Autor Tema: Mlevena piletina protiv pilećih leđa  (Pročitano 13291 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Odg: Mlevena piletina protiv pilećih leđa
« Odgovor #15 poslato: 03 April, 2013, 10:43:07 »
Ja sam sigurna da kod nas nema takve kombinacije-da melju tu pred kupcima. Većina njih to uzima po klanicama već samleveno, ni oni sami ne znaju šta se melje.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 15 April, 2013, 21:35:01 »
Pileća leđa i glave  :muka:

Količina...hteo sam da stavim čep od piva pored i zaboravih  sm zelenko Ovo stane u pola muške šake (nisam probao, samo cenim  sm zelenko ). I muve su tu, dakle kvalitet je prisutan  :rofl:

E sad još da dođem do te mlevene pa da uporedimo.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #17 poslato: 15 April, 2013, 21:42:33 »
Količina...hteo sam da stavim čep od piva pored i zaboravih  sm zelenko

Znamo da nisi imao od piva, mogao si da staviš i od koka kole  sm plaz1

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #18 poslato: 15 April, 2013, 22:34:54 »
A cenite na osnovu muve  sm cepko

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #19 poslato: 16 April, 2013, 00:12:50 »
Kroz proizvodnju Barfa upoznao sam puno ljudi, puno pasa i puno razlicite hrane za pse - uglavnom svaka mlevena hrana za pse sadrzi dobar deo projinog brasna, koje je veoma jeftino i znatno uvecava masu mesa, ali jos vise masu kake psa, a nevezano za mlevenu piletinu, ostala mlevena mesa za pse pored projinog i sl brasna sadrze dobar deo jeftinih/besplatnih stvari iz klanice, iznutrice koje nisu iskoristive u ljudskoj upotrebi.

Pileca ledja cela, svakako! Nikada psa nisam hranio mlevenim mesom, upravo da bi zvakao, aktivirao vilicu i organe za varenje kako treba, da bi bio pas  sm dog6 , te se i nas Barf sastoji samo iz komada mesa, nikako mleveno :) .

Van mreže pera

• Newbie
  • *

« Odgovor #20 poslato: 26 Avgust, 2014, 04:10:14 »
Kako izgleda mlevena piletina koju ste vi uzimali? Mislim na mlevenu piletinu za pse koju prodaju ljudi koji to uzimaju na veliko iz klanica. Jel ima sitnih koscica i koliko su sitne? Ja ovom mom vec mesecima dajem to,i ne samo ja,puno ljudi uzimaju od tog istog coveka,nisam cuo da se neko zali,niti je ovom mom nesto falilo do sada,ali svaki put kada pogledam one koscice,nije mi svejedno. Znaci duguljaste, duge po na pr. 7-8 mm ili 1cm ,mada su vecinom sitnije,ali su nekako ostre,kada prstom predjem preko njih oseca se bre ostrina.One jesu male,ali razmisljam kada to prolazi kroz creva,mogu one da zakace ili ogrebu,ne znam. Isto je i sa mlevenom govedinom koju uzimam od drugog coveka,samo su koscice jos krupnije,ali naravno ne tako ostre kao pilece.Jel to tako uobocajeno i kod vas i jel moze psima da naprave neku stetu te sitne koscice,pre svega ove ostrije pilece?

Van mreže Balto121

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #21 poslato: 21 Oktobar, 2014, 23:22:31 »
ja sam sa Baltom odlučio probati mljevenu "piletinu", on je to jeo prva dva-tri dana samo bez dodataka, možda sa rižom da sam mu jednom dao i poslije mu nije odgovaralo, odlučio sam malo preispitati to sve, i nakon nekoliko dana sam saznao 90% stvari što se tiče toga, to nije mljevena piletina, nego mljeveeni ostatci pileta, odma sam prestao sa korištenjem i vratio se na svaštaru što se tiče hrane, mada to koristi preko 1000 ljudi i svi su zadovoljni, ja ne želim da on to koristi

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #22 poslato: 23 Oktobar, 2014, 22:57:17 »
Ovo je zanimljiva tema, proucite kako i od cega se pravi osnovni sastojak za mesne preradjevine, pileci MOM, pa cete videti sta moze ostati na kraju za mlevenu piletinu za pse.

Van mreže Milan Milenkovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #23 poslato: 07 Novembar, 2014, 21:28:52 »
Ako melju cele pilice,i ako je cena 50 din za kg,prostom matematikom ispada da pile od 3 kg kosta 150 din???
Ne bih se bas kladio u to.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #24 poslato: 07 Novembar, 2014, 22:49:09 »
ja sam jednom kupila ovde, u prodavnici, za ljude, mlevenu piletinu...kosta nesto manje od 2 eura pola kg (15 kn) ... sa mislju da napravim pljeskavice za nas...to je toliko masno i gadno, da mi se cini da ima 50% koze, i 50% mesa... posto se wiliju jako svidja, sad mu to cesto kupujem jer kosta koliko i barf, pa onda mesam... dobra je za psa jer je za ljudsku upotrebu, nema mlevenih kostiju, noktiju, perja  sm zelenko   i kad sagledam realno, za kvalitetno mleveno meso za psa to ovde i jeste cena...barf toliko kosta, koja kuna manje vise...
ali ovo sto prodaju kao mlevena piletina za pse po oglasima...gde niti znas ko je uzgaja, ni ko je pakuje i distribuira...neka hvala...mogu sve u to da uvale...od svinjetine do peska...niko ne kontrolise

Van mreže MIlanM

• Sr. Member

« Odgovor #25 poslato: 07 Novembar, 2014, 23:21:57 »
Ne verujem da se melju tovni pilici ti od 3kg nego se melju iznosene koke nosilje koje teze oko pola kg. Kada farma ne mzoe da proda sve iznosene koke a stizu nove mlade mora da ih kolju

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #26 poslato: 08 Novembar, 2014, 08:37:35 »
Ja ne kupujem nista samleveno, ni za nas a ni za psa. Ako mi treba mleveno meso, kupim komad dela koji hocu pa zamolim da mi samelju, e tako i za pilice... bolje da mu kupim pile, makar vidim sta jede.
Inace, skontali smo konacno gde ima za kupiti povoljnih delova raznih zivotinja  sm to

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #27 poslato: 08 Novembar, 2014, 09:37:55 »
zato se i melje,da ne bi znali sta sve ima unutra sm zelenko

Inace, skontali smo konacno gde ima za kupiti povoljnih delova raznih zivotinja  sm to

raznih,da li to podrazumeva i neku divljac za Vuka   sm smesko1

Van mreže Vuk

• Hero Member

« Odgovor #28 poslato: 08 Novembar, 2014, 09:55:31 »
Jezik pregrizao  sm smesko1..
Moze ali samo iz supermarketa  :valj: