Anketa

Da li psu/psima dajete hranu sa vašeg stola, ostatke i sl?

Da
Ne
Ponekad
Samo ono što za pse nije štetno
Samo kao poslasticu

Autor Tema: Hrana sa našeg stola?  (Pročitano 3419 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

Hrana sa našeg stola?
« poslato: 30 Januar, 2013, 16:49:58 »
U današnje vreme većina ljudi hrani pse industrijskom hranom ili domaćom hranom namenjenom isključivo za njih. Međutim, još uvek ima ljudi koji hrane pse ostacima od svoje hrane, hlebom, kostima...Većina njih spada u stariju populaciju, i tako hrane jer jednostavno smatraju da je to ispravno, da su se psi uvek tako hranili i bili zdravi i dugovečni.
Kakva je situacija kod vas, da li vaši psi dobijaju vašu hranu, ostatke i sl?

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Hrana sa našeg stola?
« Odgovor #1 poslato: 30 Januar, 2013, 16:52:58 »
Vrlo, vrlo retko. I naravno, ako baš rešim nešto da mu odvojim, onda su to male količine nečega što nije štetno, naravno. Ne mogu da se setim kad sam mu poslednji put dala nešto... ako se ne varam, bila je to neka velika koska... Ničega drugog ne mogu da se setim. 
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #2 poslato: 30 Januar, 2013, 18:05:33 »
uvek mada zdravlje je na prvom mestu :)

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 30 Januar, 2013, 19:53:22 »
ima i kad dobije ponesto,neko parce mesa ili neke kiflice  sm zelenko,neki put mu i prelijem klopu sa nekom corbicom

ali recimo nikad mu nisam dao nista slatko,tipa cokolada ili kolaci

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #4 poslato: 30 Januar, 2013, 20:10:44 »
ni ja mojim psima nikako ne dajem slatkise za ljude to je stetno za njih

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 31 Januar, 2013, 00:03:12 »
Kad god ostane nešto što može da se iskoristi ja dam Daku. Sad mi nešto ne pada na pamet mnogo stvari, ali nađe se tu: supa, čorba, neko testo, komadi mesa, povrća itd. Ja ne koristim apsolutno nikakve začine, čak ni so, tako da je sve to potpuno bezbedno za njega....

Mojima sam apsolutno zabranio da mu bilo šta oni sami odvajaju! Sve se ostavlja u jednu činiju koja služi samo za to, onda ja to prekontrolišem i tek onda dobije da jede.

Najviše volim da čistim ovale posle nekog slavlja, što tu bude mesa  sm zelenko

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 31 Januar, 2013, 09:47:25 »
Vec je naucila, kad je rucak, mi sedamo, seda i ona pored stola ,pa ide od jednog do drugog i dobija: kozicu od pileta, hrskavice, junetinu, ako nema mesa dam joj male komadice hleba ili komadice povrca i tako to,uglavnom ono sto i inace jede,samo skuvano. Nikad joj nisam dala ostatke od rucka, zbog cega moja majka uzasno pati, a sigurna sam da joj daje krisom  :gri:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 31 Januar, 2013, 10:15:07 »
Uh što to mrzim  :mad:
Moj ćale je tako krišom hleb davao, onako baci im pola hleba. I onda kad sam video da ne vredi pričati uzeo sam taj isti hleb i nagurao mu u cipele/patike i nabio ga lepo nogom. Za sledeći put sam mu obećao da ću i da ga zalijem nečim...onda je prestao  :mad:

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 31 Januar, 2013, 10:34:43 »
 sm valjko1 sm valjko1 Pope, ne treba se saliti sa tobom  :shake:

I mene to uzasava, jedino zasta sam im zapretila su pilece koske,to joj ne daju, al joj daju slaninu,junece koske kuvane,jednom joj je mama dala neko neuspelo jelo od kupusa, pa smo morali napolje na svakih sat vremena  sm smesko1

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 31 Januar, 2013, 10:38:24 »
 sm zelenko
Moraš tako, inače neće da slušaju  :batinas:

Za koske sam ih nučio, to stvarno odvajaju. Uglavnom pitaju šta može, a šta ne... A voli kupus  sm cepko

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 31 Januar, 2013, 11:43:28 »
E da. Ja joj dajem casu od pavlake da lize pre nego sto je bacim- to je 20 minuta zabave  sm cepko

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 31 Januar, 2013, 11:45:03 »
Skoro je meni veoma draga gospodja njoj i Akumi kuvala kafu, da zajedno gledaju Tv  :blink: sm cepko za sada meni ne vidjen presedan u davanju nashe hrane psima  :kafz:  Artag nije dobijao nishta pa kako sme se preselili pocheo je da dobija sve i svashta i ugicio se i onda sada shipak  :tapsh: No pizza je neshto za shta bi zadnjucu prod`o pa nju uvek dobije. Za nagrade uzimam kachkavalj, sireve, shunke itd koje su za dvonozne ali od ruchka teshko da preostane  sm smesko1

Ovo za pavlaku mi je poznato 20 minuta changrljanja plastike po podu  :D
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 31 Januar, 2013, 11:57:52 »
glasala sam za "samo ono sto za pse nije stetno", pa sam se setila da je jednom pojeo pola kile marsinih kiflica u naletu apetita i da mu s vremena na vreme dam i malo keksa gran cereale  sm zelenko
dobije od rucka otprilike ovo sto je i pop napisao, kad nije zacinjeno...
komadice pecenja bilo kog redovno dobije kao poslasticu jer strazari ispred rerne dok se sprema pa mi zao da mu ne dam  sm redface

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 31 Januar, 2013, 13:06:33 »
Moji momci imaju jedan ritual...Kada završimo sa klopom moj čoek uzme parčence hleba, omaže tanjir i da Galu :gri: Gal miruje sve do tog momenta, i tada se budi i čeka, i ako slučajno ne dobije svoje parče 'leba ima da ga juri po kući sve dok mu ne da  sm valjko1

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 31 Januar, 2013, 13:21:01 »
Moji su tako radili nekad(više mama), ali je sad i ona prestala... ali zato komšije  :punch: Ja shvatam da oni vole Bolta, ali ovo je stvarno previše. Nekad nađem nešto za šta i ne znam šta je, možda slatko, a možda i ne... A ranije je to bilo još gore, ladno uđe komšija u dvorište i sipa pasulj ili tako nešto Boltu u činiju  sm eek Mislim kao da mi nemamo šta da mu dajemo... a oni kuče nisu mogli da drže, nego su ga bacili da se tako izrazim, a mog su našli da hrane  sm kuhaca
Nisu loša vremena, nego čovek.