Autor Tema: Štene i stepenice  (Pročitano 3984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže CyberKat

• Full Member

Štene i stepenice
« poslato: 21 Maj, 2013, 20:05:17 »
Imam problem sa tromesecnim stenetom da nikako nece da silazi niz stepenice u zgradi. Buduci da smo na 4-tom bez lifta svaki put kad idemo u setnju moramo niz stepenice. Stepenice su takve da je sa jedne strane zid a sa druge strane su resetke pa pretpostavljam da se zato plasi jer gledano iz njene perspektive verovatno ta visina deluje zastrasujuce. Kad izadjemo ispred vrata samo zalepi dupe za vrata ili zid i ni makac. Ja probala da je mamim sa nekom hranom, da je nagradim kad dodje... ma jok... dodje onako do ivice stepenica, zgrabi nagradu i pobegne nazad i cvili.

Kad sidjemo dole pred zgradu i izadjemo iz ulaza ima jos nekoliko stepenica da se sidje.. tu silazi bez problema, dakle nisu same stepenice problem nego bas te u zgradi sa resetkama... :th: :th:

A uz stepenice ide bez problema, toga se ne plasi. Samo sto kad krene od prizemlja do gore trci sve vreme (ja je jedva stignem) i brzo dodje pred vrata od stana i tu sedne i kao ajd pustaj me unutra.

Za sad to i nije neki problem jer je jos mala, ima oko 6 kila pa mogu da je nosim nizbrdo al razmisljam dal je sad ona u onoj fazi kad se plasi svega i svacega, pa da sacekam jos malo (par nedelja) pre nego sto pokusam ponovo da je odobrovoljim sa tim nagradama niz stepenice, ili to nema nikakve veze, ako se sad plasi da ce se isto plasiti i za par nedelja ili mesec-dva?

Van mreže CyberKat

• Full Member

Odg: Štene i stepenice
« Odgovor #1 poslato: 22 Maj, 2013, 19:21:12 »
Citala sam negde na netu da je spustim negde pred kraj stepenica da ostane jos 5-6 stepenika samo... probali smo to danas, i mamila je sa nagradom, i sidje nekako al sve vreme cvili i panicno strci niz stepenice. E jadna mala preplasena Pegica, ne znam sto je toliko plase te strasne stepenice. Probala sam i da sedim ispred vrata na stepenicama i da je opet mamim nagradama... slabo to nesto ide, al ne znam stvarno sta jos drugo pokusati? Mozda ovako uspe malo po malo... videcemo... morace nekako jer postaje sve teza i teza  :zid2:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 22 Maj, 2013, 19:48:58 »
kako reaguje ne druge stepenice,sem tih ispred zgrade,recimo probajte u nekoj drugoj zgradi bez tih resetaka,ako sumnjas na njih nesto,mozda su stepanice visoke ili strme,da joj nisu ostale u nekom ruznom secanju,tipa pala ili udarila

mozete da probate da kad se vracate idete polako bez trcanja,vodi je na povodnik,ako ste to savladali,pa se na pola okrenite i vratite nazad

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 07 Jun, 2013, 19:50:35 »
Samo da se pohvalim da su stepenice konacno savladane  sm to

Nazalost ne mogu se pohvaliti i da je to moja zasluga. Ja sam sve pokusavala tako sa nagradama. I da je nosim i da je spustim negde na sredinu stepenica i ona super trci nizbrdo, ali a vrha stepenica nikako nije htela da krene. Danas je moja mama dva puta setala, i oba puta je stavila na povodac i silom je povukla da sidje ta prva dva-tri stepenika koja su je toliko plasila, i nakon sto je to uradila dva puta, evo malo pre sam je setala i totalno se oslobodila straha.

A ja sam sve mislila da nista ne pokusavam silom, da ce doci na nagradu  :th: Bitno da smo i to savladali jer je vec postala prilicno teska za nosenje  sm zelenko

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #4 poslato: 08 Februar, 2014, 23:19:41 »
E imala sam i ja taj problem sa Mei. Vodimo je kod vet neće ni uz niti niz stepenice u zgradi, idemo napolje ma jok, nikako nije htela nikada da siđe niz njih. Problem kod tih stepenica je isto što nemaju onaj zadnji deo, nego su šuplje (i jbt ko pravi šuplje stepenice?!  sm prst dole). Večeras sam posle đetnje rešila da se popne. Pokušala sam da je stavim na početak pa da sama shvati da joj se ništa neće desiti nije radilo. Onda sam sela na sredinu stepenica i pozvala je da dodje kod mene, došla je. Pomazila sam je i nagradila. I tako sam išla odozdo do gore (sva sreća živim na prvom spratu). Eto to je pomak, malo po malo, pa će za koji dan i sama se peti uz iste. Nadam se.  sm smesko1
Psi su ljubav.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #5 poslato: 09 Februar, 2014, 00:33:31 »
aja ima problem samo sa jednim stepenicama  sm smesko1 ko zna stepenice gde se rakovicka reka uliva u savu e to je muka ali samo kad silazi a sta je problem cele stepenice i mostic je od resetkastog gvozdja i vidi se dole e sad kad ide uza stepenice ona gleda fakticki u nebo i dok ide po mosticu gleda pravo ali kad treba da sidje nema sanse  sm smesko1 mora nosenje  sm cepko a ja to povezujem da ona dole vidi ambis i jednostavno ne konta da nece da upadne i odma povuce rucnu nisam se preterano ni trudio ni zamaro oko toga navikli smo da nas ljudi vide i umru od smeha kad vide kako nosim vucka u narucju od 30 i kusur kila iskreno i meni je zanimljivo da je spustim 10 stepenika a ni ona se ne buni prosto se namesti da je uzmem da nosim  sm valjko1  sm jeah sve ostale stepenice bilo kog tipa savladjujemo bez problema  sm to

