Autor Tema: Rast Štenaca  (Pročitano 9653 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

Rast Štenaca
« poslato: 27 Avgust, 2013, 21:08:21 »
Zdravo,ako je jedno štene manje od drugog poprilično,dali se moze desiti da i ono malo brzo naraste pa bude ko i ovo ,mislim jel predvidivo kako rastu ili npr se mzoe da desi da manje stene preraste ovoga i slično,imaju oko 2 mj i 15 dana i da imal negdje neka skala za malinoe koliki trebaju da budu po mjesecima
Extreme Temperament!

Van mreže Paša

• Hero Member

Odg: Rast Štenaca
« Odgovor #1 poslato: 27 Avgust, 2013, 21:23:19 »
opet ti sa skalama i standardima, čoveče što li se toliko opterećuješ ....?
al aj, nek ti bude - ne znam za malinoe, al reći ću ti svoje iskustvo: moj pas je bio najmanji u leglu, vidno manji od braće, po svemu je kasnio za njima par dana... sad je od nekih viši, dosta mršaviji (ok, očigledno jede manje nego braća Zlatiborci  sm smesko1), duži je, ima duži rep... uglavnom, nije ostao sitniji, iako je sve ukazivalo na to...
dakle, nije pravilo, često se dešava da najmanje štene dostigne veličinu ostalih, neretko i da ih preraste (čula sam za još par slučajeva, osim mog)
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #2 poslato: 27 Avgust, 2013, 21:24:38 »
Aha hvala za odgovor  :D
Extreme Temperament!

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 27 Avgust, 2013, 21:25:08 »
Odmah sam se setila Paše.  sm wink
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 27 Avgust, 2013, 23:57:19 »
moj pas je bio najmanji u leglu, vidno manji od braće, po svemu je kasnio za njima par dana... sad je od nekih viši, dosta mršaviji (ok, očigledno jede manje nego braća Zlatiborci  sm smesko1), duži je, ima duži rep... uglavnom, nije ostao sitniji, iako je sve ukazivalo na to...

E da, na to sam skroz zaboravio. Sećam se da si pitala ovde na forumu nešto oko toga da li će Paša ostati tako sitan.... Baš mi je drago da se razbacao kao što smo i predvideli  sm prst gore

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #5 poslato: 28 Avgust, 2013, 10:34:50 »
 sm prst gore Hehe a od kog mjeseca je počeo da raste tj da prestize :)
Extreme Temperament!

Van mreže Sparki

• Global Moderator

« Odgovor #6 poslato: 29 Avgust, 2013, 18:48:54 »
Loversdog, nakon više upozorenja o pravilima foruma koja niste poštovali, dobijate odmor od foruma na 7 dana. Ako nakon isteka odmora ne počnete da se držite pravila foruma, Vaš profil ćemo trajno blokirati.
Svi ostali koji učestvuju u raspravama ovog tipa: ovo vam je opomena da ne provocirate i ne nasedate na provokacije, jer i takvo ponašanje remeti temu i razvodnjava poentu.

Moderatori Prirode Pasa daju priliku svakom članu da se prilagodi i nauči nešto novo. To ima svoje granice i u odnosu na reakcije opomenutih članova donosimo odluke.

Tema će biti zaključana nekoliko sati radi čišćenja, a nakon toga je otvaram za one koje sam naslov zanima i koji imaju da kažu nešto o tome.

Ugodan boravak na forumu,
Admin/Mod tim

EDIT: Tema očišćena od offtopica. Možete da nastavite sa pričom o rastu šteneta.

