Autor Tema: Brit Premium  (Pročitano 20335 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Max

• Jr. Member
  • **

Odg: Brit Premium
« Odgovor #30 poslato: 23 Mart, 2013, 16:58:18 »
epa eto.. ma ok nema veze ja dosad sam uzimao royal canin mini al mi je to mnogo skupo pa idem na ovo..

Hvala ti puno  sm cheers

-----

Ne javio sam se, i rekao sam mu Brit Premium small junior rekao mi je 1 KG = 3.5e... kod nas hrane su malo skuplje  :mad:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 28 Mart, 2013, 10:10:57 »
ja sam uzela džak Brit Premiuma da ga isprobamo. Mislim da je 15 kg hrane dovoljno da se vide neki rezultati hrane......sve ispod toga mislim da nije relevantno, mada bi pas morao duže od mesec dana da jede nešto da bi bili sigurni da hrana prija organizmu

elem,
stolica je ok, bolja nego kod 98% drugih hrana koje smo probali
kod Arija je situacija lošija nego kod Ree, ali opet bolja nego na drugim granulama
promene u opštem fizičko - zdravstvenom stanju nisu imali
dlaka im je takođe dobra, posebno što je ovako promenjljivo vreme kada ona generalno bude lošijeg kvaliteta
nisu dobili neki kamenac na zubima

sve u svemu ok OSIM JEDNE STVARI: na ovoj hrani su stalno gladni. ali ne normalno gladni već kao da nedelju dana nisu ništa jeli. to kidisanje na hranu koju vide na ulici ranije nikad nisam videla. Ari je preksinoć usisao crevo neke mačke koju su odnela kola tolikom brzinom i tako ludački da ja nisam ništa uspela da uradim. u parku kada izvadim viršlu oboje skoče na ruku što nikada ranije, ALI NIKADA, nisu radili. zna se, svako mora da sedne, pa da dobije. kada vide parče hleba bačeno za golubove vuku kao ludi iako su na povodniku i znaju da neće moći da ga uzmu. ranije su takve stvari kulirali, sada se ponašaju kao besni psi

pretpostavljam da im hrana protrči kroz telo, bez obzira što nema neke nenormalno velike stolice, tako da ću dobro razmisliti da li da im kupim ponovo. jeste superjeftino, ali.....

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 28 Mart, 2013, 12:16:10 »
I ja sam pre neki dan kupila za Vasu 15 kg Adult (M) hrane.
Za sad je sve ok. Stolica je bar 2 puta manja nego kod hrane koju je jeo pre Brit-a.

na ovoj hrani su stalno gladni. ali ne normalno gladni već kao da nedelju dana nisu ništa jeli.

Vasa jede ovu hranu tek par dana, ali nisam primetila ovo.
Jedno što mu jako čudno je količina granula u činiji  sm cepko
Navikao da ima skoro punu činiju,a sad  sm smesko1

Više utisaka kad pojede svih 15 kg.... sm wink
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 01 April, 2013, 09:26:32 »
Mi smo uzeli našu godišnju dozu granula  sm zelenko 3 kg Adult Large breed. Mi nismo merodavni da dajemo neke ocene, nismo pojeli ni kg, ali sam blago rečeno zaprepašćena količinom vode koju je moj pas popio nakon 3 dana jedenja granula. Imam utisak da je ravna dvomesečnom normalnom unosu. Minuli rad nije preterano obiman, ali je Gal to morao da obavlja nekoliko puta, a tek smrad istog  :lipssealed:
Verovatno nije uopšte do Brit-a nego jednostavno nismo navikli na ovako nešto  sm smesko1

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 01 April, 2013, 09:38:12 »
Otkud to da ste vi na granulama??
Nosim psa sa sobom.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 01 April, 2013, 09:49:53 »
Ma putovali smo par dana, pa je ovo bila lakša varijanta. U principu mi je bio skoro pa prazan zamrzivač, inače i tad obično ponesem mesa za par dana. A Gal, dobije činiju, pa pojede dve granule. Kasnije prošeta da vidi da se nisu kojim slučajem pretvorile u meso  sm cepko

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 01 April, 2013, 09:51:48 »
To radi i Paša... Dva obroka su mesnata, a večeru uglavnom bojkotuje, pošto su granule u pitanju.
Nosim psa sa sobom.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 01 April, 2013, 23:51:52 »
Ma proješće sad i to, ipak mu je stigla konkurencija  sm smesko1

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 02 April, 2013, 00:07:18 »
ja sam sve probleme sa Arijem i hranom rešila kada je došla Rea. Od tada se ništa ne ostavlja.
 :D

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #39 poslato: 02 April, 2013, 07:59:42 »
Što se toga tiče, ne sekira se još uvek - još uvek ne žive zajedno... Ali uskoro će  sm zelenko
Nosim psa sa sobom.

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #40 poslato: 07 Maj, 2013, 19:26:56 »
Mi smo se sad pred praznike snabdeli sa dva dzaka Brit-a po 15kg. Uzela sam za stariju retriverku BRIT Adult Extra Large Breed (nisu imali samo za Large breed pa smo uzeli tu Extra large); i uzeli smo za stene BRIT Junior Medium Breed.

