Autor Tema: Opet otrov u Šumicama  (Pročitano 11021 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Opet otrov u Šumicama
« poslato: 29 Novembar, 2012, 12:17:30 »
prenosim sa FB:

Jeste istina je da je opet bacen otrov u Sumicama!Uginuo je jedan od najlepsih Americkih buldoga iz kraja koji se zvao Cheda.Pazite ljudi svoje pse ovog puta je udahnut otrov nije nista pojedeno!!!Polako samo strpljenja navatacemo ga........

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Opet otrov u Šumicama
« Odgovor #1 poslato: 29 Novembar, 2012, 20:52:43 »
Preksinoć mi se desilo po povratku iz Šumica da se Lola naprasno primirila - nije htela ni da jede ni da pije vodu ni da se igra; samo se sklupčala i legla, maltene se nije ni odazivala na poziv. Prvo sam pomislio da je krpelj, ali nakon više nego detaljnog pregleda i proveravanja boje desnih na svakih 15 minuta sam odbacio tu mogućnost. Detaljno sam joj ispipao stomak (da nije progutala nešto što ne može da svari) i nije se bunila niti kukala (valjda bi se barem sklonila da ne neka povreda ili nešto slično). Njuška joj nije bila suva i nije mi delovalo da ima temperaturu mada nisam ni merio. Jedino logično objašnjenje je da je pojela ili onjušila nešto što nije trebalo, ali ne u dovoljnoj količini (nije ni povraćala). Bio sam spreman da je odmah ujutro vodim kod veta, ali je do jutra sve bilo ok, hvala Bogu.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 29 Novembar, 2012, 20:55:40 »
mi jutros nismo bili, ali ja ovih dana vodim ozbiljnu svadju sa mojima. počeli sa opet kao ludi da jedu po Šumicama. doduše ne svuda, već kod one male Ciganke, pošto znaju da tamo uvek ima nešto pa trče kod nje u kućicu da pojedu ono što je ona ostavila

mada, čujem da su neki stalni članovi koji vežbaju tamo u parku počeli da sužavaju krug ko bi mogao da bude. nadam se da će shvatiti i da će ga oni dohvatiti i obestitti za onu stvar u parku
 :mad:

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 29 Novembar, 2012, 21:07:57 »
I ja bih voleo da ga nagazim  :batinas:
Mislim da je Lola to nanjušila/pojela dole pored staze iznad stanice autobusa (u donjem levom uglu kad gledaš iz pravca gimnazije). Tu se u jednom trenutku odvojila od mene i njušila je nešto u tom žbunju, ali sam je ubrzo vratio nazad.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 29 Novembar, 2012, 21:12:27 »
prošle zime su veliki psi (40 kg pa nagore) od toga padali ako su samo njušnuli...a i ako Dača kaže da je amerčki buldog umro samo od njušenja toga, bolje da Lola ne priđe ni 5 metara blizu

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 29 Novembar, 2012, 21:15:06 »
Obzirom da Apu stiže u ponedeljak, bolje da izbegavam šumu jedno vreme  :(

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 08 Januar, 2013, 21:22:26 »
opet prenosim sa FB, mi kučkari iz Šumica imamo svoju grupu tamo

Natasa Ciric
Otrov u Sumicama! Proverena informacija. Shanti je uginula, a Zuca se bori za zivot ( psi od gospodina koji seta 4 psa)

Tamara Markovic Ja sam od Tanje, što šeta Ranka, saznala da su i Šanti i Žuća uginuli. Isto je uginuo i Fića, terijer od Slobodana. To sam čula od Mome. Kaže da je otrov bačen pored košarkaškog terena, neke crvene kockice. Pretpostavljam da se radi o uvezanim paketićima otrova, kao i prošli put.

Ivan Inovan Malopre mi je Boban javio da je uginuo i Fica

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 09 Januar, 2013, 21:51:57 »
Evo vratih se iz šume malopre. Stefan, Ivan i ja smo bili da proverimo situaciju i imali smo šta da vidimo - duž cele staze ispod zgrada u Strumičkoj smo nalazili i sakupili ružičaste grudvice. Interesantno je da je unutrašnjost braon-žute boje i izgleda da je zapravo granula unutra (kao da je neko granule "uvaljao" u otrov). Čak ima i blagi miris granula. Evo kako izgleda:

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 09 Januar, 2013, 21:56:05 »
cccc zlotvori, sto ih neko ne uhvati i natera da pojedu bar po jednu  :mad:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 09 Januar, 2013, 22:17:24 »
prošle godine su ubrizgavali u neke viršlice, ove godine valjali pseću hranu. opet se neko baš potrudio. kako bih volela da ga nađemo. uh
 :mad:

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 09 Januar, 2013, 22:18:30 »
Zlotvor se baš potrudio!!

Van mreže Cubi

• Old Member

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #12 poslato: 10 Januar, 2013, 17:06:30 »
Uh, vi baš imate problem sa tim trovačima. Stvarno mi žao pasa koji su uginuli, trovanje spada u jedan od najbolnijih načina umiranja.  :cry:

Ono što me uvek izvede iz takta su komentari pod novinskim tekstovima ovog tipa, prosto mi nije jasno da ljudi mogu gotovo uz entuzijazam da pišu onakve stvari. Nikad u životu se nisam radovao bilo kakvoj nesreći pa se zgražavam koliko je ljudski rod zastranio.
Nadam se da će neko rešiti ovaj problem, ljudi su sebi previše dozvolili.  :lipssealed:
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 10 Januar, 2013, 19:34:32 »
Ja bih pre svega da pohvalim autora teksta  :clapping:
Danas me je veliki broj kolega na poslu (znajući da svakodnevno šetam pse u Šumicama) pitao: "Zar psi stvarno umiru u tako teškim mukama?" uz konstataciju: "Taj mora da je neki psihopata, bolesnik, monstrum...", "Treba mu...(suzdržaću se, iako oni nisu mogli)!" i slično. "Obični" ljudi počinju da shvataju koliko je vlasniku čiji je pas otrovan teško i koliko je otrov stvarno opasan ne samo za pse.
I ja sam zapanjen količinom mržnje prema životinjama i nama koji imamo životinje koja "kipi" iz pojedinih komentara, ali sam nekako prateći vesti (vesti na TV-u ne gledam a od novina čitam samo Blic i B92) zaključio da u Srbiji postoji jedan broj ljudi koji su isfrustrirani svojim životom i jedini način da izleče svoju frustraciju je da pišu ovakve komentare, sa ubeđenjem da će njihov komentar odrediti rezultat sledećih izbora. Zatim, neshvatljiva mi je potreba ljudi da govore neistinu (pas "vukao" ženu za nogu kroz šumice, čopor pasa "rastrgao" dete u Nišu, čopor me iskasapio na Mirijevu i dobila sam naknadu od grada od 15.000,00 dinara...) a svi dobro znamo da se tako nešto ne bi provuklo neopaženo (u šumi se uvek jako brzo pročuje za svaki incident, svaki napad psa na dete mediji i više nego pažljivo proprate, da se ovoj g-đi/g-đici to stvarno desilo znala bi da je odšteta koju grad isplaćuje vansudskim poravnanjem više nego deset puta veća od sume koju je napisala).

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 16 Januar, 2013, 17:03:39 »