Anketa

Da li ste čipovali svoje ljubimce?

Da
Ne, ali planiram
Ne, niti planiram

Autor Tema: Da li ste čipovali svoje ljubimce?  (Pročitano 10210 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Da li ste čipovali svoje ljubimce?
« Odgovor #15 poslato: 27 Maj, 2013, 22:56:22 »
Navodno su ove nove vakcine bezopasne jer su ''mrtve''.
Banex, svakako vam ne gori pod nogama da to uradite sada, nije problem sačekati.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 27 Maj, 2013, 23:15:06 »
Činjenica je da je besnilo bolest koja je (manje-više) iskorenjena u urbanim sredinama, tako da (isto tako manje-više) nema preterane potrebe osim one zakonske za ovom vakcinom.
što se Binga tiče, ukoliko želiš da i dalje osvajate pehare na izložbama  sm cheers, moraćete to u skorije vreme da uradite, jer gotovo na svakoj izložbi će ti tražiti pasoš (onaj koji ide uz čip) u kojem je upisan tačan datum davanja vakcine protiv besnila sa pečatom i potpisom veterinara. Od beogradskog CACIBa u novembru prošle, nema izložbe na kojoj sam bio a da nisu ovo tražili (a bio sam na desetak).
Inače, i Lola i Apu su čipovani (i vakcinisani protiv besnila i zaraznih bolesti) između trećeg i četvrtog meseca starosti.
Evo šta na homeagain kažu o roku trajanja čipa:
Citat
A HomeAgain microchip is permanent pet ID. The microchip itself has no internal energy source, so it will last the life of your pet. It is read by passing a microchip scanner over the pets shoulder blades. The scanner emits a low radio frequency that provides the power necessary to transmit the microchips unique cat or dog ID code and positively identify the pet.

Van mreže banex

• Sr. Member

« Odgovor #17 poslato: 28 Maj, 2013, 07:45:48 »
Izgleda da ste me pogrešno razumeli i da je u pitanju nesporazum  :shake: Ja nisam rekao da sam protiv čipovanja,čak šta više želim da ga čipujem.I znam ja i za zakonsku obavezu,pasoš,izložbe itd...sve mi je to jasno i to je ok.Ja sam samo rekao šta su mi rekli da neradim pre 9-10 meseca,da nežurim stim da ga vakcinišem,baš zbog tih "babskih priča".I zato sam i postavio to pitanje da čujem mišljenje i iskustva drugih ljudi jel bože moj pa zato smo ovde da delimo mišljenja.A kad sam zvao veterinara da ga pitam o čipovanju,ceni itd.....čak mi je i on rekao da nežurim i da ima vremena za to.A kao i što krisb reče:
Banex, svakako vam ne gori pod nogama da to uradite sada, nije problem sačekati.

Tako da:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 28 Maj, 2013, 08:19:21 »
iako su vakcine promenjene nijedna nije potpuno bezazlena
svaka je atak na imunitet
ja nisam htela da toliko trujem pse i da ih svakog meseca nečim kljukam sa nečim pa sam odlučila da ih vakcinišem protiv besnila tamo sa godinu dana. ili nešto manje od toga.
ali ih nisam izlagala pa mi to nije bio problem
htela sam da to uradim sa osam meseci, ali sam odložila zbog onog Arijevog šokiranja

