Autor Tema: Kupirani psi na izložbama  (Pročitano 7803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Kupirani psi na izložbama
« Odgovor #15 poslato: 13 Novembar, 2012, 13:47:47 »
odprilike tako kao sto si napisala u poslednjoj recenici.
isla je peticija medju odgajivacima snaucera, a jedna od recenica je bila tipa "ima idealnih pasa koji nose uvrnuto rep, necemo ih valjda iskljucivati iz uzgoja".
po meni, ako nosi rep "ko burek", nije idealan. dalje, lose nosen rep nije za diskvalifikaciju, pa u uzgoju treba gledati da ako koristimo tog "idealnog sa losim repom", kombinujemo ga sa onim psom koji nosi rep kako treba. uzgoj se i bazira na nadomescivanju mana uz pomoc pasa koji nemaju te mane

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #16 poslato: 13 Novembar, 2012, 13:50:38 »
a da li neko zna svrhu stajanja repa? pa da se i po tome odlučuje
recimo, akite po standardu imaju uvijen, "burek" rep i verovatno to nije bezveze
skoro svi polarni psi imaju visoko podignut, na ovaj ili onaj način blago ili skroz uvijen rep, opet je to sa nekim razlogom
drugi psi, pak, ima skroz spušten
da li znamo zašto šnuci treba da ima ovakav ili onakav rep u odnosu na njegovu prvobitnu namenu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #17 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:02:08 »
snuciju treba da je alertan rep, jer su oni takvi. to je pomenuto i i u ovom tekstu gore

Citat
Ovj crtež (prema PSK-u izdat samo zbog satistike) izazvao je oštre reakcije kod mnogih uzgajivača. Osnovni komentar većine je da, iako je možda “najljepši za oko” rep koji ne remeti gornju liniju psa daje šnauceru stidljiv, plašljiv izgled, ne treba zaboraviti da je šnaucer prije svega živahan i okretan pas i da rep nošen na dolje daje šnauceru netipičan stidljiv, plašljiv izgled

ali to ne znaci da treba da se uvija kao polarcima, vec da je nosen visoko. sad je pitanje luka koji treba biti, a bogami, tu je duzina dosta zasluzna. ima pristalica ovih i onih repova. meni uvijen rep, ali visoko nosen, nikako na ledjima, ne remeti gornju liniju ledja jer se ne naslanja na nju. mozda sam pristrasna, ali meni najbolje opisuje snaucera i najbolje mu stoji rep kao na pretposlednjoj slici, ali to je wilijeva mama, pa mozda je i zbog navike. po meni, ideala bi bila da vrh repa, kad se povuce ispravna linija, je u ravni prstiju zadnjih nogu kada pas stoji u stavu...ali sad tu imamo i razlicite stavove gde neki totalno razvlace psima noge pozadi kao ovcarima, a trebalo bi da ugao bude pod 90.

ja kad vidim snucija sa spustenim repom, bude mi ga zao jer oni spustaju rep kad nisu zadovoljni i kad im nesto fali. barem ovih dvadestak koje sam ja upoznala iz nase odgajivacnice

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #18 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:06:19 »
Ja mislim da će se to teško poštovati u Srbiji, ako se donese takva odluka... A ovo što kaže Ćubi:
Citat
mada, meni doberman sa repom i ušima nije doberman
slažem se  sm smesko1 Ali ljudi samo izgled gledaju... Ja ne bih mogla psa da kupiram  :nod: Ali znam da neke rase moraju, ne moraju, ali je poželjno da im se kupiraju repovi(ako se ne varam, rotvajleri su među tim psima).
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #19 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:06:54 »
Ana, nisi me razumela
većina pasa, koje su do sad imale rep  sm zelenko nose taj rep u zavisnosti od "posla" koji obavljaju. kao što se nekim psima upravo zbpg tog "posla" rep kupirao. već smo pričali o rotovima kojima su sekli rep jer su nekada vukli kolica, pa da im rep ne bi smetao.
većina polarnih pasa služi za vuču sanki, verovatno im je rep prirodno podignut da im nebi smetao u tome.
koja beše rasa koja se za rep izvlači iz rupe neke divljači ili glodara?
tako mislim i na šnaucere....da li njihova osnovna namena diktira neka pravila? ne mislim na to okretan i energičan.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #20 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:11:12 »
oni su lovili pacove, pa su im oduvek sekli rep valjda radi toga

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #21 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:19:38 »
To je beše Westie.  :zb:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #22 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:22:15 »
jes

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #23 poslato: 13 Novembar, 2012, 14:24:02 »
i westi i razni terijeri. nije snauceru to bila jedina namena, ali jedna od bitnijih. na svim starim slikama i crtezima su bez repa i sa secenim usima, tako da se sada drzanje repa svodi na estetiku i to sta odgovara njihovom karakteru