Autor Tema: kako da se podigne uvo crnom nemačkom ovčaru?  (Pročitano 11912 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GROF 94

• Newbie
  • *

kako da se podigne uvo crnom nemačkom ovčaru?
« poslato: 05 Decembar, 2012, 22:11:20 »
ljudi imam crnog nemackog ovcara sad je usao u 9 mesec,desno uvo mu se jos nije u potpunosti podiglo...sta da radim?

Van mreže BlackKan

• Old Member

Odg: kako da se podigne uvo crnom nemačkom ovčaru?
« Odgovor #1 poslato: 05 Decembar, 2012, 22:16:55 »
jer se uspravi ono kad naculji usi,a u stanju mirovanja mu pada ili kako vec
daj neku sliku

Van mreže GROF 94

• Newbie
  • *

« Odgovor #2 poslato: 05 Decembar, 2012, 22:29:39 »
ma non stop mu je klempavo,nije celo ali fali mu 1/3 da se uspravi,tako sam ga uzeo sa 4 meseca i jos ga nije uspravio.jednom se desilo da je na trenutak uspravio.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 05 Decembar, 2012, 23:24:29 »
Jel mozemo da vidimo njegovu fotografiju?

Kad je moja kuja bila shtene doshla mi je sa gotovo podignutim ushima. Za tri dana ih je potpuno podigla (imala neshto manje od 8 nedelja) a onda su naglo pale. Chekala sam da krenu same od sebe ali sledece dve nedelje nishta. Pronashla sam nekoliko informacija na tu temu, prvo dobra ishrana, drugo zvakanje, odnosno jachanje vilichnih mishica, vitamin C koji je bitan za sintezu kolagena, ali ne shumeci koji se koristi u ljudskoj upotrebi. Poshto nisam mogla da nabavim Ester-C ja sam joj mlela po jednu papriku, baburu na dan.

Posle nekoliko dana zvakanja junecih kostiju, mlevenih babura inaravno dobre ishrane podigla je svoje ogromne ushi  sm zelenko

E sad, tvoj pas ima vec 9 meseci tako da nisam sigurna da je samo ovo dovoljno jer moze da se desi i da je imao neku povredu hrskavice koju si prevideo. Mozda mozesh da se konsultujesh sa veterinarom u vezi toga.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 05 Decembar, 2012, 23:48:54 »
sa 9 meseci bi vec trebalo da se digne,mozda je nesto i genetski,a mozda i neka povreda kao sto kaze Digi,jer ako mu je stalno klempavo i kad je da kazem na oprezu,se ne dize,nesto je ozbiljnije
mom se sa nekih 4-5 meseci digle uz normalnu ishranu i paznju

jesi nesto pokusavao s njim ili mu davao do sada neke dodatke

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 06 Decembar, 2012, 00:03:46 »
Ja iskreno mislim da će se sada teško podići bez ''pomoći''. Imate sreće što je digao to uvo na pola, da je palo u korenu mnogo bi teže bilo. Moj predhodni pas nije digao uši , pa smo mu mi malo pomogli kada je imao 7-8 meseci. Obzirom da tada nije bilo kalupa, napravili smo ih sami tako što smo isekli karton u obliku trougla, stavili u uho (ne previše dole kako karton ne bi ulazio u kanal) i lepili okolo flasterom. Možete koristiti umesto kartona i plastiku od recimo čaše za jogurt, sve lepo obložiti kako psa ne bi žuljalo.  Psa to naravno nervira, te pokušava da skine. Posle dva lepljenja uši su stajale kako treba  sm smesko1 Sada postoje i kupovni kalupi, ali za prvu pomoć možete napraviti i sami.

Evo jedne slike sa neta:

Možete kao i ovde staviti nešto tvrđe po visini (slamka za sokić), samo sve to lepo treba obložiti nečim mekanim, da psu bude koliko toliko udobno.

Srećno!

