Autor Tema: Kako naučiti štene da obavlja nuždu na za to poželjnom mestu?  (Pročitano 17425 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tijana

• Newbie
  • *

Odg: Kako naučiti štene da obavlja nuždu na za to poželjnom mestu?
« Odgovor #75 poslato: 03 Decembar, 2014, 15:39:55 »
ok, hvala puuuno!  :D

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #76 poslato: 28 Februar, 2015, 18:22:17 »
Pozdrav svima, evo moj prvi post :clapping:...imam CC-a od nepunih 3 mjeseca i od prvog dana kada je dosao naucio je da malu nuzdu obavlja na peleni ali problem je sa velikom, par puta je obavio na peleni ali skoro uvjek na drugom mjestu, cak ne koristi jedno te isto ni za to vec 3-4 (doduse odmah kupimo, dezinfekcija...pa mozda zato). Sada smo pelenu prebacili na terasu jer  je veca a i idu uskoro ljepsi dani pa da moze i vani da bude kad pozeli, vrata terase su mu otvorena 24h da moze izaci i opet je iz prve tamo nastavio da piski, ali veliku nuzdu opet bez pravila gdje mu se prohtje, probao sam sa kaznjavanjem, ukorom al nista...ne znam da li bi pomoglo da prebacim "poklon" na pelenu ili pored, umjesto da bacim, da bi se mozda navikao u pocetku par puta? Ako neko ima predlog rado bih ga saslusao  :th:

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #77 poslato: 28 Februar, 2015, 20:50:24 »
Opa, prvi post pa o dužoj radnji!
sm lol
To je sve normalno, ima tek nepunih 3 meseca. Neki štenci stvarno odmah pohvataju gde šta a neki istražuju  sm smesko1 
Možda neće da ide na već korišćenu pelenu. Mi smo za svaku radnju imali novu pelenu  :D ali je duža radnja nakon nekih 3-4 meseca uredno obavljana u hodniku, tik do vrata od stana. Do tada, po celom stanu. Ti problemi su se ispostavili kao ništa bitno u odnosu na šta sve treba da ishendluješ kad štene poraste.
Ili ne može da izdrži, što je skroz normalno za tako malo štene, pa ide na poznato mesto. Izlasci napolje odmah posle obroka bi pomogli ili ako možeš da uhvatiš trenutak inspiracije pa premestiš kucu na odgovarajuće mesto. Za izlaske napolje, nadam se da je uredno vakcinisano.
Burno kažnjavanje ne pomaže, jer je u pitanju štene, tek treba da napravi niz grešaka kako bi naučilo pravila.

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #78 poslato: 28 Februar, 2015, 22:49:55 »
Upravo sat-dva posle ovog mog posta je obavio i malu i veliku nuzdu na peleni vani na terasi sve uredno i jos posle opet malu par puta  :worth: :worth: :worth:
Nisam nista dirao neka omirise i privikne se malo pa cu onda ukloniti  sm prst gore  sm to

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #79 poslato: 01 Mart, 2015, 00:35:51 »
 sm clap

Van mreže Voja

• Newbie
  • *

« Odgovor #80 poslato: 08 Januar, 2016, 16:45:05 »
Moje stene pudlice ga istresa na sve strane samo ne u kupatilu gde sam stavio pelenu. :)
Nekoliko puta sam na vreme reagovao kad se namestao i brzo ga odnesem i on odmah izadje sa mnom napolje, ili ostanem u kupatilu on legne i gleda me .. stojimo tako desetak minuta ono nista.. i kad izadjemo napolje odmah se upiski.. haha
Tek je dva dana kod mene valjda ce nauciti.

Pozdrav
Voja

Van mreže Lena

• Newbie
  • *

« Odgovor #81 poslato: 10 Januar, 2017, 19:31:25 »
Mi smo uzeli stene Bernskog planinskog psa, tek je napunio 8 nedelja i jos uvek je u karantinu. Danas je drugi dan da je kod nas i do sad je samo jednom uspeo da 'ubode' pelenu - uverena sam da je i to bilo slucajno - inace, gde god stigne. Sreca pa imamo plocice u prostoriji gde boravi inace bi bilo zestoko sa ciscenjem :)

Kada je danas piskio na pelenu, odmah smo nagradili i nismo sklonili pelenu - nadam se da cemo za par dana imati prilike jos da nagradjujemo i da ce posle ukaciti i sam.

Ako neko ima jos neki savet - bicemo zahvalni :)

Van mreže Milica Vuksanović

• Newbie
  • *

« Odgovor #82 poslato: 01 Jul, 2017, 13:42:12 »
Pozdrav ljudi,
Treba da uzmem štene patuljastog šnaucera za par dana. Tek je primila prvu vakcinu. Interesuje me da li smem da je izvodim ispred kuće da joj tu bude hrana i da tu vrši nuždu? Imamo i terasicu i dvorište. Često su tu obitavale mačke i kučići jer im je svekrva ostavljala hranu. U poslednje vreme nisam ni jednu životinju zaticala i pazila bih štene stalno, da joj se ne približava ni jedna životinja. Dvorište je namenski pokošeno i sređeno za nju. Inače nemamo ogradu. Da li je to rizično za njeno zdravlje? Malo mi je problem da je navikavam na novinu jer će biti sa nama na spratu a od sprata do terase ima pola km stepenica pa kad budem pomerala tu novinu trajaće 100god.