Autor Tema: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju  (Pročitano 21219 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju
« poslato: 11 Januar, 2013, 12:32:34 »
Oduvek mi je bolo oči to što neki vlasnici više pasa imaju svoje miljenike. Znate ono jedan se mazi i pazi, slika, hvali, drugi leži u boksu neočetkan  :zid2: Mislim da je to još jedan razlog zašto nemam više pasa, jer se bojim da bih jednom posvećivala pažnju više nego drugom. Razumem i da neki pas kao jedinka zahteva više ili manje pažnje, pa me interesuje kako se vlasnici više pasa bore sa ovim ''problemom''.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Vlasnici više pasa - kako svima posvetiti pažnju
« Odgovor #1 poslato: 11 Januar, 2013, 12:34:06 »
kao i sa decom. pre podne više volim Arija, a popodne Reu
 sm redface

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 11 Januar, 2013, 12:43:49 »
Oduvek mi je bolo oči to što neki vlasnici više pasa imaju svoje miljenike. Znate ono jedan se mazi i pazi, slika, hvali, drugi leži u boksu neočetkan  :zid2: Mislim da je to još jedan razlog zašto nemam više pasa, jer se bojim da bih jednom posvećivala pažnju više nego drugom. Razumem i da neki pas kao jedinka zahteva više ili manje pažnje, pa me interesuje kako se vlasnici više pasa bore sa ovim ''problemom''.
Isto mislim  sm prst gore
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 11 Januar, 2013, 12:45:09 »
i mene to muci kada razmisljam o nabavci drugog psa, pritom, ako bi htela da radim sa tim novim, to bi trebalo da se odvija odvojeno od wilija jer prosto, ne mogu da se koncentrisem ni ja na tog drugog, niti on na mene kada je jos neko tu ko trazi paznju.
mislim da dosta zavisi i od pasmine...prijateljica sa 2 ruska hrta bi mogla da ih ima jos 10...oni ne traze nista osim da ih se pusti na livadu da trce, a kuci ih ne vidis i ne cujes jer leze kao da ih nema.
ovaj moj ide za mnom po kuci i stalno gleda sta radim. kada bih uzela jos jednog, ili bi gledali jedan drugog i manje se bavili sa mnom, ili bi me oba psa pratila i spijunirala.
gledam wilijeve uzgajivace koji u proseku imaju po 15 pasa u svakom trenutku. tu ne mozes da se svakom posvetis nikako, ali oni zive u coporu i jedan drugog zabavljaju, a kada im se posvecuju, posvecuju se svima zajedno u isto vreme, ali niko tu ne odskace niti mogu sa nekim od njih posebno da rade

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 11 Januar, 2013, 14:11:18 »
Kaća, a šta to isto misliš?

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 11 Januar, 2013, 14:14:22 »
ja mislim da je pseće društvo za pse neprocenjivo i da svako ko ima uslova (i želju, naravno) treba svom psu da obezbedi "sapatnika".
ako neko to ne može ili jednostavno neće i to je u redu, ali ne treba imati glupe izgovore "voleću jednog više" ili "jednog ću sigurno zapostaviti".... to mi zvuči kao neka majka koja neće da žtrvuje dobru linju zarad drugog deteta pa izmišlja glupe razloge.
nećeš dva psa, smaranje ti, mnogo koštaju....to su sve regularni razlozi....ostalo je proseravanje. pardon na rečniku

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 11 Januar, 2013, 14:17:00 »
a da postoje ljudi koji imaju pse prvog, drugog ili trećeg reda - postoje.
znam i ja par njih. njima bi zabranila da drže i nacrtanu ovcu.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 11 Januar, 2013, 14:18:25 »
i ja mislim da je psu neprocenjivo drustvo svoje vrste. mislim i da se psi samci neprirodno vezuju za vlasnike.
o psima prvog i petog reda, tj njihovim vlasnicima necu ni da pricam jer mogu samo da se iznerviram  :mad:
potpuno razumem da nekom neki pas vise "legne", pa ga kao, "voli" vise, ali ni u jednom momentu ne mislim da to zato sto nam je neki legao vise, ne potrudimo se da i sa ovim drugim i trecim uspostavimo zajednicki jezik

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #8 poslato: 11 Januar, 2013, 14:27:05 »
ja imam tri psa trenutno i do kraja godine planiram jos jednog ili dva ne znam zasto neki misle da je nepravedno ako u skupini ljubimaca postoji miljenik ja mislim da to jednostavno ne moze da se izbegne ne mogu da volim psa koji je samnom ranije isto kao i ovog sto mi dodje sada ne razdvajam ja njih ni u cemu svi dobijaju podjednako i hranu i setnje i isto provodnim vreme sa svima ali ipak mi je jassy na prvom mestu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 11 Januar, 2013, 14:48:50 »
moze li neko napisati iz sopstvenog iskustva, koje su se promene u njegovom i zivotu "prvog" psa dogodile kada je dosao novi pas. normalno, mislim na one koji su posvecivali 100% paznju tom prvom, i da je pas vec bio navikao na odredjeni ritam i tretman pre dolaska novog.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 11 Januar, 2013, 14:54:38 »
stryker, nije reč o takvoj ''vrsti'' miljenika, već o drastičnim razlikama u ponašanju prema sopstvenim psima. Konkretno znam nekoliko slučajeva gde vlasnik ima jednog psa, poželi drugog, taj drugi vremenom postane iz nekog razloga zanimljiviji i baci prvog u drugi plan, u svakom smislu te reči. I što se tiče šetnje, ljubavi, pažnje, ma svega. Postane pas koji je tu u prikrajku, a neretko bude izbačen na ulicu, poklonjen i sl...

