Autor Tema: Pas Puno Laje  (Pročitano 9055 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

Odg: Pas Puno Laje
« Odgovor #30 poslato: 05 Jul, 2013, 13:28:16 »
a nećemo ovako na zelenu granu  :shake: ...ajmo iz početka  sm nesanica dakle, koliko sam ja uspjela pohvatati, situacija je ovakva (Loverdogs, ti ćeš me ispraviti, ako sam nešto pogriješila):

- mlada njemačka ovčarka, sada stara 10 mjeseci, stigla je kod tebe i tvoje obitelji prije mjesec dana
- za psa postoji boks u dvorištu i pas boravi tamo i preko dana i preko noći
- pas laje na sve moguće podražaje (na ljude koji prilaze boksu, druge pse koje čuje, šumove i buku koju čuje, bilo preko dana, bilo preko noći)
- njeno lajanje smeta i susjedima i vlasnicima

sad najprije da riješimo osnove:

da li znaš u kakvim je uvjetima ona živjela PRIJE nego je stigla kod vas, kako joj je ozgledao uobičajeni dan?
i napiši nam kako njen uobičajeni dan izgleda sada, kada je stigla kod vas

...sve napiši, čega god se sjetiš, njen dnevni ritam, koliko vas ima doma, koliko je dvorište, gdje je boks (bilo bi super kad bi nam mogao to i poslikati, da vidimo situaciju), tko se s njom bavi i na koji način... pa ćemo onda dalje pričati  sm wink
Sve je tacno samo ovo na sve lajanje mozda jesam tako naveo al nije bas na sve uglavnom ljude koji dolaze pse koji laju u daljini macke i tako,meni i ne smeta ja svog psa volim al susjedi...prije je zivjela kod odgjaivaca u boxu a okolo je bilo jos mnogo boxova sa psima kako je dan provodila to ne znam, da navedem samo po danu mi toliko i ne laje jer je nekako stalno bucno ono auta prolaze i to , ali navece kad je mirno onda, pa dan joj ovako prlazi po danu sam tamo s njom hranim je i to tamo oko 5 7 idem dole pustim je na istrcavanje igram se sa njom i tako onda je zatvorim,a mogu uslikat box a nas je 2 samo ja i mama pa dvoriste onako srednje box ispred kuce dole je autoput zato je nesmijem pustati da nije ja bi je danu pustao da trci po dvoristu a ovako ne udari ce je auto i sa strane ima jedna kuca tom najvise smeta i onda iza jos jedna a ostali su preko tog autoputa pa vjerovatno se slabije cuje eto to je to sto sam imao na umu da napisem
Extreme Temperament!

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 05 Jul, 2013, 13:44:59 »
...još jedno pitanje (iako pretpostavljam odgovor, al eto, za svaki slučaj) - taj boks se ne može premjestiti iza kuće, na mirnije i zaštićenije mjesto? tako da ne vidi svakoga tko ulazi u dvorište?

ili možda vi baš želite da vas alarmira kad netko dolazi?

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #32 poslato: 05 Jul, 2013, 13:50:28 »
Joj to ne bi mogao jer tamo iza kuce nemam vodu a ovde imam sve slauf i to da perem box i nekako mi to nemoguce premjestit, a zelim ja da ona cuva i da alarmira ali ne ovako previse
Extreme Temperament!

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #33 poslato: 05 Jul, 2013, 14:01:03 »
pa ukratko, po ovome što si sada napisao, zaključak je da je ona došla kod vas sa već jako dobro ukorijenjenom navikom lajanja u boksu koju je stekla kod uzgajivača

kod vas je tek jako kratko - napisao si, nepunih mjesec dana... ona jednostavno nastavlja sa stečenim ponašanjem, a po noći više NE osjeća sigurnost koju su joj pružali ostali psi (kod uzgajivača), strah ju je - i zato laje na sve i svašta

zato sam i pitala prije, možeš li je po noći nekako smjestiti u zatvoren prostor, barem neko vrijeme, dok još malo odraste i dok se sasvim ne navikne na novo okruženje - ako ne u kuću, imate li kakvu garažu (u kojoj mora biti zračno, prozor...) u koju bi joj mogao staviti ležaj i zdjelicu sa vodom?

mjesec dana je PREMALO da bi se mladi pas saživio sa novim okolnostima

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #34 poslato: 05 Jul, 2013, 14:04:19 »
Aham ne znam nebi rekao da imam gdje drugo ali cu probati nesto smislit, a sta je sa onim ogrlicama protiv lajanja, mada mi to nesto ja nebi njoj stavljo zao mi al eto, i ocel ona tako vjecno lajati ili mozda ce se smiriti da nije u kakvom pubertetu , i mzoda sam gore naveo da je dosta hiperaktivna
Extreme Temperament!

