Autor Tema: Traganje i traženje-otkrivanje mirisa  (Pročitano 40048 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

Odg: Trag i trazenje predmeta
« Odgovor #30 poslato: 20 Oktobar, 2012, 13:48:36 »
Evo smo i mi danas malo radili trag. Jučer smo postavili neke osnove sa lopticom i zanimalo kako će pratiti trag žive osobe.

Na ovom videu su objekt bili Buco i Andrija (bucin kolega iz razreda) koji su se sakrili i putem svako metar malo jače utabali nogom trag u zemlju. Trag ima 100ak metara, sa 2 skretanja, a djeca su skrivena u grmlju.
Jako bitno je da sam ima ja dala okvirno područje i smjer kuda da krenu, ali nisam ni ja vidjela gdje se nalaze kako ne bi navodila Atilu.

Imali smo dosta ometajućih faktora u vidu povjetarca (vidi se kad hvata trag nosom) i prolaznika na tragu, ali mi je jako ljepo radio, dosta čvrsto.

Unaprijed se ispričavam na kvaliteti videa: snimano mobitelom s 3mpx kamerom sm redface

Evo i drugi video: ovdje je tražio Andriju (dječaka je danas vidio 3. put u životu). Bio je poprilično nesiguran na početku, ali kad je skužio šta treba isto jako čvrst na tragu.

Uglavnom, za početnika na tragu je bio jako dobar i baš sam zadovoljna sm prst gore
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 20 Oktobar, 2012, 14:02:34 »
...još da si mu malo manje punila mozak pričom...  :lipssealed:

(sori, morala sam  sm redface )

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 20 Oktobar, 2012, 14:12:31 »
Ahaha... ovo mu je bio prvi put da smo postavili ozbiljan trag uz dosta ometajucih faktora tako da sam namjerno potvrdivala ono ponasanje kojesam htjela. Vremenom, kako ja budem sigurnija tako ce i mojacakulabiti puno manja
― Orhan Pamuk

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 20 Oktobar, 2012, 16:01:11 »
super!  sm cheers i bravo za pomagache  sm prst gore reci mi jel on video kad su deca krenula?

Van mreže Atila

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 20 Oktobar, 2012, 19:56:04 »
Nije. Ja sam dečkima objasnila odakle da krenu (recimo od nekog velikog kamena, tako da mi je lako bilo prepoznat di je početna pozicija), udaljila se desetak metara i zaklonila se ili zgradom, kamenom, grmljem. Dok oni postavljaju trag ja se s ovim zabavljam, radim koncentraciju isl.

E, kada su oni postavili trag i namjestili se da ih se ne vidi, onda mene Buco zove na mobitel i odmah poklapa (tako da Atila ne čuje ni njegov glas iz daljine) i to je meni znak da možemo početi.

Radili smo 3x traganje, dva smo od toga usnimili. Svaki trag je rađen na drugom dijelu šume i u drukčijem smjeru.

Ah, baš smo se bili dobro ustrojili. sm duvandzija
― Orhan Pamuk

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 20 Oktobar, 2012, 21:12:29 »
Super!!! :) predpostavila sam, ali vidim nisi napisala pa da proverim :)

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #36 poslato: 26 Oktobar, 2012, 18:38:15 »
Sinoc smo se igrali izmedjuostalog i teniskom lopticom. Kali je odvedena kuci a ja sam sakrila lopticu na obliznji parking, u zbunje. Jutros sam je izvela napolje i rekla joj da trazi, u pochetku malo zbunjena ali kad je skapirala i uhvatila trag nashla ju je u roku od  par sec    sm to

Taj veliki nos ima svoje prednosti  sm smesko1

Setila sam se i situacije koja se zimus desila. Na istom tom parkingu je bila neka automobilska guma koju je ona obozavala da grize. Tu gumu su stalno premeshtali i kad je pao sneg ja nisam imala pojma gde je (na tom brdashcetu bar pola metra snega) samo sam joj rekla "trazi gumu" i krenula je da shparta po snegu napred nazad i njushka, u jednom trenutku zastala i krenula da kopa... mislila sam da nema shanse da je tu guma, jer je poslednji put bila na drugom kraju, ali prevarila sam se  sm cheers njushka je ipak bila u pravu. 

