Autor Tema: agresija kod stenaca  (Pročitano 5858 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mladen

• Newbie
  • *

agresija kod stenaca
« poslato: 06 Avgust, 2013, 18:42:53 »
Pozdrav svima, usrecio sam svoj dom jednim tenetom Dogo Argentino starim trenutno 67 dana i kod mene je trenutno nedelju dana.

Imam jedan mali problem sa psom. Kada pokusham da mu uzmem hranu koju sam mu dao - rezi.

Prva situacija je bila sa jednom papucom  koju sam pokushao da joj uzmem i rezalo je. Medjutim drzao sam papucu i popustila je.

Posle toga mi je neko predlozio da pokusham da joj uzmem hranu, i ne da, rezi.
Ali to je samo sa hranom koju joj sam donesem. ja kada jedem ne skace na mene, ne pokusava da uzme moje niti icije izkuce.

Kosku kada uzme na ulici ja joj uzmem i bacim, nema rezanja, ima samo malog otpora.

Da li je to rezanje znak agresije i pokushaja dominacije ili normalnapojava?

Negde sam citao o coporu vukova i kazu da je kada ulove plen normalno da vuk nizeg ranga zarezi na vuka viseg ranga za svoj deo plena.

Hvala. (:

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: agresija kod stenaca
« Odgovor #1 poslato: 06 Avgust, 2013, 18:49:28 »
ne bih ja to nazvala dominacijom
neki psi jednostavno pokušavaju da ispipaju gde su granice, dok su drugi jako teritorijalni kada je u pitanju hrana i spremni su, što bi rekli, životom da je brane.
svi problemi sa mojim psom su tako počeli i evo traju do dan danas
s obzirom na to da ja nisam bila sposobna da rešim problem, već da ga pogoršam, slušajući kojekakve glupe savete, nisam kompetentna da ti kažem šta da radiš
ali ono što mogu da ti kažem je šta da NE radiš: nemoj da mu oduzimaš hranu i da mlatiš psa dok ne popričaš sa nekim ko ima jako puno iskustva i ko može da ti pogleda psa i da vidi kako se ponaša

Van mreže Mladen

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 06 Avgust, 2013, 18:51:18 »
Citat
ali ono što mogu da ti kažem je šta da ne radiš: nemoj da mu oduzimaš hranu i da mlatiš psa dok ne popričaš sa nekim ko ima jako puno iskustva i ko može da ti pogleda psa i kako se on ponaša

Za sad je mazim dok jede... i stavim joj ruku u ciniju ali ne uzimam nista. niti mlatim taman posla.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 06 Avgust, 2013, 18:52:44 »
kod nekih pasa upali to da mu duže vreme daješ iz tvoje ruke da jede (što po meni i nije najsrećnije)

ili da mu daješ malo po malo u činiju. da se navikne da svaki tvoj dolazak do činije znači još hrane a ne oduzimanje hrane (zbog čega i reži)
i svaki put pre nego što dobije još hrane mora da sedne i sačeka tvoj znak

ja bih u to uvela i da svaki put pomaziš psa kad sedne i čeka na hranu i na tvoj znak

hrana je sama po sebi nagrada ali će se ovako navići i na tvoje pokrete, pa neće očekivati neprijatnost već "prijatnost"
 sm smesko1

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 06 Avgust, 2013, 18:53:12 »
Citat
ali ono što mogu da ti kažem je šta da ne radiš: nemoj da mu oduzimaš hranu i da mlatiš psa dok ne popričaš sa nekim ko ima jako puno iskustva i ko može da ti pogleda psa i kako se on ponaša

Za sad je mazim dok jede... i stavim joj ruku u ciniju ali ne uzimam nista. niti mlatim taman posla.

znam neke koji bi to rešili po kratkom postupku. zato i kažem

Van mreže Mladen

• Newbie
  • *

« Odgovor #5 poslato: 06 Avgust, 2013, 18:54:23 »
Citat
ja bih u to uvela i da svaki put pomaziš psa kad sedne i čeka na hranu i na tvoj znak

I to radim, hvala ti puno na odgovorima.

