Autor Tema: Fotoaparati  (Pročitano 46797 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Odg: Fotoaparati
« Odgovor #30 poslato: 05 Oktobar, 2013, 13:51:58 »
Nema, proshlo vishe od 10 god :D evo ti poredjenje ovako, bez slika.

http://snapsort.com/compare/Nikon_D100-vs-Nikon_D3

Van mreže Lobo

• Hero Member

« Odgovor #31 poslato: 05 Oktobar, 2013, 14:11:02 »
Ma meni ce i d100 biti ko d4  :D
Bas me zanima ocu moci raditi dobre slike Balte, tu ne mislim na kvalitetu aparata nego na moje sposobnosti  sm zelenko

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 05 Oktobar, 2013, 18:27:12 »
Ponavljash se Digi to si vec postavljala i dobila adekvatan odgovor:  sm smesko1

Bez zezanja pogledala sam sad 6D vs D7000 pa chak je i 7k bolji, sa ostalima necu da uporedjujem da ne dobijesh glavobolju  sm kiss
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 05 Oktobar, 2013, 18:33:08 »
 sm wink nisam ti ja poredila 60D i D7000, nego 6D i D7000  sm smesko2

a za:
Bez zezanja pogledala sam sad 6D vs D7000 pa chak je i 7k bolji, sa ostalima necu da uporedjujem da ne dobijesh glavobolju  sm kiss

Mogu samo da ti kazem da stavish naochare, bar za ovo shto sam ti postavila gore  sm smesko1

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #34 poslato: 05 Oktobar, 2013, 18:46:12 »
Znachi terala bi me da ostavim sve tutorijale za dizajn sad da bi tebi trazila poredjenja izmedju D7k  6D, Neka tvoja slikom i prilikom sachuvana rechenica sve govori  :tapsh:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #35 poslato: 05 Oktobar, 2013, 18:47:38 »
Ne morash, vec sam ti ja nashla  :rofl: 

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 09 Oktobar, 2013, 08:20:48 »
Shta da ti kazem Digi, 1/4000 meni ne smeta pogotovo kada pogledam ovih 6fps (u odnosu na vashih 4.5)  sm smesko1 I blic shto Nikon ima a Canon nema nije strashno ali kada vidim maksimalnu rezoluciju od 6016 x 4016 (6D: 5472 x 3648) pa 24Mpx u odnosu na 20, pa su tu i neke gluposti od 100% pokrivenosti kadra ali ajd da ne cepidlachim kod 6D je 97 nije neka razlika. I neshto shto sam proveravala na tri mesta i iskreno se nadam da je neka ogromna greshka > 39 tachaka fokusa (Nikon) 11 (JEDANEST!!! kod Canona).

I mogli bi pocheti da pishete peticiju da vam konachno ubace dva slota za karticu.  :th: sm smesko1

http://www.refot.com/proizvodi/nikon/dslr/consumer/d610.html

Da budemo realni Nikon je imao nekih problema sa predhodnikom (D600) ali barem je naslednik zaista naslednik (problemi ispravljeni) ne kopija praistorijske verzije nekog modela  sm smesko1 To Canon fura retro/vintage?  :tapsh:

PS. Ladno sam tek sad provalila da si u testu poredila D7000 sa 6D ajd sad mi reci jel to realno poredjenje?  :blink: Al kapiram ja kad muka uhvati davljenik se i za slamku vata  :D

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #37 poslato: 09 Oktobar, 2013, 13:06:48 »
Ti si bash ozbiljno shvatila celu Canon/Nikon zajeba***  :tapsh: pa da ti ozbiljno odgovorim, khmmm  sm kafa

Znash da nisam fan boy, iskreno, zabole me ko je nalepio svoju nalepnicu dok mashina radi ono shto meni treba. Svidja se meni i Pentax K-5 IIs i Sigma SDx a Canon i Nikon su previshe slichni pa tu vec nijanse odluchuju. Svaki od nabrojanih ima svoje prednosti i mane, odluchuju moje potrebe a ne nalepnica  sm prst no no

Pentax je fenomenalan aparat koji definitivno zasluzuje vishe paznje, ali ima svoje mane koje se ne uklapaju u neke moje zelje pa ostaje da ga pratim, chekam i nadam se...

