Autor Tema: Med u ishrani pasa  (Pročitano 12609 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Med u ishrani pasa
« poslato: 28 Decembar, 2012, 20:22:19 »
Pošto sam videla ovde u činijama par puta med, zanima me da li to zaista valja ponekad dati psu i ima li neki poseban?  sm smesko1 Mi u 90% slučajeva imamo samo prirodni, što je super  sm cheers
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Med
« Odgovor #1 poslato: 29 Decembar, 2012, 20:10:47 »
Još mi niko nije odgovorio za med.. valja li? i zašto valja ili ne valja?  sm smesko1 Mi skoro uvek imamo prirodni, tako da bi taj došao u obzir

Van mreže Hubert

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 29 Decembar, 2012, 22:23:02 »
Jedino će mu izgraditi imunitet na alergije.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 29 Decembar, 2012, 22:26:58 »
Domaci med je ok, ali gledaj da to bude kashichica ili pola kashichice. Ja sam Kali chesto dodavala med i sada jechmeni slad, i nishta joj ne fali, naprotiv mislim da joj koristi. Ove godine ni jednu psecu bolest nije zakachila  :nod:

Van mreže Hubert

• Newbie
  • *

« Odgovor #4 poslato: 29 Decembar, 2012, 22:29:36 »
Upravo, izgradiće mu dobar imunitet, jednom nedeljno je dovoljno.

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Med u ishrani pasa
« Odgovor #5 poslato: 30 Decembar, 2012, 11:03:30 »
Hvala, ljudi  :sk:

Van mreže murbi

• Sr. Member

« Odgovor #6 poslato: 08 Januar, 2013, 08:46:19 »
Prema medu treba biti veoma pazljiv, jer koliko on moze biti korisna namirnica, isto toliko moze biti i stetna.
Stetna strana meda je njegova gustina i lepljivost, ako se jede (ovo pre vazi za ljude, ali ajde da napisem mozda nekome bude od koristi :) ) u vecoj kolicini, moze se zalepiti za grlo i nataloziti, i tako izazvati gusenje i ostale probleme.

Stari iskusni ljudi savetuju da se med uvek rastvori u malo vode ili mleka i tako konzumira.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 08 Januar, 2013, 15:27:32 »
Hvala, murbi.  sm prst gore Ne nameravam da mu to dajem često, nego samo ponekad da ubacim u obrok.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #8 poslato: 08 Januar, 2013, 18:11:15 »
Nije u vezi sa ishranom, ali je med u pitanju, naime u jednoj grupi o zdravlju zgužvanaca na FB dosta članova se interesuje za homeopatiju i prirodne načine lečenja, često pominju med (pravi, svež bez ikakvih dodataka). Kažu da je izuzetno dobro stavljati med na rane i da neverovatno pomaže prilikom zaceljivanja. Šar-pej je sklon jednoj od komplikacija autoinflamacije STSS (streptokokni toksični šok sindrom koji dovodi do otvaranja rana, bakterije koje izjedaju tkivo ogule kožu do mesa u roku od nekoliko sati). U tim situacijama nekoliko ljudi savetuje stavljanje sirovog (prirodnog) meda na rane i kažu da su rezultati zaceljivanja neverovatni.

Ko od vas beše u materiji? Hubert?

Što se tiče ishrane, mojima sam dodavao malo meda u obrok sa mladim sirom i jajima. Marfi je to obožavao.     
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 11 Januar, 2013, 21:31:07 »
Da tacno Pedja ali ne sve vrste sirovog meda vec samo neke koji imaju izrazita bioaktivna svojstva i koje tamo u grupi pominju kao Raw Honey i zajednicki je naziv za te vrste meda.Poticu od nekih  odredjenih vrsta bilja koliko sam ja celu stvar razumela, ne od svih vrsta. Ali ostavljam i rezervu da nisam mozda sasvim u pravu jer nisam dublje ni ulazila u tu materiju vec vrlo povrsno.
http://journals.lww.com/jwocnonline/Abstract/2002/11000/Honey__A_Potent_Agent_for_Wound_Healing_.8.aspx U te svrhe najucinkovitiji je svez Manuka(Hanuka) sirovi med
http://en.wikipedia.org/wiki/M%C4%81nuka_honey
 skoro je bio primer na jednom blogu koji pratim, tretiranja uzasnih rana na psu upravo njim. Koriste se i druge vrste meda ali ne svaki sirovi med.
Video  sa primerom upotrebe meda u svrhu lecenja rana od teskih i zapustenih posledica opekotina

...med se pominje pri kraju snimka na 2.30 preuzet sa bloga o celom slucaju http://blog.myletsadopt.com/2012/11/27/tidus-a-dog-burnt-alive-by-teenage-criminals-fights-for-his-life/
Nije bas vezano za med u ishrani ali pomenuto je ovde i ja ne bih ni u kom slucaju na bilo kakve rane stavila med koji nema dokazana bioaktivna svojstva da bi mogao da se koristi  i u te svrhe.

Van mreže Yell

• Newbie
  • *

• www.vagabond.hr
« Odgovor #10 poslato: 20 Januar, 2013, 17:14:20 »
Pozdrav svima!

nedavno sam bas bila naisla na odlican clanak o medu u psecoj prehrani, na engleskom je jeziku:
http://www.whole-dog-journal.com/issues/10_9/features/Bee-Honey-Products-Help-Canines_15967-1.html?s=FB011113
Vagabond-pozitivna komunikacija sa zivotinjama

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 20 Januar, 2013, 17:19:53 »
meni je neko davno savetovao da stavim med na opekotinu. ali ne mogu da se setim rezultata iako sam stavljala...davno je bilo
 :zid2:

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 20 Januar, 2013, 17:29:21 »
Jeste med u tom pogledu "isceljavanja" stvarno dobar. Po selima se redovno koristi u te svrhe...a ja sam negde pokupio da je odlican za ispucala usta. I stvarno jeste.  sm wink

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 20 Januar, 2013, 17:31:09 »
tog rezultata se već sećam
 sm zelenko

odličan je, ali me nervira što je lepljivo i slatko

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 20 Januar, 2013, 17:51:55 »
samo nemoj da ga koristis kad te boli zub  sm zelenko