Van mreže Mladen

• Newbie
  • *

« Odgovor #6 poslato: 06 Avgust, 2013, 19:45:22 »
Nasao sam resenje, verovatno je problem u tome sto se Stela do pre nedelju dana hranila sa ostalim stencima iz iste posude i morala je da se "bori" za hranu. Ispravicemo to ponasanje nekim pristojnim finim metodom. (:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 06 Avgust, 2013, 20:24:01 »
moja kuje je takođe jednom zarežala na mene dok je jela
dobila je šamar (ništa strašno) i više nikada nije pokušala
vidi se po njoj da voli da glođe koske u samoći i da joj niko ne smeta, ali nikada više nije pokazala bilo kakv vid agresije

ako se to kod tvoje kuje nastavi, odnosno ne shvati na prvu da je to nedozvoljeno, najverovatnije ćeš kasnije sa njom imati mnogo više problema

Van mreže jelenka

• Newbie
  • *

« Odgovor #8 poslato: 06 Avgust, 2013, 21:15:09 »
Bernardinka 6mj. - trebam pomoc doslovno je popizdila od jucer. Skace, grize, poteze doslo je veceras do toga da je moj muz nije moga obuzdat i nakon 5minuta setnje vratio se kuci. Stvar je sto ona grize ko blesava ali to nije grickanje nego bi doslovno ujela Mene je pokusala danas popodne ali sam joj ja cijelo vrijeme gurala igracku u usta. Vidim da trebamo pomoc tecaj pocinje tek krajem 9mj., privatno nece sad da radi jer je ljeto, a covjek ne zeli ni da mu je ostavim na 2mj (iako sam uvijek bila protiv toga sad bi pristala i na to - mozdajer sam ljuta trenutno) jer on nikad nije radio sa bernardincima. Sranje je doma, ovaj moj je polulud, ljut na mene jer je najvise moja odluka bila da je kupimo. Ja poluluda isto, a ona trenutno mirno hrce pored mene  sm kafa

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 06 Avgust, 2013, 21:30:15 »
grize u igri ili....

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 06 Avgust, 2013, 21:34:36 »
mladene, evo cubi je manje vise sve napisala. puno toga pas dovuce iz legla i kao sto si i sam rekao-tamo su svi jeli zajedno i ona se od starta borila za hranu pa je to vec neko nauceno ponasanje.
ako je pas "normalan" i nema izrazenu posesivnost, uz opustanje u tvom prisustvu bi trebalo da stekne sigurnost i novu naviku da joj niko nece oduzeti hranu, a najmanje ti koji je dajes.
mozes uraditi i ovo: dok vecera svoju regularnu veceru-dodaj joj nesto bolje od toga sto jede ili joj za pocetak daj manji deo vecere i cim pojede dodaj ostatak iz vise puta. da prosto nauci da od tebe dobija a da joj nista ne oduzimas.

jelenka...pa kako odjednom? ako se nije nesto dogodilo sto niste primetili (nesto je boli, nervozna zbog necega, nesto se dogodilo u vasem odsustvu sto je povezala sa tvojim muzem...) nema logike da je odjednom, iz cista mira popizdela...obicno jedna stvar vodi do druge u ponasanju ili se dogode traume psihicke ili fizicke za koje i ne znamo

Van mreže jelenka

• Newbie
  • *

« Odgovor #11 poslato: 06 Avgust, 2013, 21:54:51 »
Nista. Jedino sta sam primjetila da ako ostavim kolajnu nju  grize i to vec danima nikako da je odviknem to joj je ko najbolja igracka. Cak glumim debila da pojede cucim pored nje mixam sa konzervama jer racunam da je gladn.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 06 Avgust, 2013, 21:56:46 »
kolajna-ogrlica?  sm redface  kako nju grize?

Van mreže jelenka

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 06 Avgust, 2013, 22:12:58 »
grize u igri ili....
prvo danas kad smo dosli doma, onda kad su se moji vratili izvanka, pa onda njemu u setnji. S tim kad je vidjela susjeda doslovno je siz dozivila.

Van mreže jelenka

• Newbie
  • *

« Odgovor #14 poslato: 06 Avgust, 2013, 22:14:06 »
kolajna-ogrlica?  sm redface  kako nju grize?
mislila na povodac.