Autor Tema: Farmina Cibau  (Pročitano 3676 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BlackKan

• Old Member

Farmina Cibau
« poslato: 13 April, 2012, 10:38:17 »
Cibau Active Formula

Potpuno uravnotežena hrana formulirana za radne pse.

Cibau Active Formula je kompletna hrana za odrasle pse sa visokim nivoom fizičke aktivnosti. Ona potpuno zadovoljava sve glavne nutritivne potrebe radnih pasa, trkčkih pasa, gravidnih kuja ili kuja u periodu laktacije, kao i pasa izloženih intenzivnom stresu. Cibau Active Formula sadrži sve najbolje moguće sastojke koji Vašem psu pružaju potpun i uravnotežen režim ishrane. Piletina i riba garantuju vrhunski unos proteina; pirinač i kukuruz za energiju u obliku ugljenihhidrata; kaša korjena repe kao izvor plemenitih vlakana koja pospešuju pravilan rad creva; pileća mast poboljšava ukus proizvoda i osigurava dobar izvor energije; riblje ulje i sojino ulje garantuju odličan odnos masnih kiselina (Omega 3 i Omega 6); pivski kvasac pomaže u poboljšanju aktivnosti creva i osigurava bogat izvor vitamina B i D. Cibau Active Formula sadrži vitamine i druge elemente za pravilan i uravnotežen režim ishrane.

Sastojci

Pileće meso (32%), pirinač (25%), kukuruz (23%), pileća mast (7%), dehidrirana riba (5%), osušena kaša korena repe (4%), riblje ulje (2%), sojino ulje (1%), natrijum hlorid, osušeni pivski kvasac (0,3%).
Integrisano po kg

Nutritivni dodaci: Vitamin A 10000 IU; Vitamin D3 1000 IU; Vitamin E (alfa-tokoferol 91%) 100mg; Vitamin C 100mg; Niacin 25mg; pantotenska kiselina 10mg; Vitamin B2 5mg; Vitamin B6 4mg; Vitamin B1 3mg; Vitamin K3 (MSB 53%) 1mg; Vitamin H 0,25mg; folna kiselina 0,30mg; Vitamin B12 0,04mg; holin hlorid 1800mg; Zn-cink oksid 108mg; Zn-cink sulfat monohidrat 120mg; Mn-mangan sulfat monohidrat 150mg; Fe-ferous sulfat monohidrat 44mg; Fe-ferous karbonat 60mg; Cu-bakar sulfat pentahidrat 50mg; I-anhidrovani kalcijum jodit 2,4mg; Se-natrijum selenit 0,22mg; DL-metionin 2000mg.

Cibau Adult Formula

Kompletna i balansirana hrana formulisana za odrasle pse.

Cibau Adult Formula je kompletna hrana za odrasle pse normalnog nivoa fizičke aktivnosti. Cibau Adult Formula sadrži sve najbolje sastojke koji vašem psu pružaju kompletnu i balansiranu ishranu. Pileće meso garantuje unos proteina visokog kvaliteta; pirinač i kukuruz u obliku ugljenih hidrata su izvor energije; rezanci šećerne repe kao izvor finih vlakana omogućavaju pravilan rad creva; pileća mast daje poseban ukus proizvodu i predstavlja dobar izvor energije; riblje i biljno ulje garantuju optimalni unos masnih kiselina (omega-3 i omega-6); pivski kvasac kao izvor B i D vitamina pospešuje rad creva. Cibau Adult Formula sadrži sve minerale i vitamine neophodne za pravilnu i balansiranu ishranu.
Sastojci

Dehidrirano pileće meso (28%), pirinač (28%), kukuruz (26%), pileća mast (6%), dehidrirano riblje meso, suvi repin rezanac (4%), riblje ulje (2%), biljno ulje (1%), natrijum-hlorid, suvi pivski kvasac (0,3%).
Integrisano po kg