Van mreže Atila

• Hero Member
  • Atila The Silent Killer

« Odgovor #6 poslato: 06 Decembar, 2012, 09:25:38 »
Ja bih samo preporučila još da jednom kada stavite 'držače' da ih držite barem 2 tjedna kako bi se hrskavica uspila učvrstiti. Nakon što ih skinete (a i za vrijeme nošenja) pazite da pas ne radi neke aktivnosti koje mu 'lome' uši, poput intezivne igre s drugim psima.

Mi smo nedavno u klubu imali takav slučaj NJo kojem se nisu uši digle, vlasnica otišla u veta na ljepljenje držača, držala nekih 7 dana i onda pustila psa da radi nerede s drugim psima i naravno uši su stajale uspravno manje od 24h.
“Dogs do speak, but only to those who know how to listen.”
― Orhan Pamuk

Van mreže GROF 94

• Newbie
  • *

« Odgovor #7 poslato: 06 Decembar, 2012, 09:59:40 »
ne mogu da izbacim sliku,imam je samo u kompu...probacu to sa kartonom,pa da vidim ima li uspeha.hvala u svakom slucaju. :D

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 16 Decembar, 2012, 22:49:23 »
Prelep pas  sm love jesi li probao da mu stavish kalup na uvo?

Van mreže GROF 94

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 17 Decembar, 2012, 15:09:53 »
pa pravio sam neki kalup sa kartonom ali nije bio nesto dobar,ali danas sam mu napravio  i ucvrstio lepo uvo,tako da sad cekam nedelju dve i da vidim rezultate... :D

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 17 Decembar, 2012, 18:01:33 »
 sm prst gore ja bih, da sam na tvom mestu, chekala bar dve nedelje jer nije bash mali shtenac. S druge strane ovo je prilichno podignuto uvo samo ima labav vrh pa ne bi trebalo da imash mnogo problema.

Van mreže Profesor Voland

• Newbie
  • *

« Odgovor #12 poslato: 03 Septembar, 2014, 11:30:27 »
Pozdrav forumu

Imam štenca NO starog 3,5 meseci,uši mu se još nisu podigle.Problem je sa jednim uvetom koje je najverovatnije ''povredio'' u igranju sa klincem,(mali ga je najverovatnije jako stegao).Sada mu to uvo pada u stranu a u unutrašnjosti školjke vidi se nabor koji podseća na eventualni lom.Šta da radim.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 03 Septembar, 2014, 17:45:15 »
Pozdrav forumu

Imam štenca NO starog 3,5 meseci,uši mu se još nisu podigle.Problem je sa jednim uvetom koje je najverovatnije ''povredio'' u igranju sa klincem,(mali ga je najverovatnije jako stegao).Sada mu to uvo pada u stranu a u unutrašnjosti školjke vidi se nabor koji podseća na eventualni lom.Šta da radim.

izvini, ali da li si prelistao temu
gore piše iskustvo vlasnika, i na koji je način pravio kalupe.

Kako to misliš  u unutrašnjosti školjke vidi se nabor koji podseća na eventualni lom ili je prelom ili nije, opipaj uvo a ako ni tako ne možeš da ustanoviš, vodi ga kod veterinara pa će ti on reći da li je prelomljeno ili nije.

evo jedan klip kako se lepi uvo, a ti vidi pa još malo istražuj, sve se može naći ako znaš šta tražiš  sm prst gore

https://www.youtube.com/watch?v=bLX6PIrMN_A

a ovde ima i sličica kako

http://www.wikihow.com/Tape-Up-Stubborn-German-Shepherd-Puppy-Ears

P.S
nauči klinca da se nežnije igra sa psom, oni nisu igračke

pozz

Van mreže Tarik Halilovic

• Newbie
  • *

« Odgovor #14 poslato: 03 Maj, 2015, 10:01:13 »
Imam stene 4.mjeseca i u njega je naglo palo lijevo uvo alu prema nazad. Imali neko slican problem sta da radim
unapred hvala.