Autor Tema: Preporuka za skole/instruktore sa kojima ste zadovoljni  (Pročitano 8202 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Emne

• Full Member

Odg: Preporuka za skole/instruktore sa kojima ste zadovoljni
« Odgovor #30 poslato: 17 Januar, 2015, 18:05:18 »
Pre neki dan sam videla trenara koji radi sa vlasnicom i psom u Zvezdarskoj šumi. Radili su na poslušnosti i svidelo mi se kako to radi ... hipnotisano sam ih gledala dok je Loki histerisao oko mene.  sm zid
Primetila sam da nije koristio poslatice, ni autoratitivni ton, pa mi ich nije jasno šta je radio, ali delovalo je.

Drugarica je otišla da ga pita za kontakt i dobila vizitku. "Obuka pasa, Veljković Bojan: Odgoj, obuka, poslušnost, odbrana i napad, čuvanje, ring dresura, kondicioni trening, socijalizacija."
Guglala sam, nema ga nešto po internetu, ako izuzmemo par oglasa sa istim tekstom kao na vizitki, pa htedoh da pitam da li je neko čuo za Bojana? Neka iskustva, sugestija, šta god ...
Bitna stvar je da meni ne treba trening poslušnosti... Loki sluša relativno dobro i neverovatnom brzinom uči nove komande ...
Problem je psihološke prirode i svodi se na agresivnost ... pre svega teritorijalnu, sile nema da mi neko udje u stan ili auto ...
Prema velikim psima napolju zna da bude gadno, a u poslednjih 15ak dana je počelo da mu se dešava da iskazuje i agresivnost prema strancima napolju...

Nije mi jasno to oko probnog časa... treba da platim 20ak eur da bih videla da li mi trener uopšte odgovara?
Ne kapiram... nije kao da će me nešto naučiti za pola sata upoznavanja, pa da sam mu ukrala znanje ...
Niko nije dužan da daje svoje vreme... pa ne poklanja ga, ulaže ga u svojevrsan marketing, potencijalnu mušteriju koja će mu ostaviti 100-200 eur za manje od 10 sati posla ...

Mada, kapiram ako je ovaj Bojan zaista dobar da mu ponudim uslugu kvalitetnog  internet marketinga u kompenzaciju za treninge... i onako se time bavim, a njemu očigledno treba.  :D

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #31 poslato: 17 Januar, 2015, 20:52:55 »
Dok se ne javi neko od članova koji su u ovu "materiju" daleko upućeniji od mene, da probam da napišem nešto na osnovu onoga što sam uspeo da shvatim i mog skromnog znanja u toj oblasti. Nažalost, nisam čuo za tog instruktora niti poznajem nekoga ko je imao iskustvo sa njim.

Verujem da je pas sa kojim je pomenuti instruktor radio u nekoj od kasnijih faza obuke u kojoj nije neophodno psa nagraditi za svaku uspešno izvršenu komandu, ali svakako da nagrada mora uslediti pre ili kasnije. Drugo, nagrada ne mora uvek da bude hrana - viđao sam pse koji će pre otići za lopticom nego za sočnom krmenadlom.

Agresivnost koju Loki ispoljava u određenim situacijama jeste problem, ali ona je posledica određenih osobina i situacija usled kojih i u kojima ih ispoljava, te je neophodno utvrditi koje su te osobine i koje su te situacije, i obuku prilagoditi u skladu sa njima.

Što se tiče naplaćivanja prvog časa, postoji više razloga iz kojih ljudi koji se profesionalno bave obukom pasa to rade. Navešću neke od njih za koje sam čuo od ljudi koji se time bave i koje mi deluju poprilično logično (uzevši u obzir da se time ne bavim i da na njih gledam "iz pozicije potrošača"). Prvi je već naveden, a to je da ničije znanje nije besplatno. Treba imati na umu da ono što instruktori kažu na tom prvom času (pored upoznavanja sa psom i njegovim eventualnim problematičnim ponašanjima) za veliku većinu vlasnika predstavlja nešto novo i nešto što se umnogome razlikuje od onoga što oni misle da znaju o psihologiji i metodama rada sa psom. Najveći broj od te "velike većine" se zbog toga više nikada neće pojaviti. Dalje, instruktor će verovatno ukratko objasniti način na koji se rešava eventualni problem koji pas ima, i vlasnik će pomisliti "mogu to i sam", zanemariti činjenicu da rad sa psom ne podrazumeva samo puko rešavanje problema već se sastoji iz mnogih drugih segmenata, i isto kao i u prvom slučaju - odustati od dalje obuke, i kao takav predstavljati "lošu reklamu" za tog instruktora ("Bio sam na prvom času kod njega, rekao mi je šta da radim, tako sam i radio, ali to nije dalo rezultate").
Napomenuo bih i da instruktori sa kojima sam ja imao prilike da razgovaram o tome i od kojih sam učio ono što znam taj famozni prvi čas naplate, ali kasnije taj iznos odbiju od ukupne cene obuke, što je po mom mišljenju korektno.

Van mreže Tamaretina

• Hero Member

• Mookie App
« Odgovor #32 poslato: 17 Januar, 2015, 22:05:44 »
Skoro sam pisala o našim iskustvima, a LekasHill je sve lepo sumirao, neću da se ponavljam. 
Ali bih se osvrnula na ekonomsko-finansijski momenat  sm nesanica

Niko nije dužan da daje svoje vreme... pa ne poklanja ga, ulaže ga u svojevrsan marketing, potencijalnu mušteriju koja će mu ostaviti 100-200 eur za manje od 10 sati posla ...