Sigma sa svojim senzorom delje, ali ima svoje probleme koji bi mi ogranichavali njegovu upotrebu.

Ono preko chega kod Nikona ne mogu da predjem jeste sam finalni output slike. Super je shto ima dosta mpix, ali na full rez njegova RAW slika meni izgleda kao da si radio upscale i onda dodatno radio sharpness, da skratim, deluje mi previshe sintetichki. Neko to ne primecuje i ne smeta mu, meni smeta. Slichan problem ima i Sony samo jedno 3x gore. Ima Nikon svojih prednosti u odnosu na Canon, ali to shto on daje meni ne igra znachajnu ulogu. Recimo, Nikon D7000 (tvoj) ima 39 fokusnih tachaka, moj Canon 60D 9 jel ti to pomoglo pri fotkanju pasa u trku? koji ti je procenat uspeshnih fotki (fokus na pravom mestu) u odnosu na moj procenat? ja bih rekla isti/slichan. Pri tome, ja ni ne koristim AI, kad prebacim na AI procenat raste  sm wink tako da nije sve u broju fokusnih tachaka vec i u nachinu na koji AF sistem radi.

Obzirom da smo fotoaparat uzeli zbog posla, koji realno nema veze sa fotografijom, po tome smo i birali shta uzimamo. Meni je recimo potrebno da mi aparat ima preko 30fps (snimanje) i Canon mi to nudi, 60fps. Sam finalni output slike mi odgovara jer chesto fotkamo teksture za posao i najmanje shto mi u tom trenutku treba jeste neki sintetichki artefakt (ja gedam fotku na 100% u tim situacijama).

Ako na taj nachin birash fotoaparat (prema svojim potrebama) uvek cesh imati najbolji :) bez obzira koja nalepnica na njemu stoji  sm wink

E sad, da imam puuuuuuuno evrica, ja bih uzela i Pentax-a i Sigmu i Nikona i Canona... al neeeeema se  sm zelenko

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #38 poslato: 09 Oktobar, 2013, 14:05:49 »
Da imam parica jedan hasselblad i tebi i meni, a Bojanu dva chisto iz zajebancije ...

Ovo drugo shto si oko AF napisala ne mozesh da poredish tebe i mene nikako. Iz prostog razloga shto ja dslr u rukama drzim dve godine a da zaista neshto sa njim i radim, ovo pre toga shto mi je sluzio kao point and click ne rachuna se, a ti?. Nema sad tu kakve znachajne razlike u AF sistemu kod Canona i Nikona (ima u sistemu ali ne u finalnom rezultatu, razumele smo se) da bi Canon sa 9 tachaka radio bolje od Nikona sa 39, vec je razlika u rukama koji aparat koristi. Logichno je da cete zaboleti uvce za af tachke, kao i za merenje horizonta, ili dof preview kada to sve imash u prstima. Isto koliko i mene recimo za video. Jer cu radije iskeshirati za kameru koja snima sat vremena nego uzeti slr koji ima klip od 20 min pa jbg shta uhvatish. Odabir Nikona kod nas je pao iz prostog razloga shto ovde zivi jedan Programer kome je oshtrina sve a bash taj finalni output je ono shto chini da se masovno Nikon od svih i svakakvih naziva oshtrijim. A po meni taj finalni output raw formata osim za lichne preference mozesh manje vishe bacish, za posao ne znam kome treba da daje raw kao finalni proizvod. Drugi razlog: tri objektiva za njega neisplativo krajnje baciti ih pa sve kupovati iz pochetka. Treci razlog cena i kvalitet kod Nikonovih objektiva nasuprot iste te dve kategorije kod Canona. Chetvri razlog raspored, interfejs i osecaj: meni je Canon ko da drzim kinesku igrachku na stranu navika. Peti: chista razmazenost, dva slota za karticu, user modovi, 100% pokrivenost kadra, fine tuning ... i to na telu od sada dosta manje para od onoga koliko smo mi dali za njega.

Po meni ako dajesh za aparat iljadu evrica i koristish ga povremeno za posao i vikend fotografisanje onda te iskreno zabole koji cesh da uzmesh. Da sam znala da cu fotografisati stvari koje mi trebaju u minimalnoj rezoluciji 4kx3k sigurno ne bi uzela D7000.

Jedina Sigma koja me interesuje je ona 13-35 1.8 za fx. Iz krajnje ochiglednih razloga navedenih u samom nazivu objektiva. Ostale ne. Prosto nemam ni znanja ni volje ni zivaca da se cimam sa adapterima, da li ce da radi nece da radi, softverom, kockom hoce li biti oshtar primerak ili ne i slichno.

Sve u svemu spisak za kupovinu imamo za sledece chetiri godine +- koja. I sve ce biti Nikon  sm zelenko

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #39 poslato: 09 Oktobar, 2013, 15:29:26 »
Pravi si fan boy  sm zelenko treba Nikon da te placa  :rofl:

Moguce je da imam "bolje prste" ali DSLR koristim koliko i ti  (ovako kako si opisala) sm wink tako da ti to i nije neko opravdanje, nego pij manje kafe  sm smesko2. Razliku ipak najbolje znaju fotografi koji koriste oba aparata u svrhe sportske fotografije. A ceo taj trip Canon-Nikon, Apple-Samsung itd... mi je potpuno besmislen. Dobro je za zezanje sa drushtvom, ali ako gledam shta mi bolje radi posao znash koliko gledam shta pishe na kutiji...

To da Nikon daje bolju (oshtriju) sliku, uz svo poshtovanje Uroshu, on je kao shto i sama kazesh programer a ne dizajner pa ne mogu bash da se oslonim na njegovu procenu. U to shta neko kaze na nekom forumu tek necu da ulazim jer ne mogu da znam koliko je objektivan i koliko zna shta gleda. Verujem svojoj i Bojanovoj proceni (posao nam je da buljimo u piksele), a gledala sam RAW Nikona i RAW Canona i meni Canon ima realniji prikaz. Sigmu (fotoaparat) necu ni da ubacujem u ovu prichu jer bi pokosila i nasheg Canona i Nikona... a dobro, nije uopshe ista klasa niista pricha,malo je i skuplja  sm zelenko Nikon koji mi se svidja i nema te artefakte je D800... al mu je i cena "leeeeeepa"  sm zelenko
Citat
A po meni taj finalni output raw formata osim za lichne preference mozesh manje vishe bacish, za posao ne znam kome treba da daje raw kao finalni proizvod

Mislim da nisi razumela, meni (a i tebi) RAW treba da bih izvukla shto vishe detalja kada obradjujem fotografiju. Po tehnichkim specifikacijama tvoj Nikon bi trebao da daje za nijansu bolju finalnu sliku, al kada ih poredim sa mojim RAW fotkama to nije tako. Mogle bi jednom da napravimo eksperiment, mozda se razuverim  :D  Ono shto vama mozda deluje kao oshtrija slika meni je "greshka"

Evo ti shta meni smeta, i kada fotkam teksture za posao to itekako pravi problem:

ako vidish nazubljenja na Nikonu (crvena linija) to je za moje potrebe previshe pikselizovano, i ne znachi mi nishta shto on ima 10% vishe mpix ako je krajnji rezultat kao da sam odradila upscale. Ako Urosh (ili ti ili Zika) to vidite kao oshtriju sliku... jbg, svaki moj pokushaj da objasnim shta je problem biva uzaludan :)

Recimo, fotakam makro za neku teksturu i imam pravilne linije (neka tkanina npr) i dobijem ovo, Canon levo - Nikon desno (shtiklirano, skroz desno je Nikon D800):
na Nikonu bukvalno fale delovi uveta, linija nije zaobljena vec isprekidana. Zbog chega, nemam pojma, ali meni to ne odgovara. Ne mislim ja da Canon ne pati od tog problema digitalne interpolacije, ali je Canon kozistentniji dok Nikon ima te nagle ispade koji su meni bash vidljivi. D800 izgleda ne pati od tog problema.