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #35 poslato: 05 Jul, 2013, 14:16:16 »
naravno da je u pubertetu i u periodu odrastanja i sazrijevanja

njemački ovčar od 10 mjeseci je praktički još štene u glavi

...moraš se i baviti sa njom, šetajte, mazi je, pričaj s njom, poduči je nekim igrama, trikovima (imaš ovdje na forumu dosta toga) - što joj više budeš zaposlio mozak, to će se ona prije priviknuti na sve i bit će po noći mirnija

prije nego se odlučiš na 'anti-bark' ogrlicu, pokušaj je najprije po noći smjestiti negdje drugdje - razgovaraj s mamom, možda će ona imati neku dobru ideju

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #36 poslato: 05 Jul, 2013, 15:29:46 »
naravno da je u pubertetu i u periodu odrastanja i sazrijevanja

njemački ovčar od 10 mjeseci je praktički još štene u glavi

...moraš se i baviti sa njom, šetajte, mazi je, pričaj s njom, poduči je nekim igrama, trikovima (imaš ovdje na forumu dosta toga) - što joj više budeš zaposlio mozak, to će se ona prije priviknuti na sve i bit će po noći mirnija

prije nego se odlučiš na 'anti-bark' ogrlicu, pokušaj je najprije po noći smjestiti negdje drugdje - razgovaraj s mamom, možda će ona imati neku dobru ideju
Aha, Uredu, znate li vi kako lakse da je naucim da donese lopticu ona donese i dodje ali enda mi da joj izvadim iz usta :) ok
Extreme Temperament!

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #37 poslato: 06 Jul, 2013, 09:06:29 »
...još jedno pitanje (iako pretpostavljam odgovor, al eto, za svaki slučaj) - taj boks se ne može premjestiti iza kuće, na mirnije i zaštićenije mjesto? tako da ne vidi svakoga tko ulazi u dvorište?

ili možda vi baš želite da vas alarmira kad netko dolazi?

Ona se kao prvo za mesec dana nije privikla i upoznala novi prostor da bi znala svaki sus i bila sigurna. Takodje, zatvorena je u boksu i to jos vise pogorsava situaciju, jer se tako oseca jos nesigurnije... Zasto je uvece ne pustate iz boksa? Kako da cuva ako je zatvorena?
Moj savet je> nocu mora da bude pustena, posvetite joj se neko vreme, par dana, nocu izadjite sa njom u dvoriste igrajte se, mazite i kad nesto susne a ona pocne da laje, korigujte to odredjenim tonom> ne, mirna, psss, ss.... I iz kuce je opominjite... ako ne reaguje izadjite napolje i umirite je... Kad shvati da je u dvoristu sigurna i da vas iritira sto laje, prestace, a to moze da bude i za par dana... Naravno kasnije kad se desi nesto sto nuje uobicajeno, desice se i da ponekad opet zalaje, ali naucila je komandu, vi je opomenete i ona ucuti....
Ono sto pisemo ovde moze da pomogne nekom ili spasi neki zivot <3

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #38 poslato: 06 Jul, 2013, 09:14:49 »
Ja sam sa mojom vucicom imala problem sto nikad nije lajala i nikad se nije videla sa kapije.., pa su ljudi uglavnom mislili da tabla CUVAJ SE PSA stoji kao strasilo za lopove  :D A nedaj boze da udje neko ko nije prijatelj  sm pop ....
Nekoliko njih se jedva izvuklo bez povreda, ali jedan lopov je bio dobro izujedan  sm pop

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #39 poslato: 06 Jul, 2013, 10:01:00 »
Buddy, izgleda da dvorište nije ograđeno i otvoreno je prema prometnoj cesti - tako da ovo što predlažeš nije moguće...

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #40 poslato: 06 Jul, 2013, 13:11:03 »
UH  sm zid ...
Onda ili mora da se smisli nacin za ogradjivanje dvorista ili da ga nocu pustaju na terasu, u predsoblje, hodnik... Jer nocu macke love i ostalo.. ako je pas u boksu, one su svesne toga i slobodno se setkaju... a on da poludi  :punch: , to je samo dovoljno da ga izazove i da nemoze da se suzdrzi...
Ako nije moguce obezbediti dvoriste, posle nekog vremena na sigurnom predsoblje, hodnik..., kad stekne sigurnost i poverenje, moze da se nauci i da nocu bude u boksu a mirna, naravno uz korigovanje kad laje... Jer ako se u isto vreme plasi, znatizeljna je i dosadno joj je tesko da ce prestati da laje.