Bash mi je zao shto ne mogu nekako pametnije da iskoristim taj potencijal  :(

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 26 Oktobar, 2012, 18:43:24 »
ko moze i da sumnje u crnu zverku   sm cheers

a mislis sto nemate vremena da trazite tartufe  sm smesko1

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 26 Oktobar, 2012, 18:54:04 »
hah, pojela bi ta tartuf pre nego shto bih ja stigla da kazem "ne"  :rofl: shalim se, chak i kad bih je nauchila da ih trazi nemam ja uslova da je vodim u shume ili gde vec (vidi se koliko nishta ne znam o tome  sm smesko1 )

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 31 Oktobar, 2012, 20:59:39 »
bilo mi dosadno i rekoh da sakrijem Rei lopticu. ubacim je u moju sobu, stavim lopticu iza ležaljke koju mrze u dnevnoj, pustim je i kažem "Rea traži lopticu"
i ovo đubrence od Arija koji je video gde sam je stavila odmah ode da mi pokaže da je našao
 :tapsh:
i nije mu jasno što se nisam oduševila

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #40 poslato: 31 Oktobar, 2012, 21:01:36 »
Sinoc smo se igrali izmedjuostalog i teniskom lopticom. Kali je odvedena kuci a ja sam sakrila lopticu na obliznji parking, u zbunje. Jutros sam je izvela napolje i rekla joj da trazi, u pochetku malo zbunjena ali kad je skapirala i uhvatila trag nashla ju je u roku od  par sec    sm to

Taj veliki nos ima svoje prednosti  sm smesko1

Setila sam se i situacije koja se zimus desila. Na istom tom parkingu je bila neka automobilska guma koju je ona obozavala da grize. Tu gumu su stalno premeshtali i kad je pao sneg ja nisam imala pojma gde je (na tom brdashcetu bar pola metra snega) samo sam joj rekla "trazi gumu" i krenula je da shparta po snegu napred nazad i njushka, u jednom trenutku zastala i krenula da kopa... mislila sam da nema shanse da je tu guma, jer je poslednji put bila na drugom kraju, ali prevarila sam se  sm cheers njushka je ipak bila u pravu. 

Bash mi je zao shto ne mogu nekako pametnije da iskoristim taj potencijal  :(

danas čitam u stranoj štampi kako je mafija stavila policijskog psa na nišan. poslednji put im je otkrio 300kg skanka
 sm zelenko
zaboravila sam o kojoj zemlji je reč

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #41 poslato: 31 Oktobar, 2012, 21:18:48 »
Ari je kralj  :rofl: :rofl:

Ja sam ovu lujku nauchila jednu korisnu stvar! "Nadji mi papuche"  sm zelenko ali je smrda, nadje je, uzme i pusti na metar od mene  :rofl: i onda moram josh 5x da joj ponovim da mi donese pod noge... onda kazem "ajd sad nadji drugu" i ode da je trazi ali kad je nadje krene da se izivljava i igra se sa njom... i tako svaki put.... ipak nisam sigurna koliko je korisna  sm smesko1

Svoje igrachke zna po imence i uredno  mi donosi u krilo, ali povodac (sa kojim se napolju igra) nema shanse  sm crazy kada joj kazem da ga nadje, ona samo ode do mesta gde se nalazi i pokazuje mi njushkom ili eventualno laaaagaaano uzme zubima i odmah pusti   :zb:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #42 poslato: 31 Oktobar, 2012, 21:26:09 »
sakrila sam je 3x u spavaću sobu i 1 u kupatilo
kada smo stigli do kupatila shvatila je da treba da koristi nos, pa je već na pragu  digla glavu i krenula da njuška vazduh

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 31 Oktobar, 2012, 21:48:58 »
 sm cheers Rea kralj

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

« Odgovor #44 poslato: 31 Oktobar, 2012, 23:08:45 »
Poštovani, predhodni postovi su prebačeni u odgovarajuću temu: Koje je mesto boravka vašeg psa?. Ovde možete nastaviti konverzaciju o tragu i traženju predmeta. Molim vas da se ubuduće držite teme.

Ugodan boravak na forumu,
Mod Seabiscuit