Autor Tema: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?  (Pročitano 7500 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

Odg: Koliko su zaštićene naše slike koje kačimo na forum?
« Odgovor #30 poslato: 08 Avgust, 2013, 13:57:48 »
Upravni odbor Asocijacije medija detaljno je razmotrio informaciju o "neshvatljivo velikom povećanju" broja sudskih sporova koji se vode po osnovu zaštite autorskih prava u oblasti fotografije, objavljeno je u njuz-leteru Asocijacije.

http://www.nuns.rs/info/news/19846/alarmantno-povecanje-broja-sporova-oko-autorskih-prava.html
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 08 Avgust, 2013, 14:31:55 »
Ne znam za ostale ali shto se kradje fotografija tiche mene malo zable uvce za to doke god je u pitanju bezazleni share. Sve i da se moja zasluga obrishe prostim uklanjanjem potpisa. Ja znam ko je fotku uradio, meni dragi i vazni znaju da sam to ja. Situacija je takva da vecina posmatra internet kao personalni prostor za kradju. Imajuci to u vidu sadrzaj koji postavljamo na net, kachimo na sopstvenu odgovornost. Stvari koje zelim da zadrzim kao lichno svoje i stalo mi je da ne budu ukradene shaljem putem privatnih poruka i mejlova, ne kachim javno (osim u chasopisima al dobro to je druga tematiaka).

Ono gde ja recimo ludim je zloupotreba, koja mi se recimo dogodila pre koji mesec ili kad vec. Lik je uzeo Artagovu fotku i na osnovu nje prodavao shtence sumnjivog porekla. E tu sam morala odreagovati, ne toliko zbog fotke koja po meni nije bila nishta posebno, vec zato shto ne dozvoljavam da se na osnovu mog rada unesreci neko drugi sa ko zna kakvim psom.

Zakljuchak: kradi koliko ti volja, predstavljaj kao svoje ali ne zloupotrebljavaj.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #32 poslato: 08 Avgust, 2013, 15:46:27 »
Orijana je l' si uspela nesto da uradis na kraju sa tim likom?

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 08 Avgust, 2013, 15:55:37 »
Naravno, dobila sam i izvinjenje na kraju  :tapsh:
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 08 Avgust, 2013, 15:57:22 »
Naravno, dobila sam i izvinjenje na kraju  :tapsh:

sm smesko1
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #35 poslato: 08 Avgust, 2013, 17:22:21 »
A neku novcanu odstetu?  :batinas: