Autor Tema: Rast Štenaca  (Pročitano 10138 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marso

• Full Member

Odg: Rast Štenaca
« Odgovor #15 poslato: 10 Januar, 2014, 18:08:37 »
Da li je neko imao iskustava sa davanjem Glukozamina psima? iz razgovora sa drugim odgajivacima u neku paletu vitamina koje dajem svojim psima,pivski kvasac,riblje ulje,canina multivitamini,kalcijum....ostaje mi jos taj glukozamin koji ucvrscuje zglobove (hrskavice) itd itd.

Van mreže Zoran Gakovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #16 poslato: 07 Jun, 2014, 11:09:58 »
Mozeli neko da me posavetuje.Nabavio sam stene od druga 1 i pol mjesec...ali ja mala rasa neki mjesanac....E sada dali se smije davati kupovno kravlje mleko?Neki kazu malen je,neki krepa ce ako das..A neki opet kazu da dam..Koliko i dali smem.Kupovao sam hranu ali ne moze je bas jesti posto mu zibu tek izlaze ma kakva to hrana bila od kupovne.I dali smijem da dajem zaprzenu hranu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 07 Jun, 2014, 13:06:36 »

Van mreže Igor Kojic

• Newbie
  • *

« Odgovor #18 poslato: 13 Oktobar, 2014, 17:23:26 »
Hteo bih da pitam vas iskusnije sa stencima nesto na ovu temu  :D Imam zenku cane corso, stara je 2,5 meseca i mislim da je premala za svoj uzrast... Bila je najmanja u leglu kad sam je uzeo, jer znaci to nesto? Jel postoji neki standard za stence? Jel mogu nekako da popravim to i da uticem na njenu visinu? :D

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 13 Oktobar, 2014, 17:45:23 »
Pravilnom ishranom možete da utičete pozitivno na rast i razvoj šteneta. Ali tu najveću ulogu ima genetika.
I kad su štenci u pitanju, nije baš lako oceniti koliki će da budu kad porastu. Posebno ako nemate velikog iskustva

Van mreže Igor Kojic

• Newbie
  • *

« Odgovor #20 poslato: 13 Oktobar, 2014, 18:14:35 »
Pa ovo mi je prvo kuce. Voleo bih ako bi neko od poznavaoca ove rase mogao da mi kaze da li ce stene ostati malo i da li je uopste malo :D

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 13 Oktobar, 2014, 18:20:14 »
Napišite nešto više o tome koliko je teška, koliko visoka. Već se se javiti neko ko poznaje ovu rasu jako dobro

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 13 Oktobar, 2014, 19:09:22 »
Pozdrav Igore  sm hi
S obzirom da tvoja zenkica ima tek 2.5m, jako je rano donositi neke prognoze, kao sto ti je Cubi vec rekla.

Cane Corso pasmina raste u visinu do nekih 10-11m i tada im se i formira kostani sistem, a do druge godine se siri i dobija na misicnoj masi. Jako brzo rastu, sa 5-6m dostignu 50% svoje finalne tezine i  ono na sta treba da vodis racuna je to, da u toku prve faze rasta (do tih 10-11m) ne pregojis psa. Bolje je da bude mrsavija, zbog kostiju, narocito zglobova, kukova i laktova.

Najvise im prijaju setnje, koje treba da se povecavaju kako pas raste. Trcanje i skakanje treba sto vise izbegavati.

Ono na sta ne treba da stedis je ishrana jer od nje, kao i pored genetike, mnogo toga zavisi. Dakle predlazem ti da je hranis ili prirodnom ishranom o kojoj imas sve ispisano na forumu ili nekim jako dobrim granulama.

Takodje, da iskoristite ove lepe dane i da je drzis sto vise na suncu.

I kao i kod svake rase, treba da je redovno cistite od parazita i vakcinisete.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla....

Van mreže Igor Kojic

• Newbie
  • *

« Odgovor #23 poslato: 14 Oktobar, 2014, 22:59:14 »
Hvala Vam puno. Hteo bih jos nesto da pitam, kupio sam tablete cal-d-phos, kako da joj doziram. Pise dve tablete na 2-3 kg. Ako ona ima 6kg da li to znaci da treba da joj dajem jednu ujutru, jednu uvece?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 14 Oktobar, 2014, 23:53:17 »
nemam veliku pasminu, to ce ti reci vlasnici istih, ali suplementi bilo koje vrste ovise prvenstveno o baznoj ishrani. ukoliko se pas hrani kvalitetno, suplementi nisu potrebni.
pogledaj ovo http://prirodapasa.com/index.php?topic=443.0     i mozda je najbolje da tu nastavis sa nedoumicama oko suplemenata

Van mreže Igor Kojic

• Newbie
  • *

« Odgovor #25 poslato: 27 Oktobar, 2014, 16:25:29 »
Evo danas je napunila 3 meseca i teska je oko 10 kg. Nisam mogao precizno da je izmerim. Visoka je 34 cm u grebenu. Moze li neki poznavaoc ove rase da mi kaze da li je to normalno ili je premala?