Van mreže Buddy77

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #41 poslato: 06 Jul, 2013, 13:17:03 »
pa ukratko, po ovome što si sada napisao, zaključak je da je ona došla kod vas sa već jako dobro ukorijenjenom navikom lajanja u boksu koju je stekla kod uzgajivača

kod vas je tek jako kratko - napisao si, nepunih mjesec dana... ona jednostavno nastavlja sa stečenim ponašanjem, a po noći više NE osjeća sigurnost koju su joj pružali ostali psi (kod uzgajivača), strah ju je - i zato laje na sve i svašta

zato sam i pitala prije, možeš li je po noći nekako smjestiti u zatvoren prostor, barem neko vrijeme, dok još malo odraste i dok se sasvim ne navikne na novo okruženje - ako ne u kuću, imate li kakvu garažu (u kojoj mora biti zračno, prozor...) u koju bi joj mogao staviti ležaj i zdjelicu sa vodom?

mjesec dana je PREMALO da bi se mladi pas saživio sa novim okolnostima

U potpunosti se slazem.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #42 poslato: 03 Mart, 2015, 21:15:39 »
da ne otvaram novu temu...jer smo ovcari (malinoa)...u pitanju je lajanje...onaj tip onako kroz zube...ja to shvatam kao da me obavjestava...ne pravim problem kada neko prolazi kroz ulaz od zgrade ili kada neko prilazi kolima ali to se desava uvjek kada gosti ulaze u kucu, stan....ne ide mnogo ka vratima, cak se ni ne ustane al se uzbudi i laje kroz zube...cak i na ljude sa kojima se vidja skoro svaki dan i koji dolaze bar 3x sedmicno...takodje i kada smo u kolima na parkingu...cim neko prolazi kraj kola ona laje...vani maltene nikada...ne reaguje ni na macke, pse ljude...osim ako neko bas zeli da je pomazi, a i tada rijetko...ne voli da je mazi neko sem familija...copor....u principu ne marim ja mnogo sto ona zalaje ali to je jedna od rijetkih komandi koju nece da poslusa...cak ni kada povisim ton...trenutno pokusavamo sa nagradicama...jel ima neko neki savjet...i da napomenem u da smo u pubertetu, nepunih 9 mjeseci, jos nismo prosli niti dosli do prvog tjeranja, ne odvajamo se...uvjek smo zajedno...po potrebi ostane sama al rijetko, znala je i tada da laje, da protestujeal to smo rijesili, al ov ide sporo...

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 03 Mart, 2015, 21:40:59 »
sta reci,imas bas nepoverljivog psa cuvara  sm zelenko

sta znam,ako ne rezi pri takvom lajanju,nek te obavestava,ako ti to tako izgleda,opet mlada je,mozda jos nepoverljiva prema svima,mada bi trebalo da se smiruje kad je opomenes,da je ipak tvoje prisustvo smiri i opusti,
ako ces da je sprijateljis sa svima i da bude maza,onda mozda nema nista od karaktera cuvara
a i to sto laje na ljude koje vec dolaze,mog recimo maze komsije preko ograde,ali kad god te iste komsije ulaze na kapiju,padne jedno dobro lajanje,i to sve dok se mi ne pojavimo,onda sam staje  :fige:

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #44 poslato: 03 Mart, 2015, 23:28:05 »
u principu ona je napolje super skoro pa sa svima...rijetko kada na nekoga zalaje...ali taj lavez i kada se desi kad joj neko pridje je , kako bi ga opisao, onajnormalni, kao kad joj dam komandu glas....dok recimo kad je u pitanju stan, lokal, kola (prostori u kojima provodi slobodno vrijeme) zna onako kroz zube da laje...al opet to da me ne poslusa kad joj kazem da prekine...ne znam kakobih to opisao...kad laje to je recimo jedan lavez pa pauza od 5 sec...kad joj kazem da prekine bude duze...pogleda me svjesna da grijesi al kao da je jace od nje i onda zalaje opet i tako dok ne dodjem do nje...onda se recimo mazi sa istim tim ljudima nakon 3 min...i sutra opet isto....u svakom slucaju oradit cu na tome da poslusa da cuti...sto i radi ako joj se omakne nekad napolju...vise me interesovalo da nije problem nastao u socijalizaciji al se trudimo da smo svaki dan u drugom parku/sumi, po gradu, pored skola, vrtica...nikada ne pravi problem....znaci...rad, rad i samo rad :)