ja mislim da je pseće društvo za pse neprocenjivo i da svako ko ima uslova (i želju, naravno) treba svom psu da obezbedi "sapatnika".
ako neko to ne može ili jednostavno neće i to je u redu, ali ne treba imati glupe izgovore "voleću jednog više" ili "jednog ću sigurno zapostaviti".... to mi zvuči kao neka majka koja neće da žtrvuje dobru linju zarad drugog deteta pa izmišlja glupe razloge.
nećeš dva psa, smaranje ti, mnogo koštaju....to su sve regularni razlozi....ostalo je proseravanje. pardon na rečniku

Napisala sam već da mi je to još jedan razlog u nizu zašto ne uzimam drugog psa, a razlozi za to su meni dobro poznati, i ne želim da se opravdavam zbog istih. Drugog psa ću imati (ako budem imala) onda kada budem smatrala da imamo uslova i da smo svi mi spremni na to, a ne zato što je njima super da su u čoporu i da bi drugi pas prvom pravio društvo (što je posla uzgoja najčešći razlog). Najgrozniji su mi vlasnici mužjaka koji im nisu našli curu za parenje, pa kupe ženku eto da bi on imao šta da *ebe da izvinete na izrazu, a takvih je slučajeva mnogo na žalost  :muka:
Temu sam postavila baš da čujem iskustva vlasnika, kako se bore sa svime, obavezama, osećanjima....

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 11 Januar, 2013, 14:56:04 »
Nisam mislila konkretno na tebe, nego na seratore koje znam. Izvini što je ispalo da odgovaram baš tebi

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #12 poslato: 11 Januar, 2013, 15:41:02 »
AA meni se desavalo ranije da imam problem kada dugo imam jednog psa koji naravno dobija 100% kad drugi stigne  iako se nista ne promeni u odnosu mene i tog starijeg psa desavalo mi se da on pokazuje izvesnu dozu netrpeljivosti prema novom psu jednom sam cak morao i da poklonim drugog psa jer taj raniji nikako nije hteo da ga prihvati cak i pored intervencije iskusnijih ljudi od mene

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 11 Januar, 2013, 15:50:43 »
e sad sam se i ja nasla u jednoj recenici od kris, pa da pojasnim  :D

oko kupovine zenke muzjaku...posto cu svakako uzimati jos jednog psa, u dilemi sam da li to da bude odgovarajuca kujica koju bih uzela u konsultaciji sa wilijevim odgajivacima (njihova) i sa kojom bih, opet uz njihovu punu podrsku i savete uzgojila 1 leglo, iz kod bih si zadrzala psa (vec sam dosla do 3 komada  :gl: ) a wili bi tada definitivno bio kastriran...ili cekati da se ikada ili nikada nadje odgovarajuca majka wilijeve buduce dece (kazem odgovarajuca, po onome sto meni odgovara), pa odatle uzmem 1 stene, a mogucnost za to je jaka mala.
sad ce neko da kaze-pa sta ti je zinulo dupe da uzmes bas njegovo stene, svi mi volimo svoje pse pa kad bi tako razmisljali...

nije mi stvar samo u ljubavi, nego u nekim karakteristikama koje on ima a koje nisu ceste danas u pasmini, a ja bi da ih svakako zadrzim u svojoj kuci.

nemam ambiciju da imam puno pasa, i sama pomisao na 3 mi stvara vrtoglavicu...2 mi je puna kapa, i to radije 2 muzjaka ili 1 kastrirani muzjak a drugo zenka. opet, ako tezis tome da dodjes do kvalitetnog primerka pasmine, koji moze nesto da da rasi, steta je kastrirati. nisam pametna, ali i ovo je samo razmisljanje naglas

stryker, jesu psi bili istog pola?

poznajuci mog, barem iz dosadasnjeg ponasanja, nije pokazivao ljubomoru ni posesivnost. cak bih rekla da jako voli drustvo i veseli mu se, a boli ga uvo koga mazim i ko mi je u krilu

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 11 Januar, 2013, 16:31:52 »
Kaća, a šta to isto misliš?

Ma mislila sam to da i meni smeta to odvajanje pasa.. nisam se dobro izrazila  :wall: :gl: A ima dosta ljudi koji tako odvajaju pse, pa čak to i otvoreno kažu... A ne mislim na stykera, naravno. Nije jasno zašto neko uzima još pasa, a neki će mu uvek ostati najdraži, najbitniji i o njemu će se najviše brinuti. Ali opet ima i onih koji imaju više pasa, a svima posvećuju dovoljno vremena i ne odvajaju ih.
Nisu loša vremena, nego čovek.