Autor Tema: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju  (Pročitano 20693 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju
« Odgovor #30 poslato: 28 Jun, 2013, 15:43:18 »
ja poznajem samo 2 osobe kojima bih poverila pse, ali ne rade kao cuvari pasa vec bi trebalo da se organizujem sa njima kao uslugu

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 04 Jul, 2013, 08:04:14 »

Van mreže Ana

• Sr. Member

• JRT
« Odgovor #32 poslato: 23 Septembar, 2013, 18:48:37 »
Videh ovu temu da se spominjala na fb-u pa tek sad resila da i ovde pitam par stvari (mislim da je moj nadimak trebao da bude "Radoznala Ana" a ne samo "Ana)
Mene ova tema bas mnogo zanima iz razloga sto bih volela da povremeno uzmemo nekog psa koji nema dom i cuvamo ga dok se ne nadje pravi vlasnik. Jos uvek nismo u mogucnosti da uzmemo drugog psa iz razloga sto cesto putujemo i sto finansijski ne bi mogli da izdrzimo jer pansioni nisu tako jeftini.
Moj pas prihvata druge pse kada dodju kod nas tipa prihvatila je zenku od moje sestre koja je mesec dana bila kod nas kako bi cuvala i mog psa, stene AST-a koje je doslo sa vlasnikom na kratko itd. i sve je to super ali ono sto ja ne znam je to kako da sprecim psa da ne vrsi malu nuzdu u kuci, moja sestra nikako nije mogla da izadje na kraj sa njom da to ne radi, znaci svih mesec dana je piskila gde god je stigla, drugi pas nije hteo, cak nije hteo ni u nasem dvoristu vec iskljucivo van. Kad sam se vratila sa puta i kad je sestra otisla sa njenim psom ona je prestala.
Da li to znaci da ona obelezava svoju teritoriju zbog drugog psa u kuci? Sta da radim? Da li se vama to desavalo, vlasnici vise pasa?
Takodje savet, da li da prihvatim manje pse, mirnije ili lude ko struja tipa mog Dzek Rasela? :D
Mogu i muzjake i zenke jer joj je teranje proslo.   
Ponekad, nakon razgovora sa ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje psa, osmehne se majmunu, i sa puno poštovanja skine šešir pred slonom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 23 Septembar, 2013, 19:17:39 »
ako hoćeš da te kuća sačeka cela bolje nemoj dva psa luda kao struja
 :D
moguće da je obeležavala teritoriju. posebno ako je bila u teranju ili pred teranjem
ali to treba da joj izbijete iz glave ili će vam kuća biti stalno zapišana

Van mreže Ana

• Sr. Member

• JRT
« Odgovor #34 poslato: 23 Septembar, 2013, 19:31:09 »
 sm smesko1
Ali na koji nacin to da joj izbijem iz glave ako dovedem jos jednog psa? Bas bih volela Cubi..
Nije bila u teranju a ni pred..ludi pas. :D
Ponekad, nakon razgovora sa ljudima, čovek oseti potrebu da prijateljski pomiluje psa, osmehne se majmunu, i sa puno poštovanja skine šešir pred slonom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 23 Septembar, 2013, 19:47:02 »
da je kazniš
nema druge
mora da shvati da su pravila kuće bitnija od njene potrebe da bude glavna

kada sam dovela Reu, Ari je već neko vreme piškio samo napolju
došla ona i krenula da piški kad god joj se ćefne....Ari gledao to 2 dana i počeo ponovo i on. ko veli, što bi samo ova tupača piškila u kući a ja ne
oma je dobio po tintari
bila muka par dana, ali je opet počeo da obavlja samo napolju

Van mreže Ana-Noa-Vasa

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 23 Septembar, 2013, 19:50:01 »
Moram samo jedno da spomenem....
Ako si sigurna da ne moćeš da uzmeš još jednog psa, nemoj ni da uzimaš nikoga na čuvanje.
Zbog čega to kažem? Lepo od tebe što hoćeš da pomogneš, ali.... Iz ličnog iskustva pričam.
Tako je Vasa došao kod mene. Došao na čuvanje i posle 5 meseci... OSTAO  sm smesko1
Posle toga sam čuvala još gomilu štenaca u stanu do udomljenja.
Svi su manje-više lako pronalazili domove.
E onda su se pojavili Sofija i Dex. Prelepi štenci od po skoro 2 meseca.
Ostali su kod mene skoro po 7 meseci.
Dovešćeš sebe u jako nezgodnu situaciju. Uzećeš psa, pomoćićeš mu, vezaćeš se jako za njega i onda posle 6-7 meseci moraš da se odvojiš od njega. I on od tebe... A šta ako ne uspeš da ga udomiš?!

