Autor Tema: Pas Puno Laje  (Pročitano 10328 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

Pas Puno Laje
« poslato: 02 Jul, 2013, 22:47:25 »
E ovako prije svega Dobro Veče da pitam, imam NJO ženku 10 mj i previše laje noću na svaku šum laje na sve ponekad mi se cini i da bezveze laje pa da pitam imajul neke metode nesto ili ce se smiriti kada malo ostari mozda u pubertetu? ili. Pozz Hvala
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Pas Puno Laje
« Odgovor #1 poslato: 03 Jul, 2013, 12:39:15 »
kako laje? kojim tonom, koliko ujednaceno, da li se vrste lajanja razlikuju? lavez se u odnosu na uzrok razlikuje... moze biti visokog tona, prigusenog, u kombinaciji sa rezanjem, skvicanjem, zavijanjem...ujednacen i dugotrajan... pas moze da laje iz dosade, straha, navike, upozorenja... trebas prepoznati koji je lavez u pitanju, koji je uzrok lavezu, i onda se utice na njega

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #2 poslato: 03 Jul, 2013, 14:26:43 »
kako laje? kojim tonom, koliko ujednaceno, da li se vrste lajanja razlikuju? lavez se u odnosu na uzrok razlikuje... moze biti visokog tona, prigusenog, u kombinaciji sa rezanjem, skvicanjem, zavijanjem...ujednacen i dugotrajan... pas moze da laje iz dosade, straha, navike, upozorenja... trebas prepoznati koji je lavez u pitanju, koji je uzrok lavezu, i onda se utice na njega

Pa ja mislim da laje sa visokim tonom ali se menja to sve nemogu bas da razumem uglavnom je glasno, ona cim cuje sta ona laje ako negdje tamo na 3 2 km cuje psa i ona pocne aljat ako cuje auto da negde stane laje ako neko prodje i tako to, a kad se vratimo iz kasne setnje onda laje kroz zavijanje sto to znaci, kao da bi jos
Extreme Temperament!

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 03 Jul, 2013, 17:13:08 »
poznato je da su NO malo veci lajavci   :tapsh:

a obicno psi i laju vise nocu,zavisi i kakvo je okruzenje,plus jos je i mlada,nego jer laje i dok si i ti pored nje,kako se ponasa kad ti izadjes na njeno lajanje ili ne reaguje na tebe

jer i ovaj moj se javlja solidno,ali cim ja izadjem i vidi me ili ga ja pozovem prestaje,naravno za neko vreme  :D pa kasnije nastavlja da cuva teritoriju  sm zelenko

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #4 poslato: 03 Jul, 2013, 17:16:21 »
Aha pa kad ja izadjem ona stane i gleda u mene i pocne skaki u boxu oce meni mase repom i tako, ja kad se vratim opet pocne
Extreme Temperament!

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 03 Jul, 2013, 21:34:44 »
kad bi je noću stavio u kuću, ne bi lajala.... ali, pretpostavljam, čim postavljaš ovo pitanje, da za to nema mogućnosti?

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #6 poslato: 03 Jul, 2013, 21:57:37 »
ne mogu to da uradim
Extreme Temperament!

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 03 Jul, 2013, 22:17:10 »
ma ako se komsije ne bune,neka je nek laje,ni tebi ne bi bilo svejedno da si nocu sam u dvoristu  :D

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #8 poslato: 03 Jul, 2013, 22:31:10 »
ma problem je sto im smeta
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 03 Jul, 2013, 23:39:02 »
da sad ne ulazim u duboku analizu laveza, nisi mnogo detaljno ni objasnio... ali vrlo moguce da je u pitanju skretanje paznje i njena potreba da te dozove. da li laje i kada je dobro prosetana i umorna? uvek ima onih kojima lavez smeta, pogotovo ako je neprekidan, i definitivno treba resiti taj problem koliko se moze, kako se ne bi stvorili novi problemi

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #10 poslato: 03 Jul, 2013, 23:45:21 »
Ma laje i kad je umorna cim nesto ucje kako da vam objasnim ako susne nesto u travi ona ce da laje igleda u to slazem se treba resiti
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 03 Jul, 2013, 23:59:43 »
hm...ako laje bas na sve, cini se da je puno toga uzbudjuje, a da je ne bi puno toga uzbudjivalo, trebalo bi joj dozvoliti da se upozna sa tim stvarima, i shvati da nema razloga da laje na svaki susanj. ne znam kako je socijalizovana ni kako je drzana dok nije dosla kod tebe, ali ako laje na bilo sta, znaci da laje iz neke vrste straha, a strah je tu jer su joj te stvari nepoznanica

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #12 poslato: 04 Jul, 2013, 00:12:33 »
Pa neznam s cim je se god suocila nije imala strah, a najvise laje kada cuje druge pse i da oni laju,
Extreme Temperament!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 04 Jul, 2013, 00:36:46 »
ne mora biti strah u smislu da se boji od susnja, ali ako je npr zatvorena a nesto susti, a ona ne zna sta susti, onda je to lavez iz, aj da nazovemo nelagode.
svakako je dosta toga uzbudjuje cim reaguje na dosta toga

Van mreže Loverdogs

• Sr. Member
  • TRAJAN BAN

« Odgovor #14 poslato: 04 Jul, 2013, 00:41:55 »
A zaboravio sam napisati da sam jednom izasao sa druge strane kuce navece kroz prozor da probam i nije me vidjela udario sam u kucu plasticnom flasom to je napravilo zvuk ona je odma lajala ali kako da objasnim kako uglavnom jako i cuo sam da je navaljivala na box, ja znam da ona mora lajat i bolje je da laje nego ne ali nekad smeta nemoze se zaspati  sm eek  :D
Extreme Temperament!