Autor Tema: Aujeckijeva bolest (Lažno besnilo)  (Pročitano 23364 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

Odg: Aujeckijeva bolest (Lažno besnilo)
« Odgovor #75 poslato: 07 Mart, 2015, 00:10:55 »
Ja sam joj juce ponovo kuvala, junetinu koju inace ne kuvam, ali ne mogu da se zderem oko bolestine  jbt.  sm kolutko
Psi su ljubav.

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #76 poslato: 07 Mart, 2015, 00:14:05 »
Za sad mu ne kuvam, ali nije mi bas sve jedno :sweating:

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #77 poslato: 07 Mart, 2015, 00:25:16 »
Ni ja ne kuvam, ali mu ne dajem vise sa istim zarom  :sweating:

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #78 poslato: 07 Mart, 2015, 02:45:20 »
Ne morate bas toliko da se plasite. :) Aujeckija ima kod nas, prilicno retko ali ga ima. Svinje su najprijemcivije i najlakse se psi od njih zaraze. Goveda i mali prezivari jako jako retko. Pre nekoliko godina je u okolini Sremske Mitrovice izbila epidemija bolesti bas nakon vakcinacije, tako da ni to nije toliko bajno i sjajno kako mozda na prvi pogled deluje. Takodje, nisu je ni stranci iskorenili, ali je drze pod relativnom kontrolom, ne zato sto su savesni i divni vec zbog velikih gubitaka usled infekcije medju mladjim kategorijama svinja. Cak i u Americi za koju svi kazu da je iskorenila lazno besnilo-to je netacno jer ono perzistira u njihovoj prilicno ogromnoj populaciji divljih svinja.

Dakle, svinja JOK, ovo sve ostalo moze. ;)

Van mreže Karim

• Sr. Member

« Odgovor #79 poslato: 07 Mart, 2015, 12:25:37 »
Znas kako to ide na pocetku kad otkrijes nesto novo, pa se onda i zaplasis  :D

Katarina, super sto si se javila :) to je nekako i logicno da je bas jako retko da obole goveda, cim toliki broj ljudi hrani pse upravo sirovim govedjim mesom. Na kraju krajeva, precesljala sam gomilu sajtova (stranih), gde su psi koji su bili zarazeni, virus dobili iskljucivo od konzumiranja sirovog svinjskog mesa, pre svega iznutrica (bilo domaca ili divlja svinja). Jedino u tekstu koji sam ovde pronasla pise za ta tri psa koja su jela iznutrice od ovaca koje su isle na prinudno klanje. A i bilo je ok pomenuti da to nije iskljucivo bolest svinja, kao sto mnogi misle.

Da bi se posast drzala pod kontrolom, potrebno je da svaka pojedinacna svinja u svakom stadu bude vakcinisana, sto kod nas deluje da ce ici malo teze.

U svakom slucaju ja nastavljam psa da hranim na isti nacin, tj sirovim mesom, zbog koristi koje takva ishrana nosi sa sobom.