Možda sve ovo zvuči glupavo, ali udomljavanje zadnjih skoro godinu dana ide strašno loše. Treba i to uzeti u ubzir.
Evo ti primer preslatkog malenog zvrka kog Cubi oglašava.... Pas za poželeti... A niko je neće  :blink:
On je tvoj prijatelj, tvoj pratilac, tvoj branitelj, tvoj pas. Ti si za njega život, njegova ljubav, njegov vođa. Biće tvoj, biće ti predan i iskren do svog poslednjeg daha. Dužan si mu pokazati da si vredan ovakve odanosti.

Van mreže Ana

• Sr. Member

• JRT
« Odgovor #37 poslato: 23 Septembar, 2013, 20:07:48 »
Ta sam..sto se tice vezivanja...ali i kad ne bih uspela da ga udomim onda bih ga zadrzala, u zivotu ne bih izbacila psa na ulicu. Evo i sad placam pansion mami macki i njenom macetu jer kod mene ne mogu, ne zato sto ne volim macke vec sto sam alergicna na njih pa bih onda morala pumpicu da koristim.
Hvala, Ana, na savetu, u pravu si..
Verujem da je tako.

edit: sto se tice malog zvrka ja se raspitujem na sve strane kako bih joj pomogla zato sam i mozda dosadna Cubi jer je stalno nesto pitam. :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #38 poslato: 23 Septembar, 2013, 20:54:08 »
nisi dosadna, samo pitaj
 sm smesko2
ona mora da nađe dom, suviše je savršena da bi bilo drugačije
 sm love

Van mreže Šunja

• Full Member

« Odgovor #39 poslato: 29 Septembar, 2013, 16:32:44 »
Ana, fosteri su i vise nego potrebni, ali kao sto Ana-Noa-Vasa vec rece veliki je problem udomljavanje. O izboru psa za foster mogu pisati do sutra, ali mislim da je najbitnije od koga uzimate. Ima nas raznih  sm zid neko ce Vam samo uvaliti kuce, zaboraviti na sve na sta se obavezao, s druge strane postoje i odgovorni ljudi koji ce psa preuzeti ukoliko vise ne budete mogli da brinete. Mislim da bi to trebalo da Vam bude prioritet u izboru psa.
My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #40 poslato: 06 Decembar, 2013, 19:43:30 »
ja imam mesanku americkog pita i irskog teriera, stara je 9 meseci, uskoro sterilizacija.
danas sam donela kuci muzijaka americkog staforda , vidim da aja (zenka, starija) hoce da se igra sa malim, a on ima dva meseca i ne zna jos uvek za grbe igre pa ih drzim odvojene jedno vreme dok don (muzijak, stene) ne ojaca. mislim da nece biti problema.
 sm cheers

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #41 poslato: 06 Decembar, 2013, 19:45:34 »
psi su u principu slicnih zahteva i igraju se na slican nacin, videla sam jer moja aja ima drugara staforda :)
sto se setinji tice, prvo cu jednog pa drugog, ali ovaj mali tek na prolece moze napolje zbog vakcinacija
a igrace se lepo imam neki osecaj, jer ne osetim kod aje ljubomoru i posesivnost nego bi ona da se igra sa malim sto je nemoguce jer ga slucajno moze zgaziti , u punoj je snazi, ne grize ga, ali skace i nije jos uvek svesna svoje snage

Van mreže girlsetsfire

• Sr. Member

• tumblr
« Odgovor #42 poslato: 08 Decembar, 2013, 07:58:10 »

vec se vole

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 08 Decembar, 2013, 09:59:17 »
da sam na tvom mestu ja ih ne bi držala razdvojene. jako ej bitno da oni što pre pronađu hijerarhiju i da se nauče zajedničkom životu. psi treba sami da pronađu pravila ponašanja u svom malom čoporu

Van mreže sajko137

• Sr. Member

« Odgovor #44 poslato: 08 Decembar, 2013, 10:27:30 »
jedno pitanjce  sm smesko1
kao sto znate imam veliko dvoriste i Aju  sm to zanima me sta ce da bude ako dovedem muzjaka da zivi sa nama? konkretno mislim na agresivnost ne zeljene radnje tipa ljubomorisanje nervoza ili neznam ni ja sta moze sve da ispliva kada napravis par  :th: cuo sam da postaju bolji cuvari i zaj.baniji kada su u paru da li je istina?