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 22 Novembar, 2013, 15:40:04 »
pitanje za ljude koji imaju vise zenki sibirskog haskija, ja imam zenku strau 3 godine koja treba da udje u teranje februara, i stene koje sad ima 4 meseca a u februaru ce imati 7 meseca. da li je moguce da mala zenkica udje u teranje u februaru pogurana prisustvom hormona starije zenke u dvoristu, i ako je jos mlada za to? i dali zenka kada udje u teranj prvi put prestaje sa rastom u visinu?

ovu informaciju sa dobio od coveka koji je nekih 5 godina u odgoju pasa, ima 13 haskija sto je za mene previse za tako kratak perijod, tako da ne verujem bas u jegovu stucnost ali za svaki slucaj da proverim kakva iskustva imaju drugi ljudi

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 22 Novembar, 2013, 21:01:29 »
Nikad nisam imala ženku, ali ono što sam čula je da se dešava da se teranje sinhronizuje kada ima više ženki. Možeš pitati Unaltrainu ovde na forumu, čini mi se da se njene cure teraju sve u isto vreme. To nema veze sa rasom. Ovo za prestanak rasta mislim da nema veze sa životom, većina ženki se protera do prve godine, a svakako rastu posle, posebno veće rase.

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #9 poslato: 22 Novembar, 2013, 22:59:29 »
ok nisam ja mislio konkretno da se to desava samo kod sibiraca nego  generalno , neko ko ima vise senki kakvo mu je iskustvo, jer sam i ja prilicno nov u cuvanju zenki,

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #10 poslato: 22 Novembar, 2013, 23:26:47 »
pitanje za ljude koji imaju vise zenki sibirskog haskija, ja imam zenku strau 3 godine koja treba da udje u teranje februara, i stene koje sad ima 4 meseca a u februaru ce imati 7 meseca. da li je moguce da mala zenkica udje u teranje u februaru pogurana prisustvom hormona starije zenke u dvoristu, i ako je jos mlada za to? i dali zenka kada udje u teranj prvi put prestaje sa rastom u visinu?

Očekuj svašta. Meni se npr. desilo da je starija ženka u prisustvu šteneta preskočila teranje, a onda se štene proteralo. Pa tek 3 meseca nakon teranja šteneta starija ženka je ušla u teranje. Potpuna zbrka. Ono što je interesantno je da su se moja starija ženka i njena drugarica haski sinhronizovale što se tiče teranja, razlika je nekih 15ak dana, ali ova mala i dalje ima svoj plan i program, evo sad je izašla iz drugog teranja. Sve sam se nekako nadao (i još uvek se nadam) da će u jednom momentu početi da se taraju zajedno i da će olakšati posao, ovako imamo problem jer je stalno neka od ženki u teranju (ovde računam i tu ženku haskija jer je stalno sa nama). Mogu samo reći da vlasnici mužijaka lude od nas.  :lipssealed:  Ne znam kako ti se ponaša starija ženka sa štenetom, ova moja još uvek živi u svetu da je majka i da mora da vodi računa o detetu.  :blink:
Što reče krisb za rast potpisujem skroz, moja je od prvog teranja do sada narasla, znam jer ja manijak merim stalno nešto.  sm redface
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 23 Novembar, 2013, 16:05:29 »
ja sam se najvise plasio da ne prestane da raste, a zenka je prihvatila super igra se sa njom slazu se dobro nisam primetio da povraca hranu pa mislim da je nije bas prihvatila ko svoje stene ali, sve ostalo super. pa i ja se nadam da ce zajedno da odrade to da se ne muci bole 2 puta jer ove godine nema parenja.   hvala  :D

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #12 poslato: 23 Novembar, 2013, 19:51:28 »
Teranje ne utice na rast.. Ali parenje da... Haski se razvija do 2 god.., po meni samo ne bi trebalo da se pare pre toga  sm cackalica
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže ur0s

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 23 Novembar, 2013, 21:28:17 »
ma i nece treba prvo da odradimo dve kinoloske sezone ako bude sve kako treba sa lili pa tek onda trazimo mladozenju

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #14 poslato: 24 Novembar, 2013, 00:57:40 »
 sm prst gore To je super.., tako treba  :clapping:
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3