Autor Tema: Mlevena piletina protiv pilećih leđa  (Pročitano 14742 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Поп

• Old Member

Mlevena piletina protiv pilećih leđa
« poslato: 26 Februar, 2013, 17:24:51 »
Nedavno sam pročitao jedan oglas u kome se prodaje mlevena piletina pa sam dobio ideju da pokrenem ovu temu.

Kažu melju cele piliće  sm kolutko Baš dugo nisam koristo mlevenu piletinu, ali sam pre par godina napravio jedan mali eksperiment. Hranio sam pse mlevenom piletinom i pilećim leđima, a onda sam poredio izmet. Razlika je nebo i zemlja, hoću reći da na pilećim leđima sa šijom ima mnogo više mesa nego u mlevenoj piletini i da je to bolja hrana za psa. Tako da nema teorije da se tu melju celi pilići, sumnjam da se melju i pileća leđa. Mora da je nešto treće...

Ne kažem da ne postoji i neka bolja mlevena piletina, i sam sam je jedno vreme koristio i stvarno je bila dobra, ali je to kratko trajalo. Verovatno se i neko pile nađe u toj smesi, ali mislim da je to jako mali %.

Mislim da recimo Agroživ iz Bačke Topole tu piletinu daje i za dzabe, samo da se odnese. Znam da se tako azil u Budisavi snabdevao, da ne bi morali da plaćaju uništavanje tog otpada (to je za njih otpad) njima se više isplati da to poklone. Tada je jedini trošak azila bio transport te piletine.

Probaću opet da nabavim neku mlevenu piletinu pa da uporedimo, moraću i da fotkam da vam bolje dočaram razliku  sm zelenko

Kakva su vaša iskustva sa mlevenom piletinom i kako bi ih uporedili u odnosu na recimo pileća leđa ?

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Mlevena piletina protiv pilećih leđa
« Odgovor #1 poslato: 26 Februar, 2013, 18:05:06 »
Ni ja ne verujem da melju celo pile  :shake: Kod mene prodaju za 50 dinara mlevenu piletinu i mlevenu junetinu po istoj ceni. Tu piletinu nisam uzimala, a i ne pada mi na pamet, jer mislim da mu ona junetina nije odgovarala.. možda je bila pokvarena... Možda  i nije ona bila problem, ali me ne bi čudilo da jeste. Ranije je bila cena valjda 40 dinara što nikako nije logično... Jedino noge mogu da se nađu po toj ceni koliko ja znam
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 26 Februar, 2013, 18:06:34 »
cekaj,jesi li ti sam mleo celo pile ili si je tako kupovao

a cim je mleveno,sigurno nije cisto,sto ga ne prodaje celo,nego ga melje,da ne znas sta se nalazi u njemu

ja nisam nju koristio ni jednom,ali evo slican primer - uzeo sam jednanput jedno kilo od drugara mlevene junece iznutrice da probam,to je prvo tako smrdelo kad sam odledio,drugo ni Kan nije hteo da je jede,cak i kad sam mu malo prokuvao,tesko je mrljavio,i na kraju sam bacio,
a ovako u komadu jede ih ko sasav

tako da se nesto sigurno dodaje,a plus je toliko jeftino

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 26 Februar, 2013, 18:18:38 »
kada sam uzimala mlevenu piletinu od Dušana F moji su odlično kakili. i po kvantitetu i kvalitetu
 sm zelenko

dok od pilećih leđa imaju problematičnu stolicu jer nikada ne samelju kosti kako treba već tu i tamo progutaju veće komade pa to bude delimično tvrdo, delimično retko.

pretpostavljam i da mlevena piletina kod svakog nije ista

samim tim mi se nekako ono mašinski otkočeno pileće meso čini najboljim (nismo probali ali po definiciji) jer bi tu trebalo da budu mleveni celi pilići

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 26 Februar, 2013, 18:20:41 »
a cim je mleveno,sigurno nije cisto,sto ga ne prodaje celo,nego ga melje,da ne znas sta se nalazi u njemu

kada bi bila sigurna u kvalitet nekog mesa ja bi ga uvek uzimala mlevenog. lakše se skladišti, otapa i koristi
jedno vreme sam ja instistirala da mi sve što kupim samelju u mesari da bi ga lakše spakovala i kasnije koristila

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 26 Februar, 2013, 18:39:56 »

samim tim mi se nekako ono mašinski otkočeno pileće meso čini najboljim (nismo probali ali po definiciji) jer bi tu trebalo da budu mleveni celi pilići

Ako misliš na MOM - mašinski otkošteno meso, to po pravilu treba da bude meso bez kostiju. Dobija se tako što mašina (separator) odvaja meso od kostiju. To meso se koristi za paštete, viršle, salame, naravno uz milion aditiva i koječega. Ima tog mesa kod nas na pijaci, cena je oko 150 din. Predviđeno je i za ljudsku upotrebu.

