Anketa

Koliko puta dnevno setate svog psa?

1.jedna setnja
13 (14.9%)
2.setnja ujutru i uvece
11 (12.6%)
3.setnje i vezbe-rekreacije
21 (24.1%)
4.setnje - 3 ili vise puta
17 (19.5%)
5.setnje,rekreacije,dvoriste
25 (28.7%)

Ukupno glasova: 69

Autor Tema: Koliko puta dnevno setate svog psa?  (Pročitano 15156 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Koliko puta dnevno setate svog psa?
« Odgovor #30 poslato: 05 Maj, 2012, 19:12:17 »
zato se ne usuđujem da ih tako ostavim ako nije lepo vreme pa je terasa otvorena
10 dana bi morala  sm metla

Van mreže Mira

• Newbie
  • *

« Odgovor #31 poslato: 30 Jul, 2012, 15:48:11 »
Kada mi je dobro šetamo se tri do četiri puta dnevno a Liza ima i svoje dvorište gde može nesmetano da se igra. sm jeah

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 27 Avgust, 2012, 02:12:44 »
nama bi pre odgovarlo dvoriste i setnje neredovne jer kondiciju uglavnom odrzavaju u dvoristu, zive u coporu na svojoj dovoljno velikoj teritoriji pa jurnjave uvek dovoljno i kod kuce. Kada setaju obicno ih izvodim dva po dva ili zajedno sa suprugom svih cetvoro jer su svi presnazni za mene samu. Copor Shar Peia je vrlo nepredvidiv jer se i na povocima u grupi ponasaju kao copor koji je spreman da poleti na bilo koji "okidac" za lov ili brani teritoriju, a sve je njihovo ako su zajedno i gde god da odemo sm smesko2.ne previse druzeljubivi sa drugim psima jer ih ne zanimaju sem ako se previse priblize i pokazu i najmanje neprijateljstvo, a onda  sm fight .... Ne uzivaju u samostalnim setnjama uopste i zele da se sto pre vrate kuci kada su sami  sm ekipa. Nemaju bas bez raloga nadimak Banda ...pravi su banditi van kuce i kada se pokazuju vazni i snazni tako svi zajedno. Savrseno izrangiran copor sa sve dve njihove macke i zive u ljubavi bez ikakvih ozbiljnijih svadja.

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #33 poslato: 27 Avgust, 2012, 13:30:17 »
Keni su sasvim dovoljne dve setnje, i to da lagano hodamo 15'20 min, a onda ona lepo ili legne ili se okrene na ledja i trzi paznju. Cini mi se da je u poslednjih mesec dana bole i prednje noge, tako da cemo morati time da se pozabavimo, ali sto se setnji tice, vise je ne forsiram. Pozovem je u setnju, i ona obicno sama odluci, hoce ili ne. Kada ustanemo ujutru i uvece, za nju obavezno. Treca setnja, kako kad.
Ema, pored te dve obavezne jutarnje i vecernje, uglavnom ima i trecu, i svaki put kada idem u prodavnicu, po hleb ili da bacim djubre vodim i nju. Uvece uglavnom trci za kamenom, lopticom ili necim trecim, dok Keni odmara. Od sutra dobija i dobar trening, posto cu je voditi sa mnom na trcanje. Nije bas odusevljena, ali malo se ugojila u proteklih  dva meseca, jer smo aktivnost sveli na minimum, zbog temperatura, tako da moramo to da resimo.

