Autor Tema: GOVEDJI ŽELATIN  (Pročitano 25711 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KALA81

• Hero Member

Odg: GOVEDJI ŽELATIN
« Odgovor #30 poslato: 15 Jun, 2014, 13:04:21 »
Bolje je da prethodno nabubri u vodi. Kad se daje u hrani onako praškast, posle u telu  (prosto rečeno) vuče vodu i to nije baš OK. Inače, ljudi ga često uzimaju rastvorenog u čaši jogurta. Kažu da je tako podnošljivijeg ukusa. Dovoljno mu je i sat vremena dok nabubri.  sm wink
I da, psima isto može skočiti holesterol.

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 30 Jun, 2014, 13:48:56 »
Evo upravo danas mi je nestalo svih kalcijuma, ostavicu je mjesec dana bez toga da vidim kako ce da bude. Davacu joj govedji zelatin i vitamin C.
Hvala na savjetu. Spomenuli ste i granule za odrasle, ja svojoj dajem Eukanuba za stence 1-24 mjeseca. Da li bih trebao da predjem na nesto drugo? Nesto sto je bolje za psa od ove  hrane?

Sunce ako se ne varam, od februara se borite sa prednjim sapama.  :(

1. Pravac kod dobrog veterinara koji ce tacno ustanoviti sta je sa sapama! Svi mi ovde mozemo da pretpostavljamo sta je, ali vet mora da da tacnu dijagnozu, a ne da se pas leci na osnovu pretpostavki.

2. Smanji jos setnje. Pas 75% svoje tezine nosi na prednjim sapama. Bolje vise kracih setnji, nego jedna duga i to iskljucivo po travi ili pesku (mekom tlu).

3. Plivanje! Da sape rade u 'neutralnoj sredini' i da se jacaju misici. Osim u slucaju, ako vet ne kaze mirovanje.

4. Govedji zelatin ujutru na gladan stomak uz jogurt ili surutku. Kad se daje uz obrok, daje se kao preventiva, a na gladan stomak, kao terapija. Tako je nama receno i pomogao je.

5. Glranule koje imaju bar 500mg glukosamina i hondrotina po 1/2 kg, nema ih puno na trzistu, ali mogu se naci po pristojnoj ceni. Ili da joj sam spremas klopu, ali to bas nece ici lako.

Srecno i javi sta ste uradili.  :fige:

p.s Brit Care koji pominjete je dobar, ali nema dovoljno glukosamina i hondrotina za ovakve slucajeve..

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #32 poslato: 21 Maj, 2015, 13:28:18 »
Gdje nabavljate ovaj goveđi želatin? :) Hoću da mu dajem uz hranu, čisto preventivno...i da, da li je ok davati ga uz granule...?

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 21 Maj, 2015, 14:58:51 »
zdrava hrana...

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #34 poslato: 22 Maj, 2015, 01:13:40 »
pretpostavljao sam al reko ajd da pitam da se ne ispalim tamo :) fala vi fala  :worth:

Van mreže Nebojsa Danilovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #35 poslato: 22 Mart, 2016, 14:43:13 »
Koliko često sme da se daje želatin?
Pomenuta razmera (kašičica + pola šolje vode) dnevno, ili svaki drugi dan?

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 22 Mart, 2016, 15:04:05 »
A koliko ti je star pas i da li jede junece grkljane, pileca ledja, sije?

• Newbie
  • *

« Odgovor #37 poslato: 22 Mart, 2016, 15:15:18 »
Star je 3,5 meseca. Ruski terijer u razvoju. 90% ishrane mu je BARF a onih 10% su Brit Care granule (koje maltene neće da jede).
BARF je Murbijev SPLENDORE (dakle ima grkljana), uz dodatke ribe, junećeg repa, pirinča, voća, jogurta, sira, surutke, ljuske jaja, žumaca, raznih semenki... (naravno ne sve to u istom obroku). Leđa i šije mu nisam davao.
Ono što mi zabrinjava je to što je u dvorištu gde imam velike stepenice i nizbrdice, a u kući je dosta parketa i pločica. Dvorište ne mogu da menjam, a unutra planiram da dodam tepihe i ne dozvoljavam deci da se igraju sa njim na parketu već samo  na tepihu a napolju na travi i na ravnoj kamenoj podlozi.
Hteo bih da mu preventivno zaštitim zglobove sada u razvoju, i držim ga na donjih granici sa ishranom. Trenutno ima 11 kg i pod rukom mu se osećaju rebarca. Vizuelno je teško odrediti zbog dlake. Meni čak deluje dosta mršav i lagan upoređujući ga sa nekim primercima na netu.

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #38 poslato: 22 Mart, 2016, 15:40:05 »
Dokle god raste i treba da je mrsavko, to vazi za sve pse, a narocito za gigantske rase.
Uff, stepenice, pa najbolje da ih nema, ali tesko da moze sve da bude savrseno.. Ako su bas velike i cesto se pentra i silazi, mozda je bolje da mu se postavi neka barikada da malo uspori sa aktivnostima..
Ja bih pocela sa davanjem po pola kasicice, pa bih mu ubacila i govedje grkljane svakodnevno, ali mislim na onaj cevasti deo, to je u stvari dusnik, cista hrskavica. I pileca ledja i sije obavezno!

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #39 poslato: 22 Mart, 2016, 15:42:39 »
Govedji zelatin se daje mesec dana i onda se pravi pauza od 6 meseci.

• Newbie
  • *

« Odgovor #40 poslato: 22 Mart, 2016, 15:46:05 »
@Karim - Sve mi je jasno za stepenice, ali šta je tu je. Dobra stvar sa njima je što su dosta dugačka gazišta, pa napravi bar jedan korak na ravnom pre sledećeg stepenika, što je mnogo bolje nego kad je korak za korakom.
Što se tiče grkljana, jede ih svaki dan. Baš taj cevasti deo (čista hrskavica). Uz to kao što rekoh dobija i ljuske od jaja, ribu, jogurt...
Na leđa i šije sam zaboravio, ali ovih dana idem u nabavku za to...

@Berna - hvala na informaciji. Predpostavljam da je to zbog holesterola...

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #41 poslato: 22 Mart, 2016, 16:05:58 »
Govedji zelatin se daje mesec dana i onda se pravi pauza od 6 meseci.

To je pravilo za ljude zbog holesterola, psi su ipak mesozderi.. Ako imas nekog dobrog vet-a pitaj ga, meni su uvek savetovali granule i nista sem granula  sm kolutko

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #42 poslato: 22 Mart, 2016, 17:28:48 »
Meni je tako rekla veterinarka.