Sto se ove Adult Extra Large Breed tice, bas su krupne granule, sto nije ni cudo jer su za extra velike pse, ali fino se "krckaju" i retriverki se svidjaju. Nisam primetila nista posebno, nije gladna, stolica je ok.

Ove granule za stene Junior Medium Breed su fine, sitne... stenetu se svidjaju. Jedino sto sam primetila da bas jako puno ima gasova od ove hrane. Legne mi ispod stolice od kompa dok radim i samo puva, i to se oseca bas uzasno. :zb: Inace osim toga za sada smo stvarno zadovoljni hranom. Primetila sam da cak manje puta dnevno kaki i stolica je skroz ok (pre ovoga smo davali neke italijanske granule i stalno je bila na granici kasaste stolice i proliva i kakila je svaki cas)

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #41 poslato: 01 April, 2015, 23:46:38 »
Je li neko od vas koji ste probali ili ostali na ovoj hrani dodavao neke dodatke u vidu tableta i praskova uz nju (Ca, vitamini, itd..)? :th: Sta mislite je li potrebno dodavati to ako pas jede 1-2 obroka RAW ishrane i to obavezno sa prirodnim izvorima Ca: juneci grkljani, pileca ledja i vratovi, vratovi guske, patke, pecenu i mljevenu ljusku jajeta, surutka, jogurt, jaja, susam, itd... a 1 ili 2 obroka ove hrane, ili je sama kolicina iz dehidrata uz gore navedene prirodne izvore dovoljna? Cezar inace ima 4 mjeseca i mjenja zube sada pa mu mozda treba ovaj period malo veca kolicina Ca a i gigantska je rasa u pitanju... :tapsh:

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #42 poslato: 02 April, 2015, 07:22:16 »
mi smo upravo presli na prirodnu ishranu a do jucer smo koristili brit care i uz to pet phose (tamlete u kojima ima svega i svacega)...posto sam uzeo veliko pakovanje od 500 kom cu nastavit da dajem al smanjenu dozu...da ne bih pretjerao...
mada mi smo u tom periodu koji navodis bili iskljucivo na granulama i kad je pocela promjena zuba i pored dodataka uvo je pocelo po malo da joj pada pa smo po savjetu veterinara povecali dozu Ca i poslije je bilo sve ok...njegovo obrazlozenje da novi zubi vuku vise Ca iz organizma i to najprije iz uha...

Van mreže Giorgio

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #43 poslato: 08 April, 2015, 09:55:28 »
mi smo upravo presli na prirodnu ishranu a do jucer smo koristili brit care i uz to pet phose (tamlete u kojima ima svega i svacega)...posto sam uzeo veliko pakovanje od 500 kom cu nastavit da dajem al smanjenu dozu...da ne bih pretjerao...
mada mi smo u tom periodu koji navodis bili iskljucivo na granulama i kad je pocela promjena zuba i pored dodataka uvo je pocelo po malo da joj pada pa smo po savjetu veterinara povecali dozu Ca i poslije je bilo sve ok...njegovo obrazlozenje da novi zubi vuku vise Ca iz organizma i to najprije iz uha...
Da, to sam i ja negdje iskopao da vuku Ca novi zubi pa upravo iz tog razloga i pitam da li da pojacam Ca nekim vjestackim dodatkom. Mi nemamo taj problem, oba uva su se digla i prije vremena ali tada je tih dana bio samo na RAW ishrani pa razmisljam da skroz predjemo i ostanemo na njoj jer se vidi ocigledno da mu jako godi ali se bojim da li cu dobro izbalansirati sve potrebne minerale i vitamine pa zato ubacujem po jedan od 3 obroka npr granule. A zasto si mu davao taj pet phose uz Brit CARE, on je superpremium i samim tim ne trebas dodavati nikakve suplemente? Ja dok sam mu davao Brit Care nisam dodavao nista drugo i sve je bilo OK, e sada posto jede 60-70% RAW a veceru samo granule obicno odlucio sam da probam i ovaj Brit Premium jer sma vidjeo da ima 42% piletine u sastavu pa reko ajd sto da ne da probamo a duplo je jeftiniji svakako mu nije baza ishrane nego cisto zbog raznovrsnosti da ne bih ja izostavio nesto bitno, a i dobro se krcka jer su bas krupne ranule poa on prvo sazvace dok sa Brit CARE-om nije bio taj slucaj, vecinom je usisavao ih :tapsh:  sm smesko1

Van mreže koki_alex

• Hero Member

« Odgovor #44 poslato: 08 April, 2015, 10:56:50 »
Vise o Ca procitajte ovde:

Kalcijumski preparati
http://prirodapasa.com/index.php?topic=443.msg111633#new

Mnogo dobar text sam okacila, koji objasnjava koliko mladi psi iskoriste Ca vise u odnosu na starije pse.

Kalcijum, kao i bilo koji suplemet koji sadrzi vitamine i minerale, nemojte davati zdravim psima na svoju ruku. Bak vam je ziv primer, kolikvu stetu mogu da naprave. Cak i kad vam ga preporuci veterinar, kao sto je kod nas bio slucaj, dok ne vidite crno na belo razlog davanja Ca, konsultujte jos nekog veterinara, za svaki slucaj.