Autor Tema: Brit Premium  (Pročitano 19538 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

Odg: Brit Premium
« Odgovor #45 poslato: 08 April, 2015, 14:30:21 »
Vise o Ca procitajte ovde:

Kalcijumski preparati
http://prirodapasa.com/index.php?topic=443.msg111633#new

Mnogo dobar text sam okacila, koji objasnjava koliko mladi psi iskoriste Ca vise u odnosu na starije pse.

Kalcijum, kao i bilo koji suplemet koji sadrzi vitamine i minerale, nemojte davati zdravim psima na svoju ruku. Bak vam je ziv primer, kolikvu stetu mogu da naprave. Cak i kad vam ga preporuci veterinar, kao sto je kod nas bio slucaj, dok ne vidite crno na belo razlog davanja Ca, konsultujte jos nekog veterinara, za svaki slucaj.

U pravu si Alex, ne bih ga trpao Ca bez razloga nema sanse mislio sam samo malo nesto cisto da dodam, tipa 1/4 doze dnevne koju uzimaju psi koji imaju problema sa nedostatkom Ca, ali posto vidim u ovom tvom postu kako se racuna onda ispada da ova Brit Premium sa svoji 1,6% Ca spada u tu zadovoljavajucu grupu, tj ne bi trebao dodavati mu jos nesto sto se tice kalcijuma iako je premium hrana u pitanju? E sada, u Brit Care-u npr. ima 1,8%, da li je sa te tacke gledista ovih 1,6% dovoljno, imas istu rasu kao ja samo je kod mene u pitanju mlad pas? :) Ovo pitam i prije svega jer cu krajem mjeseca morati na put  15-ak dana pa bih uzeo vrecu od 15Kg da ga brat hrani (oko 450gr dnevno iako na vreci preporucuju za CC 360gr samo al to meni nesto bas malo) jer ne mogu se osloniti na njega da mu sprema a kamoli da uskladi sve na RAW ishrani  :tapsh:

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #46 poslato: 08 April, 2015, 15:50:11 »
mi smo upravo presli na prirodnu ishranu a do jucer smo koristili brit care i uz to pet phose (tamlete u kojima ima svega i svacega)...posto sam uzeo veliko pakovanje od 500 kom cu nastavit da dajem al smanjenu dozu...da ne bih pretjerao...
mada mi smo u tom periodu koji navodis bili iskljucivo na granulama i kad je pocela promjena zuba i pored dodataka uvo je pocelo po malo da joj pada pa smo po savjetu veterinara povecali dozu Ca i poslije je bilo sve ok...njegovo obrazlozenje da novi zubi vuku vise Ca iz organizma i to najprije iz uha...
Da, to sam i ja negdje iskopao da vuku Ca novi zubi pa upravo iz tog razloga i pitam da li da pojacam Ca nekim vjestackim dodatkom. Mi nemamo taj problem, oba uva su se digla i prije vremena ali tada je tih dana bio samo na RAW ishrani pa razmisljam da skroz predjemo i ostanemo na njoj jer se vidi ocigledno da mu jako godi ali se bojim da li cu dobro izbalansirati sve potrebne minerale i vitamine pa zato ubacujem po jedan od 3 obroka npr granule. A zasto si mu davao taj pet phose uz Brit CARE, on je superpremium i samim tim ne trebas dodavati nikakve suplemente? Ja dok sam mu davao Brit Care nisam dodavao nista drugo i sve je bilo OK, e sada posto jede 60-70% RAW a veceru samo granule obicno odlucio sam da probam i ovaj Brit Premium jer sma vidjeo da ima 42% piletine u sastavu pa reko ajd sto da ne da probamo a duplo je jeftiniji svakako mu nije baza ishrane nego cisto zbog raznovrsnosti da ne bih ja izostavio nesto bitno, a i dobro se krcka jer su bas krupne ranule poa on prvo sazvace dok sa Brit CARE-om nije bio taj slucaj, vecinom je usisavao ih :tapsh:  sm smesko1

meni je vise veretinara savjetovalo da dajem pet phose do godine dana nerki cak i do 18 mjeseci a kada sam se savjetovao nosio sam dzak hrane koju dajem sa sobom kao i pakovanje pet phosa da moze da se procita sta pise i koliko je doziranje...s druge strane shiwa je odvojena od majke sa nepunih mjewsec ipo dana i skoro do petog mjeseca se hranila nekvalitetnom hrano (te granule je tesko i pomirisati) i to svega 1x dnevno doduse kolicinom vecom nego li je bilo potrebno za ceo dan, ako je to uopste za utjehu...sada je evo skoro punih 10 mjeseci i za sada prava kao stijela (kuc kuc da je ne ureknem)...s tim sto je ona stvarno od 5. mjeseca bas aktivna...rjetki su dani kada ne predje bar 5km a od 8. mjeseca jako cesto prolazimo i po 20+ km...od pre 7 dana smo poceli na agility tako da kad napuni godinu dana ici ce na snimanje i kukova i ramena pa cemo vidjet...

• Full Member

« Odgovor #47 poslato: 08 April, 2015, 16:03:41 »
inace shiwa je koju god hranu da je jela (dehidrat) lose jela i skoro pa nikad koliko je propisano...iz tog razloga smo i presli na RAW jer kad je vidim kako se vesela valja po podu poslije kuvanog srce mi je na mjestu...a da ne pominjem dane kada smo pokusavali da se naucimo pameti...po 10 dana nije htjela da jede kako treba...pojede tek toliko da prezivi...tako da sam od suvih odustao skroz...gurali 2 dzaka Brita i 1 RC kako smo znali i umjeli sa raznim prelivima supicama al kuvano je kuvano...mora bit da ima neki seoski gen...nije nesto mogerna... sm smesko1

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #48 poslato: 10 April, 2015, 11:16:19 »
Vise o Ca procitajte ovde:

Kalcijumski preparati
http://prirodapasa.com/index.php?topic=443.msg111633#new

Mnogo dobar text sam okacila, koji objasnjava koliko mladi psi iskoriste Ca vise u odnosu na starije pse.

