Autor Tema: Glukozamin  (Pročitano 11783 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Glukozamin
« poslato: 26 Oktobar, 2013, 12:27:10 »
jel netko zna koja je doza po kili glukozamina/kondroitina za pese, ako nije dodan u dehidrat i ak pes ne jede koske i hrskavice? i moram li uzeti baš za pese pripravak, naime imam kutiju onoga za ljude koji nitko ne koristi pa reko da ne hitim, za par mjeseci ističe mu rok.  :th:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
Re: Glukozamin
« Odgovor #1 poslato: 26 Oktobar, 2013, 12:39:56 »

jel netko zna koja je doza po kili glukozamina/kondroitina za pese, ako nije dodan u dehidrat i ak pes ne jede koske i hrskavice?

Bar 1000 mg/kg

Sve ispod toga je nedovoljno i vodite racuna kad kupujete industrijsku hranu koja je izreklamirana da sadrzi glukozamin (tipa BritCare). U njoj ima toliko malo glukozamina da je smesno, pogotovo ako pas vec ima probleme sa zglobovima.

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 26 Oktobar, 2013, 12:47:54 »
Doza glukozamina za odraslog coveka je 500 mg / dnevno. Mojoj sestri je neko rekao za njenog staforda da mu daje 2 x 500 mg dnevno (znaci 2 tablete), pa sam tako i ja davala retriverki (ona ima atritis na prednjoj sapi). Ovoj maloj bretonki dajem 500mg / dnevno (zbog displazije) - tj. jednu tabletu dnevno, al ona ima samo 15 kg (znaci vise nego duplo je laksa od retriverke).

Retriverki sam davala taj glukozamin za ljude al sam posle tek videla da nisam uzela dobar i da taj ne sadrzi Chondroitin. Onda sam bretonki morala hitno nesto da uzmem ali nisam mogla da nadjem taj za pse, pa sa uzela i uporedjivala sastav svih tih humanih lekova sa ovim sto se daju psima... jes da je malo off topic ovde al ajde kad si vec pitala da napisem nabrzaka neke moje beleske:

Flexadin (za pse) 60 ili 90 tab pak / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 400 mg
magnez.sufat 10mg

Cosequin (za pse) / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 400 mg

Alavis 5 i 3 (za pse) 60 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 500mg
Chondroitin 200 mg
itd.

Arthro Stop RAPID (za ljude) 60 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukozanim 534mg
Chondroitin 200 mg

ULT Glucosamine & Chondroitin & MSM (za ljude) 90 tab / 1 tableta sadrzi:
Glukosamin sulfat - 500 mg
Chondroitin sulfat 400 mg
MSM - 400 mg

Ja mojoj trenutno dajem ovaj ArthroStop RAPID ali sledeci put cu uzeti ovaj ULT Glucosamine & Chondroitin & MSM koj mi je preporucila jedna zena ciji pas takodje ima displaziju, jer mu je sastav skoro isti kao Flexadin a duplo je jeftiniji. Ukratko, uporedi samo sastav toga sto imas i ovih raznih "psecih" i "ljudskih" pa proceni sama.

@Berna
nesto mi to puno zvuci po kilogramu? mozda si mislila na dnevnu dozu

p.s. ok je to sto jede hrskavice, ali ako pas ima zdravstvenih problema vezano za zglobove, hrskavice ipak nisu dovoljne i ipak je pozeljno da se uzima ovako u tabletama kao dodatak ishrani

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 26 Oktobar, 2013, 12:56:25 »
Mislila sam na kolicinu u dehidrantu  sm zelenko

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

Odg: Glukozamin
« Odgovor #4 poslato: 26 Oktobar, 2013, 18:07:18 »
fala na info  sm kiss

sad bum prošnjofala ponudu tableta, ovih ult npr. uopće nisam našla na hr webu. 

pesica je mlađahna, cca godinu dana ima. nemam blage o kukovima, kontam kak su okej obzirom da je avlijaner grupe autora sa natruhama ovčara, staforda i štajaznam čega.  sm smesko2  normalno trči i skače, nikakvih simptoma slabosti na lokomotornom sustavu još nema, al moram mislit na njenu starost i zdravlje zglobića  sm love

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 26 Oktobar, 2013, 18:42:12 »
Ako joj nista ne fali mislim da nema potrebe da joj dajes, pogotovu ne da kupujes posto nisu bas ni jeftine tablete. Dovoljno joj je to sto unosi kroz hranu posto je zdrav pas.

Ako vec imas te neke tablete kod kuce pa hoces da ih potrosis, pa daj joj to. Koliko sam ja razumela nikakvih kontraindikacija nema sto se glukozamina tice, znaci ne moze da joj steti. Mozda samo ne mora onda bas puna doza... ne znam...

Dosta granulisanih hrana za pse (onih kvalitetnijih) - za stence i starije pse, imaju vec u svom sastavu glukozamin.

