosli kao recimo ja u zezanje i provod ima i nervoze i napetosti i samo fali da se obezbedjenje tako ponasa i eto frke na prvu loptu  sm eek

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 03 Novembar, 2013, 21:46:33 »
LekasHill imate pogreshne informacije o incidentu al dobro kapiram da preprichavanje dovede do toga te niko nije kriv  sm prst gore Trenutno se uzdrzavam od komentara jer chekam zvanichnu objavu kazne za dotichnog koji je incident izazvao. Ono shto mogu reci kao neko ko je istom prisustvovao obezbedjenje nije imalo nikakve veze niti je uchestvovalo. Zapravo komentar i jeste bio: A gde su?

Elem, izuzetno manji broj posetilaca i chetvoronoznih i dvonoznih u odnosu na bilo koji cacib Bg na kom sam bila (a bilo ih je dosta). Sudjenja ekstremno brzo zavrshena (shto nije da se bunim). Najdraze mi je shto je pas za kojeg sam ceo dan navijala uzeo BIS. Predivan SAO  sm love Videla sam mnogo dragih (a srecom minimalni broj manje dragih) ljudi. Meni je ova izlozba divna, prvo shto mi do nje treba pola sata drugo shto se na njoj vidim sa odredjenim brojem poznanika. Chini mi se lepa organizacija. Meshanci su bili preslatki sve bi ih kuci ponela  sm love sm love sm love. I zapazeno manji broj karton/kavez prodavaca shto je za pohvalu.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:02:28 »
dajte još malo informacija o tuči. to mi sad najzanimljivije. ko se tukao i zbog čega?
 sm redface

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:03:07 »
Izvinjavam se na (pogrešnoj) informaciji!
Sedeo sam pored ringa V grupe kada sam iza sebe čuo komešanje. U trenutku sam se okrenuo i video tuču, nakon čega sam potrčao ka šanku gde je moja prijateljica otišla po kafu (incident se desio odmah ispred šanka i "kretao se" ka njemu), kako ona ne bi nastradala.
Incident sam video svojim očima, niko mi nije pričao i prepričavao o njemu. Nemam pojma ko ga je i zbog čega započeo, i manje-više me i ne interesuje. Jedino sam bio zgrožen što se takav incident uopšte i desio na manifestaciji koja je poslednje mesto gde je trebalo da se desi.

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #39 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:17:18 »
dajte još malo informacija o tuči. to mi sad najzanimljivije. ko se tukao i zbog čega?
 sm redface

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:18:23 »
hahahahhahhaha. baš tako
mada, već sam čula nešto

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #41 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:25:53 »
Evo je ova odmah na skandale  sm smesko1 Josh si imala uzivo prenos izlozbe i sad se bunish  :valj:

Incident je nastao zato shto je Kokotovic Srdjan kinoloshki sudija i `odgajivach` Shvajcarskih Belih Ovchara (suzdrzacu se o mojoj lichnoj istoriji sa dotichim kojeg mogu iskljuchivo nazvati psihopatom) nichim izazvan, nakon shto je pobedio na izlozbi (CACIB, BOB) pesnicom udario Mariu Von Olaf u glavu. Na shta je gospodja ljosnula preko psa na zemlju. Dotichno komeshanje je bio Mariin muz chiju reakciju ne opravdavam ali svakako razumem. Sankcije izrechene na licu mesta od strane Mahmuda su ponishtavanje svih rezultata tog dana (shto je i sprovedeno jer se pas nije videu u BISu), zabrana izlaganja deset godina na manifestacijama pod pokroviteljstvom KSS i ukidanje sudijske licence. Za ova dva poslednja se cheka zvanichno saopshtenje. Poslednji info koji znam je da je Maria koliko je to moguce dobro i na putu za urgentni centar. Fotografiju povrede imam ali ona nije za shiru javnost vec dajem nadleznima po potrebi.

Svakako se slazemo u tome da ovakvim stvarima nije mesto nigde a kamoli na izlozbi pasa.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže MilanBL

• Sr. Member

« Odgovor #42 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:34:14 »
Kakav kretenizam sm zid

Ali ako kazne budu kao sto si napisala to je za svaku pohvalu + zakonska kazna sm plavac

Van mreže kacia

• Newbie
  • *

« Odgovor #43 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:41:42 »
Orijana, ti i ja smo izgleda bile prisutne u razlicitim incidentima i tucama. Ono som sam ja videla je da je neko sa pola obrijane glave i ostatkom kose u repu sa jos nekim razvijenim likom, krvnicki tukao coveka sa naocarima a cemu je prethodilo lupanje samara coveku sa naocarima od strane jedne zene i prilicno maltretiranje coveka sa naocarima i njegovog prijatelja od strane coveka sa pola obrijane glave i ostatkom kose u repu. Ta ista zena je posle svega sa osmehom na licu ispijala koka kolu i stajala pored ovoga sto je tukao, dok je tuceni covek sa naocarima prilicno izbezumljen bio sklonjen u stranu.

Ocigledno je danas bio dan za tuce pa ih je bilo vise :)

Naravno napominjem da su se sve opisane situacije desile u mom prisustvu i niko mi nije nista prepricavao.
Vlada Zrnic je zvao obezbedjenje koje je naravno bjejalo okolo a nabildovani lik koga opisuje LekasHill mislim da je bio u funkciji razdvajanja potucenih strana jer bih onoliku pojavu sigurno zapamtila da je bio umesan u pocetak tuce :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 03 Novembar, 2013, 22:55:04 »
Orijana, da li su svi učesnici tuče dobili kaznu i zabranu izlaganja ili samo pojedinci?