Van mreže milichitza90

• Newbie
  • *

« Odgovor #34 poslato: 17 Oktobar, 2012, 11:31:07 »
Rano ujutru pravac Kosutnjak,,onako brzi hod,tamo ga pustim i istrcavam lopticom,dakle nekih sat i po vremena konstantne setnje,istrcavanja i uzivanja. Onda popodne setnja po kraju oko 40tak min i uvece siri obilazak kraja,opet brzi hod oko nekih sat vrvremena. A u stanu pas koji samo hrce:-D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #35 poslato: 17 Oktobar, 2012, 11:49:48 »
najbolji pas je umoran pas  sm to

Van mreže Ghandi_bl

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 17 Oktobar, 2012, 14:03:53 »
najbolji pas je umoran pas  sm to
i najsrecniji sm zelenko

Van mreže milichitza90

• Newbie
  • *

« Odgovor #37 poslato: 17 Oktobar, 2012, 20:39:32 »
I najposlusniji..i sve naj naj...Mnogi problemi nastaju upravo zbog neizbacivanja viska energije koju pas ima. Ja mog ujutru n putu do Kosutnjaka razbijem bukvalno trcimo...i onda niti vuce niti cima,poslusan i svi zadovoljni:-D

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #38 poslato: 18 Oktobar, 2012, 09:10:56 »
Lara ima 3 šetnje. Ujutru 1h (od 7 do 8, vodi je Bojan) Kada ja dođem sa posla 1h (od 17 do 18, vodim je ja) Uveče 30min (od 21.30 do 22, vodi je Bojan)

Utorak, četvrtak i subota su treninzi od po 1h (van ovih šetnji) i nedeljom je nešto više napolju (ako idemo u selo ceo dan, ako idemo kod Bilje još 3-4h)

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #39 poslato: 19 Oktobar, 2012, 01:09:59 »
Ja imam sreću pa živim u kući, sa prosečnim dvorištom.
Pošto nekad ne stignem ili ne znam šta može da se desi, uvek sledi igrancija u dvorištu ako ne neka šetnja/trening---tako da recimo nema svaki dan trening ili šetnju.
U poslednje vreme je puštam u kuću prepodne, tako da provodimo dosta vremena zajedno, i smatram da je važnije provoditi vreme sa psom nego šetnja ili šta ja znam, naravno ako se desi da ne mogu da je prošetam, ili istrčim.
U suštini, ona je pola dana bukvalno u trku sa Leom i mačkom, tako da se dosta istrči i po dvorištu. :)

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 19 Oktobar, 2012, 12:04:17 »
I šetnja može dosta da zbliži psa i vlasnika, po mom mišljenju se tokom šetnji gradi veza, poverenje... Naravno, ne samo u šetnji.
Ali, kao što ti reče, i ja imam dvorište, solidne veličine  sm smesko1 I pušten je ceo dan, samo ga zatvorimo preko noći. Tako da može da trči koliko hoće. A trudimo se da imamo svakodnevne šetnje(4-5 km), a ako ne, možemo malo da se igramo sa lopticom.  sm smesko1
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #41 poslato: 20 Oktobar, 2012, 00:50:24 »
Neću da idem previše u off, ali teško da bih se složio da šetnja zbližava vlasnika i psa, u mom slučaju sa Leom, ne...kad izađe iz dvorišta kao pušten sa lanca...a Ejmi i ja smo toliko povezani, tako da se slažem polovično :D
Svakako mislim da je svo provedeno moje vreme sa njom, kao i šetnje i sve ostalo doprinelo tome , dok je kod Lea druga priča

Van mreže lostmyway

• Hero Member
  • registrirana niškoristi :D

• My blog
« Odgovor #42 poslato: 27 Oktobar, 2012, 22:57:35 »
Jedna duga šetnja. :)
No one ever wins. We are mortal kings of passing things.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #43 poslato: 22 Novembar, 2012, 21:40:08 »
Recimo danas, celo prepodne je bila sa mnom, i sad ću da je istrčim... sm cheers

Van mreže Felipe

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #44 poslato: 24 Novembar, 2012, 01:01:44 »
Kada god ja imam vremena mi smo negde napolju. ZApravo, ja skoro ne idem nigde bez Lea, cak i ako idem busem, nema problema. Jedino sto ga malo nervira guzva u prevozu. Ne vodim ga sa sobom jedino kada idem negde gde ne mogu da ga uvedem.