Što se tiče same mlevene piletine, verovatno ima i ovakvih i onakvih. Ta od Dušana je uglavnom svima bila ok, dokle god je i bilo. Pritom je on imao i meso u komadu koje malo...smrducka. Jednom mi je čika kod kog sam kupovala leđa dao malo svoje mlevene piletine da probamo...Uz povrće i pirinač, pas mi je od toga dva dana kakio klikere...Naravno uvek tu može biti i dobrih kombinacija...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 26 Februar, 2013, 19:35:28 »
mislila sam generalno na otkoštenu piletinu. kažem opet po definiciji jer je nikada nismo probali

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 26 Februar, 2013, 20:33:29 »

E da, pitao sam ja jednom. Ali oni to da nama bude lakše, sve za mušteriju  sm zelenko

Fora je što i oni sami verovatno ne znaju šta je unutra, ovi u klanici mogu da kažu šta im je volja. Može biti da se ubacuju ovi pilići isteklog roka, sad nisam siguran ali mislim da sam jednom pronašao parče one stiroporske tacnice u mesu.

Ima i dobre mlevene, ja sam jedno vreme uzimao mlevenu bez kostiju. E sad da li je bila bez kostiju ili je bila baš sitno mlevena pojma nemam, ali bila je kao mleveno meso kad se uzme u ruku.

pas mi je od toga dva dana kakio klikere...

Na to sam mislio, a posle pilećih leđa kaka kao za izložbu  sm zelenko

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 26 Februar, 2013, 20:42:57 »
Setih se sada još nečeg...

Postoji i bolja mlevena piletina, ali je do nje teško doći. Recimo znam primer gde jedan odgajivač kupuje mlevenu piletinu pa uzme nekoliko stotina kilograma recimo, naravno on pokupi onu najbolju. I onda kad ja sutra odem do te klanice naravno da za mene nema, niti neko hoće da mi ostavi mojih bednih 10,15,20 kg. Zašto bi ? Kad mu ovaj svaki put pokupi sve. Mislim može da se uzme, ali kao što sam rekao ta neka lošijeg kvaliteta.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 26 Februar, 2013, 20:45:03 »
Pa šta mislite gde završe te gole koske posle separatora? Kontam ja da tu ima i mesa, tj. može da ga ima. Ali to sigurno nije konstantno isti ''kvalitet'', jer danas samelju ovoliko ovoga, sutra onoga i tako u krug...Moja najgora mora je tu uvek da li je to samo i isključivo piletina, da nije uletela svinjska šnicla ili tako nešto...

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 27 Februar, 2013, 16:36:17 »
@krisb - snicla sigurno nije, mozda je papak ili glava  :wonder:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 27 Februar, 2013, 21:36:40 »
kada bi bila sigurna u kvalitet nekog mesa ja bi ga uvek uzimala mlevenog. lakše se skladišti, otapa i koristi
jedno vreme sam ja instistirala da mi sve što kupim samelju u mesari da bi ga lakše spakovala i kasnije koristila

malo u off,ali da se nadovezem samo na to mlevenje,nalazim u nekim mesarama dve cene mlevenog juneceg mesa -  prve i meso trece kategorije,razlika i do 120 din,a u nekima ima samo jedna vrsta,naravno kazu to je prva,a po ceni kao treca ili negde izmedju od ovih drugih

sad ako ga ne melje ispred nas,mozemo samo da im verujemo na rec i da li placamo skuplje ili jeftinije  :fige:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 28 Februar, 2013, 00:48:23 »
@krisb - snicla sigurno nije, mozda je papak ili glava  :wonder:

Da znaš, da je šnicla, išla bi u komadu  sm smesko1

Van mreže ReaTyson

• Newbie
  • *

« Odgovor #13 poslato: 03 April, 2013, 10:35:55 »
Moji psi jedu mljevenu piletinu. Stvarno se melju cijeli pilici. Po to mi odlazi prijatelj (ima auto pa mu je zgodnije) i obicno ispred njega melju i pakiraju mu to na licu mjesta.

Moji se ubijaju u otme i stvarno nemam prigovora. Cijena mi je super, da mogu vise skladistit uzimala bi im to i BARF i samo bi mi na tome bili, nikakvi dehidrat, ali eto s obzirom da nemam skrinju veliku moram se ovako zadovoljit, ali imam u planu je kupit bas iz tog razloga  :D
Medo 10.10.1999- 11.11.2011 :( .... Gdje celjad nije bjesna, nije ni kuca tijesna

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 03 April, 2013, 10:38:33 »
Ako se melju celi pilići to je super!
Kupuj zamrzivač onda, ja sam nedavno sebi konačno uzeo i sad više nemam problem sa skladištenjem mesa  sm cheers