Autor Tema: Da li štenci treba da jedu istu hranu kao i odrasli psi ?  (Pročitano 4159 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Da li štenci treba da jedu istu hranu kao i odrasli psi ?
« poslato: 26 Februar, 2013, 17:36:27 »
Da li smatrate da većina namirnica koje se koriste u ishrani odraslih pasa mogu da se koriste i u ishrani štenaca ? Da li postoji neka razlika u ishrani odraslih pasa i u ishrani štenaca ?

Interesuju konkretne namirnice i način njihovog davanja. Ljudi su često u nekom vidu panike kada se radi o ishrani štenaca, uvek postoji neki strah da je njima potrebna neka specijalna hrana i slično.

Ono čega ja trenutno mogu da se setim jeste mleko, recimo njega možemo davati štencima ali nije preporučljivo za odrasle pse. Mislim da smo ovde smo objansili zašto je to tako mlečni proizvodi

Van mreže Jaruga

• Jr. Member
  • **

Odg: Da li štenci treba da jedu istu hranu kao i odrasli psi ?
« Odgovor #1 poslato: 24 Mart, 2013, 20:08:04 »
U prirodi stenad ili mladunci SVIH zivotinja jedu isto sto i njihovi roditelji. Bilo da se radi o divljim psima, vukovima ili bilo kojoj drugoj vrsti. Pricu o tome da stenad treba da jedu drugaciju hranu od one za odrasle pse su izmislili ljudi iz ''pet'' industrije, da bi imali vise proizvoda, itd,.. a ako pazljivo pogledate sastav videcete da je to prilicno mala razlika. Isto vazi i za starije pse. Ne postoji ni jedna naucna studija koja potvrdjuje da stenad treba da jedu drugaciju hranu od one za odrasle pse ili druge sastojke.

Pop-e, mislim da mleko nije vise neophodno stencima od kada se odvoje od majke. Dovoljno kalcijuma ce dobiti iz kostiju koje ce jesti, ali iste te kosti i meso ce jesti opusteno i njihovi roditelji, itd,... ovo je jedan grubi primer.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 24 Mart, 2013, 20:20:48 »
skroz se slazem. usostalom, zbog toga stenci i jedu kolicinski vise za svoju velicinu nego odrasli psi

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 24 Mart, 2013, 20:50:20 »
i ja mislim da treba da jedu isto što odrasli psi. ali zato i jeste bitno da budu uz majku dokle treba. mladunci se mnogo ranije odvajaju od majke kod odgajivača nego što bi to bio slučaj u prirodi. ali za toliko treba ishranu prilagoditi štencima

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 30 Mart, 2013, 18:33:53 »
ja mog od 4 meseca hranim istom hranom,dobro u tom periodu je bio vec povece stene  :D

jedino bi po meni trebalo da se obrati paznja mozda na koske dok mu zubi ne ojacaju,jer ovom mom kad sam davao da se malo zanima,desavalo se da mu prokrvave desni od glodjanja,jer u tom nekom kasnijem periodu dolazi i do zamene i ispadanja mlecnih  zuba,
e sad da li su koske dobre za to i mogu time i da ubrzaju taj proces zamene,to vec nisam siguran

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #5 poslato: 07 Decembar, 2013, 08:30:47 »
štene hranim sad granulama, i tako će da bude neko vreme, jeste da su ove najskuplje, ali za početak je tako, starijem psu, aji dajem meso,koje kuvam uz raženi domaći hleb ili pirinač, brokoli, a nekad malo konzerve