Detalji, Canon levo -Nikon desno (tvoj i moj fotoaparat):

nadam se da vidish problem sa detaljima kod Nikona?

Gde je Nikon po meni bolji, hendlanje shuma:

O ostalim, iskljuchivo tehnichkim manama i prednostima ne mogu mnogo da pricham dok ne uzmem Nikon u ruke i fotkam-fotkam-fokam...

Sve to tebi i meni za fotkanje pasa na livadi ne pravi apsolutno nikakvu razliku, ali stavi na stranu tvoje preference ka odredjenom brendu i realno sagledavaj stvari. Tebi za posao treba to shto si uzela, i bitno je da si zadovoljna, meni za posao ovo shto sam uzela i to je u principu to.

O objektivima necu da shirim prichu je je zaista opshirna... mozda neki drugi put :) ali definitivno Nikon u nizem cenovnom rangu ima bolji izbor objektiva... vishi cenovni rang je druga pricha  sm wink

EDIT: Ovo sto sam izdvojila na slikama je osnovni razlog zasto smo se odlucili da kupovinu canon-a.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 09 Oktobar, 2013, 18:27:58 »
Ocoravi ali crvene fleke ne vide  :blink: (a oprala sam monitor i stavila naochare). E sad koliko god ti cenish Ukija a on je programer toliko ja cenim i ove tvoje testove (zato ih i ne kachim). Shto bi se reklo dva aparata u ruke, stalak, objektivi isti i fotkaj istu stvar lichno. Ovih testiranja ima toliko i iskrena da budem kako promenim monitor tako mi drugachije izgledaju (kod mene i Urosha np nebo i zemlja) a tek kada malo neshto odrade na sajtu  ...  sm smesko1

Recimo meni se D800 ne svidja nikako ni s artefaktima i bez. To je studijsko telo koje ne trpi zajebancije kako ja fotkam. Drndanje svetla ono hlad, sunce, ne daj Boze neka podeshavanja malo omashish i ode sve u tri ... Ono shto je lepo to su Mpx ako ti trebaju veliki formati i predobra redukcija shuma. Ali logistichka nocna mora koristiti ga. D610 je sasvim druga pricha  sm zelenko

Shto se tekstura tiche ja se time ne bavim, sasvim ih dovoljno ima na netu te ti verujem na rech ali testovima ne, ne znam dal si uzela zaista da fotkash teksture sa D7000? Da budem potpuno plastichna, mogu da shvatim da neko odabere marku zbog nemam pojma razloga zbog kojih je ja biram ali ne i zbog testova koje je neki no name lik pravio i okachio na net. Shto se tiche finalnog proizvoda photoshop moze nachiniti da sa kojim god aparatom (po marki mislim) istih preformansi fotke budu identichne, ali to vec znash bolje od mene.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #42 poslato: 09 Oktobar, 2013, 19:09:24 »
:) jbg, ne znam shta da ti kazem, objasnila sam ti svoje razloge, ako su te uopshte zanimali. Trenutno u cenovnom rangu koji mene interesuje nema nicheg shto bih uzela tako da ostajem na ovome na chemu jesam (nevezano za brend), ako to kojim sluchajem u buducnosti bude bio Nikon, Pentax Sigma... bla-bla, to cu i uzeti, nisam emotivno vezana za Canon :)

Ono sa crvenim flekama, tu sam ti objasnila da je Nikon bolji  sm smesko2 i da, Photoshop chini chuda al ne moze da ti prikaze stvari koje inicijalno ne postoje  sm wink osim ako ne reshish da ih crtash  sm zelenko

Berna  ubola si sushtinu  sm zelenko

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #43 poslato: 09 Oktobar, 2013, 21:04:35 »
i na kraju,koji mi preporucujete da kupim nikon ili canon  sm zelenko sm cepko

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #44 poslato: 09 Oktobar, 2013, 21:31:19 »
Pentax  :rofl: