Autor Tema: Da li je neka rasa "opasna" ili to napravi vlasnik od psa?  (Pročitano 15128 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jelena33

• Jr. Member
  • **

Odg: Da li je neka rasa "opasna" ili to napravi vlasnik od psa?
« Odgovor #15 poslato: 13 Jun, 2013, 23:54:04 »
Ima li na ovom forumu nekog ko ima "opasnu rasu"  :D ?Još ako živi u Novom Sadu :)
Liza u <3

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #16 poslato: 13 Jun, 2013, 23:59:43 »
a kris, kazes da je "bila" taksa...jesu je ukinuli?

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 14 Jun, 2013, 00:17:44 »
Ja imam preopasnu rasu  sm love Ne staforda, bul terijera - još gore  :D
Jedini problem s njom je što je nezgrapna, pa kad se igra sa nekim ko je mnogo manji od nje, ona ga pregazi,al za sad nikad nije nikoga povredila. Operisana je od agresije, čak se i plaši dosta stvari i ponekih pudilca  :lipssealed: sm redface
S druge strane, jedini pas koji je nju napao je staford mužjak, a to pripisujem činjenici da najveći procenat ljudi ima staforde, od "opasnih rasa", pa dopadnu različitim tipovima ljudi.
U prvom postu si navela sve što su, manje-više, i meni pričali.
 Saveti: uzmi ženku  sm love jer je s njima lakše, od malih nogu je navikavaj na sve što će joj se dešavati u životu (psi različitih rasa i veličine, ljudi, situacije, deca...) sve će ti to olakšati rad kad poraste.
Terijeri tipa bul su jako tvrdoglavi, s njima treba imati dosta strpljenja i to ih razlikuje od drugih rasa.

@AA - ukinuli su, ali potražuju ono što je potpalo pod period kad je gradska odluka bila na snazi - za 10 meseci  sm kolutko

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 14 Jun, 2013, 01:52:06 »
Jedini problem s njom je što je nezgrapna, pa kad se igra sa nekim ko je mnogo manji od nje, ona ga pregazi,al za sad nikad nije nikoga povredila. Operisana je od agresije, čak se i plaši dosta stvari i ponekih pudilca  :lipssealed: sm redface....

Kao da si opisala moju Kali  :rofl: stim shto nju stafordi vole al zato ovcari...  :lipssealed:

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 14 Jun, 2013, 10:47:09 »
Pa nisi ti džaba htela da uzmeš bula  sm wink  Sitna razlika izmešu njih dve - Kali je preposlušna i prepametna  sm valjko1

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 14 Jun, 2013, 11:04:11 »
sad sam se setila, ima na kalemegdanu jedan odrasli muzjak bula-famozan totalno  sm love  mislim da sam tei vec pominjala...on svaki dan trci sa gazdom, a ima ponasanje najuzornijeg gospodina sm duvandzija  . tako se kulturno pozdravlja sa psima, bez napetosti i velikog veselja...njus guza, njus njuska i svako svojim putem. wili koji je ok sa psima mu nije ni do kolena, jer ima onu glupavu ushicenost kada vidi drugog cetvoronozca. ovaj pas je za primer svakome  sm prst gore

a kako je ukinuta ta taksa...zbog protesta i negodovanja vlasnika?

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 14 Jun, 2013, 12:38:45 »
Znam za tog bula sa Kališa, moja drugarica je jurila tog lika da pari kuju s njim, baš je bila oduševljena karakterom. Verovatno ga je vlasnik od malih nogu vodio svugde sa sobom, pa je navikao na sve i svašta, ima dosta fizičke aktivnosti i eto ti idealan gradski pas  sm lol1

Ja mislim da je taksa ukinuta zbog promene vlasti na nacionalnom nivou (to je bilo jedno od predizbornih obećanja). Neću da im platim ni za taj period, pokrenut je postupak pred Ustavnim sudom, s obzirom na ažurnost - očekujem da će odluku proglasiti neustavnom negde 2030.  sm kolutko

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #22 poslato: 14 Jun, 2013, 12:42:16 »
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 14 Jun, 2013, 12:48:40 »
"...vlasnici nisu motivisani da plaćaju taksu..."  sm valjko1 sm valjko1 sm valjko1 Pa, kako?

Inače, ja planiram da Meri polaže  ISP, samo nikako da nađem vremena, jedno 2-3 meseca da vežbamo. Iako se, faktički, ništa ne "dobija" time, mislim da bi meni i njoj bilo korisno.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 14 Jun, 2013, 12:53:42 »
Ja se slažem da ne treba da se plaća taksa, jer ima terijera koji su prave dobrice (eto Meri pravi primer  :D ), ali nažalost ima i stvarno opasnih.. kako rešiti taj problem? Ajde da su ti psi uvek na povocu i sa korpom, ali je problem što nisu. Bilo bi super kad bi svaki vlasnik brinuo i za sigurnost drugih pasa/ljudi. Naježim se kad pomislim da kod mene ima pasa za borbu i da za te borbe zna dosta njih. Ne bi me čudilo ni da policija zna za to. I tako se šetkaju ulicama, naravno bez korpe... Kakva crna korpa?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #25 poslato: 14 Jun, 2013, 13:21:39 »
ima jedna agresivna nemacka doga ovde koja seta pustena i bez brnjice... kao slusa ali ne slusa na prvu, u to sam se uverila. kaze vlasnica da mu ne nosi korpu (a pas napada na prvu, bez njusenja, iz zaleta) jer ako ga neko napadne, ne moze da se brani  :blink:  pa najveci je u celom splitu, moze sapama da se odbrani

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 14 Jun, 2013, 13:26:22 »
Da, da... ali zato nema veze što psi koje on napadne ne mogu nikako da se odbrane. Ima nas raznih

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #27 poslato: 29 Jul, 2013, 00:12:34 »
o gazdi ovisi vecina toga

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #28 poslato: 30 Jul, 2013, 07:14:58 »
citala sam mnogo o rasi mog psa i ono sto sam zapamtila i videla kao najbitije je to da GAZDA PRAVI OD PSA ONO STO ZELI
DA LI JE TO UBILACKA MASINA, CLAN PORODICE SPREMAN ZA SARADNJU ILI STA VEC...
JA SAM ZA OPCIJU PORODICNOG PSA, MAZE KOJI CUVA KUCU I NE NAPADA BEZ RAZLOGA

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #29 poslato: 30 Jul, 2013, 07:18:28 »
rad sa psom skoro je jednak radu sa malim detetom. moja cerka ima sada tri godine, za psa se nisam manje trudila i zrtvovala nego za dete
budila sam se nocu, uspavljivala, dresiram (kao sto detetu ukazujem na to sta je OK, a sta ne)
ne udaram psa, samo viknem NE i malo stisnem njuskicu kad grize, obicno sve shvata bez agresije jer sam je veoma rano pocela uciti sedi i ne. cak sam je setala na povodcu po dvoristu, ne smem napolje zbog revakcinacije, ostala nam jos jedna vakcina.

tako da ona shvata preko toga, izmedjuostalog, ko je ovde gazda i ko vodi pricu

kao i dete, pas zahteva kontrolu jer se u suprotnom ne ume nositi sa svojom moci
isto kao sto detetu to dajem do znanja, tako i psu

za sada smo OK