Naravno da će pokloniti svoje vreme i svoj rad ako će izaći na teren besplatno. "Pokloniti" je fin i blag izraz ovde.
Uložili su novac i vreme u marketing sredstva kao što su vizitke, flajeri, web, fb stranica. A časovi su im izvor prihoda, za život. Neracionalna je i ekonomski katastrofalna pretpostavka da se prvi čas ako je besplatan može smatrati ulaganjem u marketing. Uostalom, ni kod frizera ili u školi stranih jezika nećete dobiti prvi sat besplatno.

Van mreže Emne

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 17 Januar, 2015, 22:18:24 »
Agresivnost koju Loki ispoljava u određenim situacijama jeste problem, ali ona je posledica određenih osobina i situacija usled kojih i u kojima ih ispoljava, te je neophodno utvrditi koje su te osobine i koje su te situacije, i obuku prilagoditi u skladu sa njima.

Upravo tako.
Po mom mišljenju razlozi naplaćivanja prvog časa koje si naveo da si čuo su potpuno stupidni.

1. Ničije znanje nije besplatno, ali ja u trenutku kada zakazujem prvi čas i vadim iz dzepa 25 eur pojma nemam da li on uopšte ima nekakvo znanje.
2. Ako se nekom ne svidi ono što mu trener kaže, smatra da je promašio poentu i da iz toga neće izaći ništa produktivno, ne vidim u čemu je problem i zašto bi morao da plati uslugu kojom nije zadovoljan. Niko nije bogom dan, većina njih su samouki, pa je probijanje kroz tržište valjda normalna stvar. Upravo zbog ovoga ja i smatram da upoznavanje ne treba da se plaća, jer želim da upoznam dresera i procenim da li vredi dati mu pola moje mesečne zarade za 10ak i manje sati efektivnog rada.
3. Ja govorim o upoznavanju, ne o radu sa psom. Znači dodješ, vidiš i obrazložiš u kom bi smeru išlo traganje za uzrokom problema. Ne da govoriš metode, ne da radiš sa psom, ne da ukratko objašnjavaš rešenje (ko bi ovo radio na besplatnom času i zašto?!), već da kažeš svoju pretpostavku uzroka i izložiš svoju viziju rešenja. Ne samo rešenje, viziju rešenja.

Kod frizera nemaš čas već instant rezultat, pa normalno da prva poseta neće biti besplatna.
U školama jezika sa druge strane, kao i kod privatnih profesora matematike, fizike ili hemije prvi čas jeste uglavnom besplatan.
Ja držim časove matematike i na pamet mi ne bi palo da naplatim upoznavanje sa detetom i procenu da li i šta ja tu uopšte mogu da uradim.

Kapiram ja tu vašu filozofiju ako pričamo o treningu poslušnosti, tu nema šta da se procenjuje i upoznaje, pattern je manje-više isti. Ali kada govorimo o problemima u ponašanju, tu ne može svaki dreser do svakog psa ni da dopre, pa mi je logično da svako iole ozbiljan ima i sam potrebu da upozna psa i njegove probleme pre nego što uopšte prihvati posao.

To je neko moje vidjenje problematike ...

Ako znate trenera ko je voljan da menja treninge za izradu web sajta, onlajn marketing strategije, bloga, napredno organizovanih društvenih mreža- javite.  sm zelenko
Ne ozbiljno, sad dok guglam vidim da je ovo polje veoma slabo pokriveno na internetu, a sa druge strane postaje sve traženije medju narodom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #34 poslato: 18 Januar, 2015, 18:19:17 »
Ovde na forumu postoji nekoliko ljudi koji se bave time. Ako budu zainteresovani i vide ovaj post možda će vam se javiti

Van mreže Emne

• Full Member

« Odgovor #35 poslato: 18 Januar, 2015, 21:29:57 »
To sam i imala na umu kada sam pisala.  sm duvandzija

Sutra se bacam u ozbiljniju potragu za trenerom, tj. izdvojila sam neke pa da ću sutra zvati da se raspitam ...
Mada s obzirom na cenu i na dubinu Lokije problematike, čini mi se da ću morati kredit za ovo da dignem.  :th:

Van mreže Rev.

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 03 Jun, 2015, 15:33:53 »
Samo da se prijavim na temu. Po mom dosadasnjem iskustvu sve te skolice poslusnosti u Beogradu obuku imaju na javnim povrsinama, ne na nekim svojim poligonima i sl. Jedini za koje znam da imaju svoj poligon je http://mikisamba.weebly.com/ ali je i to u Becmenu sto je nekih 30km od Beograda (mada pripada opstini Surcin pa je tehnicki govoreci u Beogradu)... I oni kao i drugi imaju obuku u Beogradu ali kazem to su uvek javne povrsine.

Van mreže Shiwa - b3$t!j@

• Full Member

« Odgovor #37 poslato: 03 Jun, 2015, 19:08:47 »
I KSK Singidunum ima svoj poligon, trenutno 2 od kojih je jedan na Cukarickoj padini, drugi u Vodovodskoj, na putu za Zeleznik...

Ja imam samo pozitivno iskustvo sa njima...ono sto je meni bilo najbitnije jeste da novac nije prioritet, kao i to da najveci broj ovih koji mimo njih sada drzi kurs su ranije bili dio njih...

Van mreže Rev.

• Newbie
  • *

« Odgovor #38 poslato: 13 Jul, 2015, 02:24:57 »
Evo da dodam da i na Karaburmi ima agility centar za obuku https://www.facebook.com/kskagilititreningcentar?fref=ts