Kalcijum, kao i bilo koji suplemet koji sadrzi vitamine i minerale, nemojte davati zdravim psima na svoju ruku. Bak vam je ziv primer, kolikvu stetu mogu da naprave. Cak i kad vam ga preporuci veterinar, kao sto je kod nas bio slucaj, dok ne vidite crno na belo razlog davanja Ca, konsultujte jos nekog veterinara, za svaki slucaj.

U pravu si Alex, ne bih ga trpao Ca bez razloga nema sanse mislio sam samo malo nesto cisto da dodam, tipa 1/4 doze dnevne koju uzimaju psi koji imaju problema sa nedostatkom Ca, ali posto vidim u ovom tvom postu kako se racuna onda ispada da ova Brit Premium sa svoji 1,6% Ca spada u tu zadovoljavajucu grupu, tj ne bi trebao dodavati mu jos nesto sto se tice kalcijuma iako je premium hrana u pitanju? E sada, u Brit Care-u npr. ima 1,8%, da li je sa te tacke gledista ovih 1,6% dovoljno, imas istu rasu kao ja samo je kod mene u pitanju mlad pas? :) Ovo pitam i prije svega jer cu krajem mjeseca morati na put  15-ak dana pa bih uzeo vrecu od 15Kg da ga brat hrani (oko 450gr dnevno iako na vreci preporucuju za CC 360gr samo al to meni nesto bas malo) jer ne mogu se osloniti na njega da mu sprema a kamoli da uskladi sve na RAW ishrani  :tapsh:

Ukoliko je pas zdrav, jeste!
Nisam neki poznavalac svih mogucih granula, niti pristalica istih, ali mislim da je bolje da mu u tih 15 dana uzmes Brit Care, sa kojim dosta vlasnika gigantskih pasmina ima lepa iskustva. Da je odrastao pas, savetovala bih Carnilove!
Takodje, ono na sta treba da vodis racuna su, noge, kako drzi usi, ledja...ukoliko je sve to ok, a po slikama bi se reklo da jeste, nemas potrebe ni za dodatnim glukozaminom i hondoitinom.

Malo sam istrazivala ovih dana, kada ga vratis na prirodnu ishranu, gledaj da mu dajes pored mesnatih kostiju, grkljana, sija, itd., voce i povrce koje sadrzi glukozu, kako bi mu se prirodnm putem stvarala hrskavica. Vise o tome posle praznika.  :nod:

Sta god treba tu sam,pod uslovom da mogu da pomognem.  sm redface

• Full Member

« Odgovor #49 poslato: 04 Jul, 2015, 08:23:55 »
ako neko planira da kupi britcare dzak od 15kg mogu da mu poklonim karticu za popust od 15%...steta da propadne...poz

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #50 poslato: 04 Jul, 2015, 14:06:38 »
ako neko planira da kupi britcare dzak od 15kg mogu da mu poklonim karticu za popust od 15%...steta da propadne...poz
Brti Care od 12kg ili Brit Premium od 15kg? Meni istekla prije par dana od Brit Care a od Brit Premium 15kg imam dvije vazece pa ako nekome treba iz NS neka javi...

• Full Member

« Odgovor #51 poslato: 04 Jul, 2015, 15:14:57 »
kod mene je u pitanju brit care i 12kg  dzak...pobrkah...

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #52 poslato: 04 Jul, 2015, 15:33:40 »
valjao bi meni ali nisam iz Bg-a nazalost  :th:

• Full Member

« Odgovor #53 poslato: 04 Jul, 2015, 16:50:54 »
ako neko dolazi iz ns javi...to mi stoji u novcaniku pas stoji...a da ti saljem sa aks-om ode pola ustedjevine...

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #54 poslato: 04 Jul, 2015, 20:24:16 »
e sjetio sam se da imam 10% popust na onu karticu njihovu drugu za 4 kupovina preko 1000din :) tako da ga skoro na isto dodje, al hvala u svakom slucaju  sm prst gore

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #55 poslato: 12 Novembar, 2015, 19:52:29 »
Pazite ovo, Brit Care, dakle superpremium sastav adult jagnjetina i pirinac:

SASTOJCI: jagnjetina i prerađevine od jagnjetine, pirinač, pileća mast (konzervisana tokoferolima), ulje lososa, prirodne arome, pivski kvasac, suve jabuke, mineralna hranjiva, hidrolizovane školjke ljuskara (izvor glukozamina, 260 mg/kg), ekstrakt hrskavice (izvor hondroitina, 160mg/kg), mananoligosaharidi (150mg/kg), fruktooligosaharidi (100mg/kg) i ekstrakt juke (80mg/kg).
Proizvedeno po proizvođačkoj specifikaciji.

I Brit Premium isto jagnjetina pirinac sastav:

SASTOJCI: jagnjetina 31%, pirinač, protein iz pirinča, pileća mast (konzervisana tokoferolima), pivski kvasac, suve jabuke, hidrolizovane pileće jetre, ulje lososa, biljni i voćni ekstrakti ( 300 mg/kg- ruzmarin, grožđe, kurkuma, citrusno voće i karanfilić),manan oligosaharidi (150mg/kg), frukto oligosaharidi (100mg/kg) i ekstrakt juke (80mg/kg).
Proizvedeno po proizvođačkoj specifikaciji.

Dakle sastav skoro isti, za veliku razliku u ceni. Tek sada sam to provalila.

Psi su ljubav.