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #6 poslato: 26 Oktobar, 2013, 19:01:55 »
pa imam doma kapsule kojima bu prošel rok. možda je najbolje da joj dam pol doze (našla sam da je za njezinu težinu dnevna potreba 1000/500 glukozamina/kondroitina). na ovoj hrani kaj sad jede, glukozamin uopće nije naveden  sm kolutko  glavno da ima  điđa tipa betaglukan i kolostrum  sm duvandzija  ..hrana koju sam sad naručila ima ga deklariranog pa se nadam da bu ga dosta, jer ona je dost aktivna gnjidica i trči ko nespašena svaki božji dan. evo sad me baš druka ne bi li malo potrčala, sam je tri puta danas hodala sirota i nevoljena  :tapsh:

il da ipak podmažem svoje stare kosti  sm smesko2  al znate kak je to, sad mi je ona prioritet, nova beba  sm love

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #7 poslato: 26 Oktobar, 2013, 19:17:37 »

Dosta granulisanih hrana za pse (onih kvalitetnijih) - za stence i starije pse, imaju vec u svom sastavu glukozamin.

Npr? Ja znam samo za Royal Canin, i to ne sve varijante, da sadrzi pristojnu kolicinu glukozamina.

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #8 poslato: 26 Oktobar, 2013, 19:25:42 »
Ovaj Brit premium sto ja kupujem, i za stence (BRIT Junior Medium Breed) i za starije pse (BRIT Adult Large Breed) sadrzi glukozamin - oba imaju  glukozamin sulfat 260 mg/kg, kondroitin sulfat 160 mg/kg, ali po procentu mislim da je nedovoljno za psa kome je zdravlje naruseno. To su vise neke doze za normalan rast i razvoj, ne terapeutske doze.

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 26 Oktobar, 2013, 20:48:21 »
Optimalna dnevna doza za ljude je 1500mg na dan  sm wink

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #10 poslato: 26 Oktobar, 2013, 20:54:13 »
stvarno? :blink: na svim ovim glukozaminima za ljude koje sam kupovala je pisalo 1 tableta dnevno, a bili su od 500mg... i na ovom sto sad imam (koj je za ljude a ne za pse) isto tako pise dnevna doza 1 tableta.... pa sam zato tako napisala... e nemam pojma onda...  :th:

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 26 Oktobar, 2013, 22:09:54 »
Tih 500mg dnevno se uzima preventivno, a terapijska doza je 1500mg min 3 meseca. Kasnije se doza smanjuje.  sm wink Nama je otkriće veka bilo kad smo našli extra niske cene tih preparata u fitness shopovima  sm cheers  Sada i neke određene pacijente šaljem tamo (psssssst)

Btw Kobi je za 30kg dobijao oko 750mg

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #12 poslato: 27 Oktobar, 2013, 06:26:24 »
Pa da, to da ih ima u fintess shopovima je meni jedna zena sa ovog foruma rekla. Kad potrosim ovo sto sad imamo idem tamo da kupim. (link iz mog prvog posta na ovoj temi).

Ok, znaci tih 500mg/dnevno za mog psa od 15 kg je sasvim dovoljno. To mi je bitno da znam da bar tu nisam omasila  sm zelenko (jos sam negde citala da se prve dve nedelje kad pocne da se daje, daju jace doze pa sam joj rokala po dve tablete dnevno, sad uzima samo po jednu  :tapsh: ) Da budem iskrena mislim da njoj to bas pomaze. Pre mesec dana (i 2-3 meseca pre toga, pre nego sto sam pocela da primecujem da nesto nije u redu) je stajala pogrbljeno sa nogama vise nekako pod trup (pocela sam vec da mislim da ima krivu kicmu?!), sedala u setnji svaki cas, a sad stoji normalno, drzi noge pozadi - onako kao "stav za izlozbe" kako i treba da budu, ledja ravna, seda jos uvek ali redje... trci ko luda ne moze je covek zaustaviti.

Cak je pocela i da skace... da se propinje na zadnje noge, ono na ljude kad se raduje ili na kauc ali samo do pola skoci i "nasuka" se na kauc, ne skoci skroz... a za pse sa displazijom je bas karakteristicno to da nece da skacu jer ih boli, i dugo vremena nije ni skakala ni na sta a ja to uopste nisam povezivala sa bolescu... tek posle sam skapirala i sad povezujem neke stvari od ranije jer primecujem promene u ponasanju (na bolje).

Van mreže dali

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #13 poslato: 27 Oktobar, 2013, 09:20:00 »
je, je, ide 1500 za ljude, u kombinaciji sa kondroitinom i msm. no i to se preporuča za aktivne sportaše ili ljude sa problematičnim zglobićima - nakon desetak dana već se lakše kreću, di ne bi i pesi.
preventiva ide i za klince periodički (vrlo aktivne, kategorizirane sportaše sa 4-5 treninga tjedno) potrebna, meni su iz atl. saveza savjetovali taj dodatak, ali ne u toj količini, obzirom na dob djeteta i strukturu prehrane.

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 28 Mart, 2014, 14:54:15 »
Mi smo najvise bili zadovoljni sa ovim preparatom,
iako sam skoro procitala da je neko pisao da i nije neki.

Glucosamin Tabs (Dr. Alder)

http://dr-alder.de/care/index.php?article_id=36&clang=1

Kod Baka je specificna situacija, jer on kao da nema 'dovoljno' podmazivanja u zglobu desne sape, tako da mu je bukvalno posle 3. dana bilo bolje. Za sada mu je samo to terapija, plus pravilna ishrana.

Additives per kg:
Glucosamine sulphate    300.000 mg
Chondroitin sulphate    100.000 mg

On dobija 5 tableta.