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #19 poslato: 28 Maj, 2013, 08:57:26 »
Kalla je došla čipovana, to je uradio odgajivač zbog prelaska granice, pa kad smo otišli kod veterinara da je pregleda našli su čip i očitali, al nisu znali u kojoj bazi da je traže.  :D Tako da verujem da i sad da se nešto desi teško da bi našli čip u bazi. Vakcinisana je protiv besnila prvi put sa 7 meseci. Ja otvoreno pričam o nevakcinisanju, njoj je besnilo isteklo već dugo po zakonskom roku.  sm redface
Bella nije još ni čipovana ni vakcinisana protiv besnila, dobiće vakcinu kad napuni osam meseci, znači još mesec dana.  sm smesko1 Čip nisam stavio iz nekih mojih blesavih razloga, inače čip više ne mora da se stavi uz vakcinu protiv besnila, ovo je proverena informacija od veterinara kad sam vodio Bellu na revakcinu.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #20 poslato: 28 Maj, 2013, 09:25:30 »
Izgleda da ste me pogrešno razumeli i da je u pitanju nesporazum  :shake: Ja nisam rekao da sam protiv čipovanja,...
Nisam ja ni mislio da jeste protiv čipovanja (mada sad kada pročitam šta sam napisao, stvarno zvuči kao da sam to hteo da kažem - izvini! sm redface). Samo htedoh da upozorim na mogućnost da dođete na neku izložbu i da vas vrate sa ulaza zato što nemate pasoš sa potvrdom o vakcini. Pomenuh beogradski CACIB; tamo sam se lično uverio i video da su ljude vraćali sa ulaza u halu, a nedavno (mislim da je to bilo na CAC Stara Pazova) ljude su na jedvite jade pustili a problem je bilo štene koje nije imalo pasoš  :lipssealed:.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #21 poslato: 28 Maj, 2013, 09:41:47 »
što reče moj vet, pse vakcinišeš protiv zaraznih bolesti zbog njih(pasa), a protiv besnila zbog zakona
 :D

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 28 Maj, 2013, 09:58:22 »
što reče moj vet, pse vakcinišeš protiv zaraznih bolesti zbog njih(pasa), a protiv besnila zbog zakona
 :D
:clapping::worth: za tvog veta!
Ja sam umalo Apua morao dvaput da vakcinišem protiv besnila, jer vet nije imao pečat kod sebe kada ga je vakcinisao. Nakon dugotrajnog natezanja sam u jednom trenutku odustao od jurenja pečata i pomirio se sa činjenicom da ću verovatno opet morati da ga vakcinišem  :mad:. Ipak na kraju sam uspeo da ga "nahvatam" sa pečatom. :whew:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 28 Maj, 2013, 10:01:54 »
e stvarno  sm prst gore Jel kažnjen neko još zato što nije vakcinisao psa protiv besnila?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #24 poslato: 28 Maj, 2013, 10:07:56 »
ja ne znam nikog, ali kazna nije nimalo prijatna. ja mislim da je i dalje 30.000. mada nisam 100% sigurna
 :zb:

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #25 poslato: 28 Maj, 2013, 10:26:33 »
ja sam odlucio da od proslegodine vise ne vakcinisem svoje pse protiv besnila posebno jassy koja ima vec 10 godina

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #26 poslato: 28 Maj, 2013, 13:17:17 »
e stvarno  sm prst gore Jel kažnjen neko još zato što nije vakcinisao psa protiv besnila?

Ja ne znam za slučaj pretpostavljam da jeste, al se o tome nije pisalo. Kod mene nema komunalne policije i kazne niko ne naplaćuje, niko i ne kontroliše pse. Znam da prijatelj koji drži odgajivačnicu u okolini BG i živi odmah pored školice kaže da zna da mu bane inspekcija da prekontroliše knjižice i vakcine.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #27 poslato: 28 Maj, 2013, 13:43:44 »
kod nas koji zivimo na selima i u manjim mestima ne verujem da ce skoro doci do toga a vakcine su koliko vidim svake godine sve skuplje i skuplje ja kad sam moju jassy cipovao kostalo je samo 100 dinara dok je za kety bilo 400

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 28 Maj, 2013, 14:26:52 »
Problem sa nevakcinisanjem protiv besnila se javlja kad putujete u zemlje gde traže TITAR, ako ste ga izvadili - mora  pas da bude vakcinisan tačno na taj datum (ili ranije), a ako zakasnite - radi se novi test.

Mi imamo čip. Kasnimo sa jednom vacinom protiv zaraznih  sm hide

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #29 poslato: 28 Maj, 2013, 14:31:59 »
za putovanje bilo gde i bilo od kuda je potrebna vakcina protiv besnila, tj pasos u kojem je upisan datum do kada vredi