Autor Tema: Pet shopovi i sta sve možete da doživite u njima  (Pročitano 2356 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pipika

• Hero Member

Pet shopovi i sta sve možete da doživite u njima
« poslato: 08 Februar, 2013, 15:25:43 »
Nisam naišla na temu o pet shopovima na forumu, ako već postoji prebacite moj post. Želim da podelim svoje iskustvo sa lokalnim pet shopom. Pa i vi pišite svoja. Takodje možete navesti koje pet shopove biste preporučili, a koje ne biste i zbog čega. Mislim da bi to bile korisne informacije. 

Juče je moj dragi išao s Baduom u nas komšijski pet shop i tamo su pametnjakovići stavili otrov za pacove zajedno sa granulama u ćoškove. Proždrljivac je naravno gurnuo svoju njušku u to i ponjopao malo dok njegov gazda nije video šta radi pa ga prekinuo. Pitao prodavačicu jel to otrov i kaže da je ovaj jeo a ona pametna kaže da mu neće biti ništa i da mu da malo mleka da popije sm crazy!!!
Pošto me je odmah zvao ja mu rekla da kupi aktivni ugalj i da mu i tako je i bilo. Prošlo je bez posledica ali šta bi bilo da je neko malo kuče pojelo sav taj otrov? I šta će otrov pomešan sa granulama u pet shopu  kome je dozvoljen pristup životinjama sm kuhaca?
Inače u tom pet shopu prodavačice lupaju šta im padne na pamet. Tako mi je uvalila ogrlicu protiv buva za koju je tvrdila da može da se koristi za kučiće ispod 6 meseci, a kad sam došla kući našla na sajtu proizvodjača da ne može (uputstvo bilo na nemačkom). Bilo je još tu nekih sličnih gluposti. To je Pet Star u Zemunu, a ima ih i po gradu koliko znam. Uglavnom tamo više kročiti neću!!!

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Pet shopovi i sta sve možete da doživite u njima
« Odgovor #1 poslato: 08 Februar, 2013, 15:36:36 »
Užas bre  :mad:

Ja vrlo retko idem u pet šopove, sve nabavljam od nekog čoveka... i on mi je najsigurniji, a svašta može od njega da se nabavi.  Ma u pet šopovima sve rade samo da nešto prodaju, verovatno je tako u većini... U Milanovcu nema nekih dobrih(Skalar, Pedigree, ima neki novi Puppy S...), pa zato i ne kupujem ništa po pet šopovima. Jedino ponekad kod Cerića uzmemo nešto(protiv buva i krpelja), ali ću probati i to da naručim od tog čoveka.
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 08 Februar, 2013, 15:41:59 »
Mane je u tom Pet staru na Vračaru prodavačica ubeđivala kako je Josera nešto najbolje što u ovom trenutku može da se nađe na našem tržištu  :rofl:
Nasmejao sam se, zahvalio i izašao...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 08 Februar, 2013, 16:57:55 »
kakvi kreteni. neću kročiti nogom u neku od njihovih radnji
 :mad:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 08 Februar, 2013, 19:31:15 »
debilana totalna. katastrofa je da je mnogim vlasnicima pet shop i osoblje u njemu osnovni izvor informacija o odgoju pasa...i onda kad im je savetnik neki degenerik kao pomenuti radnici, nije ni cudo sto ljudi nemaju pojma ni o cemu

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 08 Februar, 2013, 20:27:35 »
Kad odlazim u Pet shop unapred znam šta hoću i ne slušam preporuke i sugestije prodavca.
Pre kupovine se konsultujem sa nekim ko je određeni proizvod već koristio ili jednostavno pogledam sastav preparata i renome proizvođača.  sm wink

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 08 Februar, 2013, 20:50:30 »
mene uvek nervira kad dodjem u pet shop pa kad prodavac krene da mi preporucuje dehidrat... ako se sa njim upustim u objasnjavanje, ili me gleda kao sektasa ili kao nekog ko hoce da mu padne posao

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 08 Februar, 2013, 20:56:08 »
ajd u pet shopu,ali kad mi je veterinar jednom rekao da ima jeftine,a dobre granule  :blink:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 08 Februar, 2013, 20:57:45 »
pa fino se izrazio... odlicne, vr.dobre, dobre...  :D

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 08 Februar, 2013, 21:01:02 »
vidis,nisam razmisljao na taj nacin  :th:

onda mu je ponuda i bila u redu,tj.njoj  :D

Van mreže Ana

• Sr. Member

• JRT
« Odgovor #10 poslato: 21 Maj, 2013, 17:41:35 »
Ja: "Dobar dan, mene zanima plasticna pinceta za krpelje?"
Prodavacica: " Jao cula sam za to ali tesko cete ih naci kod nas, mada i ako nadjete nisu skupe oko 80 din. "
Ja: "Da li imate nesto drugo da mi preporucite a da je dobro? "
Prodavacica: " Imamo nesto sa tecnim azotom, 1200 din. je"
Ja: " A izvinite sta vam je to, kako se to koristi, ja nisam upucena."
Prodavacica: "Jao ni ja ne znam, verovatno se stavi na krpelja pa se malo saceka posto je tecni azot, ali ne znam, pise tu sve."
Ja: "Hvala, prijatno."

Ne razumem ovu prodavacicu ni trunku, prvo nije tacno da ih nema kod nas, drugo odakle joj onda da su 80 din. ako ih nema. Naravno nasla sam u drugom pet shopu, a onda ovo njeno "ne znam" pa kako moze da mi preporuci nesto a da ne zna osnovne stvari da mi kaze o istom. Ja ne mogu da verujem koga oni sve zaposljavaju, po meni onaj ko stvarno zeli da radi i zadrzi posao, koji god da je u pitanju, trudice se da se sto bolje informise, nauci nesto vezano za isti, a ne ovako kao ova doticna prodavacica.
Ponekad, nakon razgovora sa ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje psa, osmehne se majmunu, i sa puno poštovanja skine šešir pred slonom.

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 29 Maj, 2013, 14:57:45 »
Valjda moze i ovo da se svrsta u pet shopove..

Svasta.
http://mojekrpice.rs/items/kucni-ljubimci/131781/povodac-za-papagaje

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 29 Maj, 2013, 15:16:47 »
 sm eek sm eek pa strašno
Nisu loša vremena, nego čovek.