Nutritivni dodaci: Vitamin A 10000 IU; Vitamin D3 1000 IU; Vitamin E (Alfa-tokoferol 91%) 100mg; Vitamin C 100mg; Niacin 25mg; pantotenska kiselina 10mg; Vitamin B2 5mg; Vitamin B6 4mg; Vitamin B1 3mg; Vitamin K3 (M.S.B. 53%) 1mg; Vitamin H 0,25mg; folna kiselina 0,30mg; Vitamin B12 0,04mg; holin hlorid 1500mg; Zn-cink oksid 108mg; Zn-cink sulfat monohidrat 120mg; Mn-mangan sulfat monohidrat 150mg; Fe-gvožđe sulfat monohidrat 44mg; Fe-gvožđe karbonat 60mg; Cu-bakar sulfat pentahidrat 50mg; I-anhidrovani kalcijum jodit 2,4mg; Se-natrijum selenit 0,22mg; DL-Metion 1500mg.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Farmina Cibau
« Odgovor #1 poslato: 04 Avgust, 2012, 13:27:51 »
kao što već znaju i ptice na grani, ja svoje pse povremeno hranim i granulama. uglavnom kada su tropske vrućine, jer tada imaju osetljiviji stomak, zapravo Ari, pa često ima ekplozivne prolive od hrane od koje u normalno doba normalno i kaki

i kada smo došli u tu neprijatnu situaciju ove godine odem ja do pet shopa da kupim neke granule koje do tada nismo jeli jer od svih mogućih ima mekanu stolicu. I naletim na Cibau Fish. Ko veli, riba je zdrava, pa da uzmem.

Nisu bili baš oduševljeni ali su je jeli, stolica ok...pogledam ja sastav i  sm eek

Sastojci:
Pirinač (55%), riblje mesno brašno (28%), riblje ulje (8%), osušena kaša korena repe (5%), biljno ulje (2%), kalcijum hidrogen fosfat, natrijum hlorid, kalcijum karbonat, kalijum hlorid, osušeni pivski kvasac (0,3%).

da sam znala da je ovoliki procenat piriniča ne bi mi palo na pamet da uzmem. tako i kod mene kući može da živi na pirinču i malko mesa

evo kako izgleda pakovanje:

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #2 poslato: 05 Jul, 2015, 10:10:46 »
Ima li neko iskustva sa Cibau Maxi Puppy? Nemam vremena da mu spremam ovih dana pa hocu da uzmem nesto rezervi...

Van mreže pedjaj

• Newbie
  • *

« Odgovor #3 poslato: 12 Novembar, 2015, 07:42:43 »
Imam štene staro 9 nedelja (oko 2kg težine).
U startu sam mu davao Hills hranu, ali nije bio oduševljen pa smo ubrzo po preporuci prešli na Farmina cibau puppy medium haranu. Nju jede par dana kao lud, pa je onda malo bojkotuje (pojede pola porcije) i tako ciklično. Kako sam razumeo hrana je super premium kvalitet, odlična italijanska firma sa fabrikom u srbiji (čitaj veoma povoljna cena hrane- ali to mi nije od presudne važnosti)
Kako ja nemam iskustva sa psima uopšte kakva su vaša iskustva sa Farmina Cibau Puppy hranom?
Takođe da li posebno treba štenetu davati dodatno kalcijum tablete ili AD kapi ako se hrani ovom hranom?

Farmina CIBAU PUPPY MEDIUM sastav
Dehidrirano pileće meso (36%), pirinač (25%), kukuruz (15%), pileća mast (14%), dehidrirana riba, sušena pulpa cvekle (3%), riblje ulje (3%), biljno ulje (1%), natrijum hlorid, sušeni pivski kvasac (0.3%).
aditivi po kg
Hranljivi dodaci: vitamin A 12000IU; vitamin D3 1200IU; vitamin E 120mg; vitamin C 120mg; nijacin 30mg; pantotenska kiselina 12mg; vitamin B2 6mg; vitamin B6 4.8mg; vitamin B1 3.6mg; vitamin H 0.30mg; folna kiselina 0.36mg; vitamin B12 0.048mg; holin-hlorid 2500mg; cink oksid 108mg; cink sulfat monohidrat 120mg; mangan sulfat monohidrat 150mg; gvožđe sulfat monohidrat 44mg; gvožđe karbonat 60mg; bakar sulfat pentahidrat 50mg; anhidrovani kalcijum jodat 2.4mg; natrijum selenit 0.22mg; DL‐metionin 2500mg.
analitički sastav
Sirovi proteini 30.00%; sirove masti i ulja 20.00%; sirova vlakna 1.90%; sirovi pepeo 7.50%; kalcijum 1.20%; fosfor 0.90%.
energetska vrednost
EM Kcal/Kg 3909 - Mj/Kg 16,35