Autor Tema: Pas Puno Laje  (Pročitano 11287 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Pas Puno Laje
« Odgovor #15 poslato: 04 Jul, 2013, 00:47:11 »
i jos nesto...dok ne utvrdis razloge lajanja i ne krenes da resavas problem... dobre setnje, igra i sitne vezbe poslusnosti kroz igru koristi za umaranje, a kada je ostavljas samu u boksu, daj joj neku dugotrajnu zanimaciju...to moze biti velika butna govedja kost ili igracka Kong, u koju ces staviti nesto krupnije komade hrane koji ne mogu da ispadnu i kojom ce se zanimati. provodi dovoljno vremena sa njom, kvalitetnog, kako bi vreme koje sama provodi koristila za odmor i opustanje...paralelno je nagradjuj svaki put kada se dogodi nesto na sta moze zalajati a ne zalaje...nagradjuj cutanje.

nemoj izazivati njene zivce stvarima kao sto je lupanje flasom. tek je stigla kod tebe, nije se jos prilagodila, puno toga je uznemiruje... puno je razloga za lajanje...od nesocijalizovanosti, preko dosade, provokacija, do lose pozicije boksa. jedno je kada pas cuva nesto, a drugo kada nema mira i skace na svaki sum

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 04 Jul, 2013, 07:48:02 »
dadovoljno je sto i sama laje,nemoj i ti da je pospesujes,pogotovo sto ti u ovom slucaju to najmanje treba

probaj isto recimo uvece kad tako laje da je izvedes van dvorista da joj pokazes da neki put i nema razlog za toliko uzbudjenje,budi malo pored nje,a mozda i oseti nesto pa zato laje,mozda prolazi neki pas ili macka,sto je razdrazii,jer u globalu bi trebalo da malo koristi i njuh,a ne da skace na svaku sum

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #17 poslato: 04 Jul, 2013, 17:31:27 »
Uredu Poslusat cu , hvala  sm redface
Extreme Temperament!

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 04 Jul, 2013, 20:04:50 »
ja se izvinjavam, ali psu je posao da laje i reaguje na svakog ko se približava kući, stanu
 :D
verovatno joj treba korekcije
da shvati kad treba, a kad ne
moja Rea obožava da laje
kod nje par opomena radi posao
ne branim joj da laje generalno, ali je povremeno opomenem. posebno noću. od kada to radim smanjila je lajanje noću maksimalno,  ai kada joj se omakne, reaguje na glas momentalno

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 04 Jul, 2013, 20:05:52 »
e sad, ako hoćeš psa čuvara ne bi trebalo da je neko uči da ne laje uopšte.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 04 Jul, 2013, 20:58:55 »
razlika je da li pas laje zato sto cuva ili laje na bilo koji zvuk, kako on opisuje. pas koji laje na bilo koji zvuk nece nista da sacuva, vec dize uzbunu stalno i obicno takvi psi, ako ih se ne usmeri, ne zavrse dobro (ili se komsije pobrinu da ode odatle, ili ga sam vlasnik udalji) . svakako ne doprinosi situaciji to sto on ne moze da prepozna vrstu laveza. znaci, on prvo treba da poradi na sebi i tome sta radi sa psom, da nauci da prepozna razlog lajanju i da utice na to

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #21 poslato: 05 Jul, 2013, 00:23:29 »
Joj ali neznam kako da objasnim ne mislim ja da laje na sve i to ali ocu da reknem puno da laje ako mi neko dodje navece ona toliko divlja po boxu i taj neko kad udje u kucu ona jos laje i tako ako vidi psa to je urnebes macku pogotovo, i na ljude a zvuk lajanja neznam stvarno kako da objasnim nekako oštar bučan uglavnom ja mislim da nije iz straha jer kad mi je drug jedna dolazio nocu ona je lajala i navaljivala na box on je se malo priblizio ona je jos vise....
Extreme Temperament!

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #22 poslato: 05 Jul, 2013, 00:35:25 »
i eno bas sad laje preko puta imaju 3 posavska gonica oni zalaju ona pocne urlati neprestajno a oni prestanu kud ona jako laje nemos zaspat i to je to
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 05 Jul, 2013, 11:41:59 »
pocni da radis nesto po pitanju njenog lajanja, a ne samo da pitas  :D

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #24 poslato: 05 Jul, 2013, 11:56:46 »
pa sta to trrebam da uradim?
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 05 Jul, 2013, 12:00:15 »
i jos nesto...dok ne utvrdis razloge lajanja i ne krenes da resavas problem... dobre setnje, igra i sitne vezbe poslusnosti kroz igru koristi za umaranje, a kada je ostavljas samu u boksu, daj joj neku dugotrajnu zanimaciju...to moze biti velika butna govedja kost ili igracka Kong, u koju ces staviti nesto krupnije komade hrane koji ne mogu da ispadnu i kojom ce se zanimati. provodi dovoljno vremena sa njom, kvalitetnog, kako bi vreme koje sama provodi koristila za odmor i opustanje...paralelno je nagradjuj svaki put kada se dogodi nesto na sta moze zalajati a ne zalaje...nagradjuj cutanje.

nemoj izazivati njene zivce stvarima kao sto je lupanje flasom. tek je stigla kod tebe, nije se jos prilagodila, puno toga je uznemiruje... puno je razloga za lajanje...od nesocijalizovanosti, preko dosade, provokacija, do lose pozicije boksa. jedno je kada pas cuva nesto, a drugo kada nema mira i skace na svaki sum

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #26 poslato: 05 Jul, 2013, 12:28:42 »

Pa nemogu da utvrdim zasto laje , valjda sto nesto vidi cuje nemam pojma, aigram se ja sa njom i svaki dan je pustam evo bas sam danas kupio govedji kosti da joj tamo ostavim navece da se igra,ok....
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #27 poslato: 05 Jul, 2013, 12:30:43 »
utvrdices kad je budes vise promatrao i bolje upoznao

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #28 poslato: 05 Jul, 2013, 12:59:33 »
Dobro, pa valjda sam je upoznao mada i nije bas dugo kod mene oko mjesec dana i manje malo
Extreme Temperament!

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #29 poslato: 05 Jul, 2013, 13:16:58 »
a nećemo ovako na zelenu granu  :shake: ...ajmo iz početka  sm nesanica dakle, koliko sam ja uspjela pohvatati, situacija je ovakva (Loverdogs, ti ćeš me ispraviti, ako sam nešto pogriješila):

- mlada njemačka ovčarka, sada stara 10 mjeseci, stigla je kod tebe i tvoje obitelji prije mjesec dana
- za psa postoji boks u dvorištu i pas boravi tamo i preko dana i preko noći
- pas laje na sve moguće podražaje (na ljude koji prilaze boksu, druge pse koje čuje, šumove i buku koju čuje, bilo preko dana, bilo preko noći)
- njeno lajanje smeta i susjedima i vlasnicima

sad najprije da riješimo osnove:

da li znaš u kakvim je uvjetima ona živjela PRIJE nego je stigla kod vas, kako joj je ozgledao uobičajeni dan?
i napiši nam kako njen uobičajeni dan izgleda sada, kada je stigla kod vas

...sve napiši, čega god se sjetiš, njen dnevni ritam, koliko vas ima doma, koliko je dvorište, gdje je boks (bilo bi super kad bi nam mogao to i poslikati, da vidimo situaciju), tko se s njom bavi i na koji način... pa ćemo onda dalje pričati  sm wink