Anketa

Da li vas pas preteruje sa lajanjem,bez obzira da li je cuvar ili ljubimac?

Laje na sve sto prolazi pored ograde/na sve sto vidi ili cuje/tezak je lajavac
5 (12.2%)
Laje normalno za psa
17 (41.5%)
Uglavnom nocu
3 (7.3%)
Slabo ili nije uopste u tom fazonu
16 (39%)

Ukupno glasova: 36

Autor Tema: Da li vas pas preteruje sa lajanjem?  (Pročitano 4368 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

Odg: Da li vas pas preteruje sa lajanjem?
« Odgovor #15 poslato: 25 Mart, 2013, 00:09:28 »
Odgovorih sa  "Laje na sve sto prolazi pored ograde/na sve sto vidi ili cuje/tezak je lajavac" i "Laje normalno za psa", jer su mi psi, zapravo, između  :zb:
Zajedno laju na zvuk zvona na vratima i ponekad na zvuk otvaranja kapije (stara, čelična kapija koja treba da se podmaže :whip: )

Noa, generalno, nije lajavi krelac. Sem kada je ostavljam ispred prodavnice. Tada laje kao da će neko da je ukrade kada ja uđem unutra  :zid2:
Sem toga voli da zađe na terasu koja gleda na ulicu i laje na pse. Tome je naučila i Vasu. Trenutno to ispravljamo, za sad uspešno  :D

Vasa, kao Vasa.... Povodljiv pas, sve kopira Nou.
On ima pomalo zabrinjavajuće momente kada laje na kesu u mojoj sobi, na luster (koji je tu od ko zna kad) ili na kaveze u kojima su hrčkovi. Samo ustane i počne da laje, od jednom  :crazy:
I naravno na ujaka. Ne voli ga i laje na njega. On je ćelav, krupan i Vasa ga se strašno plaši.

Problem je što se međusobno podržavaju i dovoljno je da ili Vasa ili Dex, ludaci, čuju nešto i onda počinje horsko lajanje  :lipssealed:
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Emne

• Full Member

« Odgovor #16 poslato: 13 April, 2013, 02:07:16 »
Ja sam u problemu.
Dosla sam na selo sa psom na desetak dana. Od kad smo ovde on laje 90% svog budnog vremena.
U karantinu je zbog vakcine i bas sam se radovala sto cemo moci da se igramo po ogromnom dvoristu, jer manjak fizicke aktivnosti tesko podnosi.
Ali avaj ...
Preko dana laje kada cuje petlove (a petlovi se cuju po ceo dan, ne prodje 5 min bez kukuriku, sta je bilo sa onim da petlovi pevaju ujutru?), kada cuje komsijske pse (sto nije radio u Beogradu), kada ugleda komsiske ovce kroz ogradu. Dvoriste nije Bog zna kako ogradjeno, pa redovno zaluta neka kokoska ili macka-tad postaje stvarno strasno, jer on je toliko mali da ga i kokoska kulira, ali on ne odustaje, stoji na metar od nje i laje svom snagom.

Onda dolazimo do ljudi, strasno mi je neprijatno, jer su komsije navikle da prolaze kroz nas plac, a sada je to nocna mora. On se toliko dere kada neko udje u dvoriste...i ne mogu da ga smirim, jednostavno ne mogu sta god pokusala.
Jutros je dosao postar...ajoj meni...

Koliko god da se ja derem ne, da ga uplasim ne vredi ...pokunji se, sav se sagne i gleda me i na prvo kukuriku opet...ja po njusci, on opet ...
Ne mogu ni da mu skrenem paznju, a ni da ga istrcim malo da oslobodi energiju... ja bacim lopticu, on sav srecan krene da je donese, na pola puta cuje petla/psa ispusti lopticu, i pocne da se dere...

Nocu mu se desava da iz cista mira skoci i pocne da laje bas panicno...onda me pogleda nekako zabrinuto, pa sve u krug...
Nocu poludi na svaki zvuk, ali drugacije...dok danju izgleda kao da pokusava da komunicira sa petlom, nocu laje kao cuvar, cesto u pretecem polozaju tela okrenut prema vratima...

Osim sto vise ne cujem svoje misli od njegovog laveza, strah me je za njegovo psihicko zdravlje, jer stvarno mislim da je lajanje u ovoj kolicini daleko od normalnog... imam osecaj da je pod stresom, da se tripuje da je na vaznom obavestajnom zadatku ... cesto izgleda uplaseno i zabrinuto ... rezi u snu.
Spava mnogo vise nego inace, kontam da ga izmori sve to lajanje...

Ako imate ikakav savet, bila bih do neba zahvalna.
NE jednostavno ne pomaze... vidim da zna sta hocu od njega, ali kao da je to lajanje jace od njega...
Za nocno lajanje pomogne ako ga ceskam i smirujem... mada, ako se cuje bas neki jak i konkretan zvuk, nema mi pomoci...
Ali za ovo radoznalo preko dana, ja nemam vise ideja...
Cak mi ni DODJI vise ne radi kako treba, krene on, ali ako na pola puta cuje da su zalajali psi kod komsije (ima ih 7, to je tek cirkus) on mene vise ne cuje i jedino mogu da dodjem do njega i fizicki ga unesem u kucu ... dobro je da jos uvek ne bezi od mene u toj situaciji, sve se plasim da ce mi se uskoro desiti da ga jurim po dvoristu ...

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 26 April, 2013, 12:56:41 »
Ja sam oznacila 'laje normalno za psa' i 'uglavnom nocu'.
Ovo da laje normalno, laju kada neko pridje boksu, ili kada neko u dvoristu turira autom (imamo auto servis u dvoristu), kada neko nepoznat prilazi boksu i zove ih, i naravno uz ogradu, ukoliko neko stane na kapiju ili pokusa otvoriti.
A ovo uglavnom nocu, to sam obiljezila jer su trenirani da budu cuvari, i nocu su pusteni u dvoristu, da cuvaju, pa obavljaju duznosti :)
A Ghandi prikucava sapama uza zid ljude ako neko udje (tako je radjeno s njim, uradio je to par puta), dok mali bi ujeo vec (njega sam ja ucila na ujed).

Van mreže Emne

• Full Member

« Odgovor #18 poslato: 26 April, 2013, 13:21:22 »
Kada se moj pas u selu istripovao da cuva kucu, malo sam se zbunila oko koncepcije psa cuvara koji laje nocu...
On je nocu lajao nocu na svaki sum ... te svrati macka u dvoriste, te se cuje mis na tavanu, te zasuska nesto u dvoristu ... od tolikog lajanja da je usao neko u dvoriste da nas kidnapuje ja ne bih ozbiljno shvatila njegovo upozorenje ...
I onda bi bilo "Pas koji je vikao vuk"  sm cepko

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #19 poslato: 10 Decembar, 2013, 17:10:13 »
Moj pas uopste ne laje, jedino napolju ako pomahnita zbog drugog psa ali i to je retko. Najsmesnije je bilo kada smo sreli neke komsije u zgradi, taman krenuli u setnju a oni kao... "lepo, cuvate nekom prijatelju psa"  sm placko
Nisu verovali da je pas tu vec skoro godinu dana i da ga uopste nisu culi  sm cepko

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #20 poslato: 10 Decembar, 2013, 22:35:38 »
Moj je u mladjim danima znao po celu noc da laje, malo od dosade al malo je bilo i svadjnja sa drugim psima, imao je nekoliko musterija (ljudi) na koje laje nekoliko minuta pre nego sto prodju pored dvorista sto je uvek bilo dosta cudno, lajao je i na krave kada prolaze pored kapije