Autor Tema: dobre/lose navike kod stenca  (Pročitano 2157 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže minch

• Newbie
  • *

dobre/lose navike kod stenca
« poslato: 02 Oktobar, 2013, 13:27:58 »
Kao sto rekoh u jednoj drugoj temi, imam musko stene mesanac je maltezera i pinca, odmila ga zovemo minch :) star je deset nedelja, i od prvog dana smo poceli da ucimo sve sto smo znali da bi trebali da ga naucimo. htela bih vas savet, da li sve radimo dobro,i sta jos dodati :)

prvo smo naucili da ne i puckkanje prstima znaci da nesto ne radi kako treba. odlicno je to usvojio i cim cuje puckanje prstima prestaje sa time sto radi.
piskenje i kakenje, pa to je vec druga tema :D

obzirom da zivimo u stanu, a on je mali i nizak, (mozete videti na slici u proporciji sa glavom :D ) naucila sam ga da cim udjemo u kucu pere sapice. sve smo ucili metodom nagradjivanja-znaci slatkis,mazenje i pohvala cim je dobar. nemamo problem sa pranjem sapica,ali jednom sam ga okupala celog i moja kada je zadobila teske telesne povdrede :D

ima svoju kucicu, ali nekako mu je sladje da spava u mom krevetu. iako je kucica odmah do mog kreveta, cim se ugasi svetlo ili se on probudi, ukoliko je spavao kada ja legnem, grebe po krevetu da ga pustim.

to mi je ok za sada, ali pocinjem da se pitam sta ce da se desi kad se udam, posto sam jos mlada xD

dalje, bez problema usvajamo neke "trikove" i lepe stvari. zna da prestane da grize na komandu ne grizi, mada jos ne ume da uvuce kandzice, pa iz dana u dan zadobijam nove rovove po kozi.naucio je da sedne kada se to od njega trazi, da bude miran itd. nemamo problem sa povodcem, odmah smo to naucili.

e sada imam problem. treba da nauci da ostane sam nekih pola sata od kako ja ode na posao dok se brat ne vrati iz skole. ostavljala sam ga par puta, izmorenog od igre, obavio nuzdu, sit i napojen, ali on cvili kao lud. da li je to normalno i kolliko ce mu trebati da se navikne na ostajanje u stanu bez nas?

imate li jos neki predlog sta treba da nauci jedan pas koji zivi u stanu?

a, da, nemamo problem kad dolaze nepoznati u kucu. raduje im se, radoznao je i dozvoljava svima da ga maze. sa malim psima je isto odlican, sa velikim kako kad. na muzjake reaguje super, ali od zenkica poludi.laje i cvili i trazi da ga uzmem. pripisivala sam to strahu jer su mnogo veci, ali postaje mi nejasno sto samo na zenke laje :)

hvala unapred :)

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
Odg: dobre/lose navike kod stenca
« Odgovor #1 poslato: 03 Oktobar, 2013, 01:47:54 »
Mi smo Muki udomili sa 5-6 nedelja, prvu noc sam prespavala sa njom u krilu, ali naredne dve smo stisli i zube i srce, cvilela je i kukala po celu noc. Nakon toga smo normalno nastavili. Ako spavamo u dnevnoj sobi, ona spava sa nama, ako spavamo u spavacoj sobi, ona ostaje u dnevnoj, uglavnom se popne na trosed, ali mislim da ponekad odrema i u svom transporteru.

2-3 meseca smo vezbali ostajanje kuci, sada moze da ostane nekoliko sati sama. Doduse, uvek gledam da joj ostavim loptu sa granulama, da ima cime da se zabavi.

Cini mi se da je vazno naviknuti psa na dodir i prisustvo, u smislu da se ne buni ako joj pomerim hranu ili je ceskam dok jede, kad odmara da prebiram po sapicama , usima, ocima i slicno. I jako smo se trudili i nadmudrivali da nas ne maltretira dok rucamo.

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 03 Oktobar, 2013, 13:23:02 »
Pa, vi ste super, moja kad je bila mala , jedino pozitivno što je radila je bilo to što spava dok mi spavamo  sm smesko1

Stavljala sam joj ruke u hranu, pa sad nema problem s tim da joj se iko približi činiji.
Ono što nismo savladali je kupanje, higijena, davanje lekova i preparata, pa sad vodimo rat kad treba da se kupamo  sm zid
Fen je jedva iskulirala, jer smo je zezali kad je bila mala, pa joj to ostalo kao igra, a nije naivno kad skoči sa 30 kila na fen  sm valjko1

U svakom slučaju, sve što vam smeta korigujte i usmeravajte, jer je posle mnogo teže da se ispravi.

Van mreže minch

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 03 Oktobar, 2013, 13:40:20 »
sa ruckom hvala Bogu,nemamo problem, tj da nas napada dok jedemo. sedne ispod necije stolice i postuje. za hranu sam ga naucila da sedi sa strane kada ja pridjem cinijici i ne sme da naskace na ruku dok sipam hranu, nego pridje tek kada kazem izvoli.a ya spavanje, valjda sto je beba, ali cim mu se kaze laku noc on je vec u dubokom snu :D

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 03 Oktobar, 2013, 14:06:55 »
U vezi sa ostajavljanjem psa samog kod kuće imaš ovu temu: http://prirodapasa.com/index.php?topic=954.0

Što se tiče penjanja u krevet, tu morate (ne persiram, vidim da si na temi o malenom insistirala ne ne-persiranju, već pod "vi" mislim na sve ukućane  sm smesko1) da se odlučite da li će psu biti dozvoljen boravak u krevetu, ili neće. Opcija "nekada može, a nekada ne" tu nije moguća.