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #6 poslato: 09 Februar, 2014, 00:42:29 »
To sam i ja zamislila kako vučem Mei niz i uz stepenice svaki put kada izlazimo napolje i ni sviđa mi se baš, a i verujem da bih se sa njenih budućih 25-30kg ušinula za sva vremena.  sm smesko1

Negde sam pročitala neki lik u članku savetuje kako štene treba nositi uz i niz stepenice dokle god možemo. Mogu ja da je nosim još dva meseca, a šta onda? Em ću se iskilaviti, em će ona sigurno steći naviku da je nosim kada vidi stepenice i biće je teško odvići od toga.  :wonder:
Psi su ljubav.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 09 Februar, 2014, 01:29:40 »
ja stvarno neznam savet aja je od prvog dana isla uza i niza stepenice prateci nas ljude ima samo problem sa tim jednim prilikom silazenja a na njma smo retko retko valjda ce se javiti neko iskusniji sa savetom  sm wink ja bi probo sa nekom stazom po stepenicama makar jedan red da se navikne na okruzenje a da sakrije rupe pa da vidis dali ce po stazi ici

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #8 poslato: 09 Februar, 2014, 01:34:26 »
Teško će ići to sa stazom u zgradi, sumnjam da će  stanari hteti da kupujemo 6m staze do mog stana zbog psa.  sm smesko1 Salim se naravno, samo u zgradi imao stepenice koje je plaše, u stanu nema stepenica,a napolju tipa u parku nema problem sa njima jer su cele.
Psi su ljubav.

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #9 poslato: 09 Februar, 2014, 01:41:46 »
pa probaj nije 600 metara  sm smesko1 nadji sigurno imas staro cebe pa ka preseci na duz to ti je vec 4 metra i jos nesto za probu ako upali onda polako sklanjaj i nagradjuj

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 09 Februar, 2014, 09:07:01 »
ako nesto deluje i pokazuje pozitivan pomak kod psa-treba se drzati toga, pa samo nastavi na nacin na koji si je vec privolela da se popne, ali ubaci i poslasticu. nagradi je kad dodje do tebe i to je to. ako zastajkuje, nemoj da sednes mnogo visoko nego nize i daj poslasticu za svaki pomak. nema potrebe za postavljanjem staze jer psa treba osloboditi od "problema" rupe u stepenicama, da to prihvati kao nesto normalno, a ne prekrivati problem jer onda moze da se dogodi da naidjete na druge busne stepenice gde nemas stazu i da nece da ide. ona je samo malo opreznija u susretu sa novim stvarima, nije da ima neki znacajan strah i takve stvari ces lako da prevazidjes sa redovnim bodrenjem da ide dalje i punim dzepom nagrada. dok je pas mali, dzepovi uvek treba da su prepuni nagrada i da pas to zna, a koristis ih redovno i brzo kad god je to potrebno

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #11 poslato: 09 Februar, 2014, 11:34:46 »
AA
ja mislim da mu staza pomoci prvo ce se navici na okruzenje stepenista gelenderi stepenice svetlo nema prozora pa kada se privikne na takvo okruzenje uklanjati stazu sa pojednog stepenika da se opusti dok na kraju staza nebi skroz nestala nikako nebi vukao psa na silu niza stepenice primenio bi taktiku prolazak kroz tunel na agltiy prvo malecki tunel koji se vremenom produzava da bi se na kraju i iskrivio  sm wink

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #12 poslato: 09 Februar, 2014, 13:42:42 »
Danas je sišla i popela se uz stepenice uz isto bodrenje i sedenje na njima, bila je malo opuštenija nego inače što je super.  sm zelenko

Sajko, super je ideja sa ćebetom, samo mislim da bi se cela zgrada sjatila da nas gleda kao retarde s obzirom da smo JEDINE u zgradi sa psom, tako da smo već obeležene kao ne baš normalne.  :crazy:
Psi su ljubav.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 09 Februar, 2014, 15:27:35 »
za neke pse je potrebno praviti posebne uslove i slicna privikavanja, ali Mei ima samo mali gard pa je u tom slucaju cak i bolje ovako, obzirom da je odmah nakon sto je Fibi sela iznad dosla i sama...znaci nije neki slucaj da moramo da izvrnemo nebo da bi se provikla  :D dovoljan je pravilan pristup i Motivacija i ona se pokrene.
pomenuo si tunel...ima pasa kojima je prvo potreban skroz otvoren tunel jer im je frka od zatvorenog prostora, ima pasa kojima je dosta provuci igracku ili poslasticu kroz obican tunel pa ce proci, a ima i onih koji odmah idu.
treba odrediti na kom nivou je mozak psa sa kojim radimo i u odnosu na to napraviti uslove za rad.

Mei je beba, sve joj je novo, malo je oprezna ali po ovome sto Fibi pise izgleda da se brzo opusti, samo kad je prodje zbunjoza

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #14 poslato: 09 Februar, 2014, 15:35:58 »
Pa da, i ja mislim da je ona malo zbunjena svim što je okružuje, ali da se brzo baš prilagođava. Baš sam bila ponosna na sebe i nju danas kada se spustila i popela.  sm love
Psi su ljubav.