Autor Tema: Teranje  (Pročitano 13162 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže picipaci

• Jr. Member
  • **

Odg: Teranje
« Odgovor #30 poslato: 01 April, 2015, 23:27:21 »
Jedina stvar koja se mogla desiti posto se nisu uparili psi je da muzjak zenki prenese neku bakteriju, ne mora da znaci, ali opet bolje je drzati zenku podalje od muzjaka, mada je problem i to sto krvari, otvorena je, to je kao pozivnica za bakterije. Tako da ako je budes nekad hteo pariti, terapija pred parenje je u poslednje vreme obavezna, kao i pred okot.
Neke kuje su plodne 9-ti dan, neke 21-i dan, nema pravila...nekad se teraju na 6, nekad na 4 meseca, ima slucajeva da se proteraju i za 2 meseca. Isto tako neke krvare par dana, neke mesec dana :/ sta ces..

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #31 poslato: 09 April, 2015, 21:34:28 »
Ne znam gde drugde da pisem, pa kapiram da ovde ima smisla.  sm kolutko

Vec par dana primecujem ogromne mokre fleke na krevetu, na samo jednom mestu, mislila sam da se Mei lizala i da je to izbalavila i ubedjivala sebe da to ne smrdi na mokracu. Medjutim, veceras, i to dok sam bila kod kuce, ona je ocigledno piskila na tom istom mestu na kom sam ovih dana zaticala samo fleke (jer nisam bila tu kada se to dogodilo).

Izgrdila sam je i oterala na mesto.

S obzirom da je skoro bila u teranju, ali nije sterilisana u medjuvremenu, ne vidim razlog zasto bi to radila. Ni u jednom momentu mi nije trazila da ide napolje, a svega tri h pre toga je bila u setnji i na piskenju.

Bas sam se zabrinula... Citam svasta na ovom glupom internetu i samo se tripujem...  :zid2:

Sta mislite da joj je?   :sweating:
Psi su ljubav.

Van mreže BOO

• Hero Member

« Odgovor #32 poslato: 09 April, 2015, 23:00:16 »
sumnjas da ne moze da se suzdrzi?

dal pije vise vode, moj zadnjih par dana vise lapce

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #33 poslato: 09 April, 2015, 23:27:49 »
Pije, da, bas dosta vode, kao kada jede granule.

Ne znam da li ne moze da se suzdrzi ili radi to namerno. Mada ne znam zasto bi to namerno radila, NIKADA se nije popiskila na krevet i kao stene je piskila samo na jednom mestu gde smo joj odmah stavili novine.
Psi su ljubav.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #34 poslato: 09 April, 2015, 23:46:51 »
Pošto je skoro bila u teranju da nije u pitanju "čišćenje"? Nakon teranja kujama zna da ide sekret koji je čudnog mirisa i podseća na mokraću. 
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #35 poslato: 09 April, 2015, 23:50:24 »
Murphypei, moguce, ali to je zaista bara kao da je piskila, sigurno 30 sa 30cm i to bas barica, lepo je natopila krevet. Da li je to logicno da toliko bude?  Nije joj se to ciscenje desavalo u prvom teranju, ali moguce da je sada to u pitanju. Vidim da se lize mnogo cesce nego pri prvom teraju. Koliko to ciscenje potraje inace?
Psi su ljubav.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #36 poslato: 09 April, 2015, 23:59:38 »
Hm, moguće da se čisti pa da je onda nastavila da liže pa se toliko proširilo. Ovo sad pretpostavljam šta je mogla da uradi jer je stvarno nelogično da odrastao pas koji nije imao problema sa mokrenjem u kući to počne da radi. Moje se čiste poprilično dugo, a sad baš tačno koliko nemam pojma, ali slična stvar mi se dešavala i znam da obe mahnito krenu da ližu to mesto. Što je najveći fazon kako krenu tako im salivacija postaje veća pa baš ubalave dosta.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #37 poslato: 10 April, 2015, 00:03:29 »
Pa da, i meni je cudo da se upiskila jer nije ni trazila da ide napolje, bila je u setnji itd. Samo me buni sto je krevet toliko natopljen bio, malo mi je neverovatno da se toliko bas lizala, ali sve je moguce.

Sacekacu jos neko vreme da vidim da li ce se to ponovo desavati. Hvala. :)
Psi su ljubav.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #38 poslato: 10 April, 2015, 08:01:08 »
Pa dobro to sto se cisti, ali sto onda pije vise vode?

Meni ovo lici na neku infekciju i definitivno bih je vodila kod veta.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #39 poslato: 10 April, 2015, 09:00:45 »
Kakve veze imaju infekcija i vise vode?  :zb:

Nesam skolovala.
Psi su ljubav.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

« Odgovor #40 poslato: 10 April, 2015, 09:20:56 »
Kad je nešto upaljeno u organizmu pas obično uzima više vode nego inače. Ali i moje piju više vode trenutno, čak i Srle, pa pretpostavljam zato što je napolju toplije nego što je bilo do sada. Infekcije obično nastaju negde mesec dana do dva meseca nakon teranja, tako je i Kalla zaradila svoju prvu upalu materice. Npr. kada kuja upadne u lažnu trudnoću, uzima više vode, obično veterinari savetuju da im se ograniči količina. Uvek možeš da odradiš bris kod veterinara i proveriš da li ima nešto od bakterija što ometa matericu ili mokraćne puteve to bi bila varijanta da se odahne od svega, mada čišćenje je sasvim normalna stvar i kako je kuja starija uglavnom bude obilnije, ovo iz mog iskustva.

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #41 poslato: 10 April, 2015, 09:56:55 »
http://pets.webmd.com/dogs/guide/lower-urinary-tract-problems-infections-dogs

Da je samo pijenje vise vode bez mokrenja u kuci i ja bih pomislila da je od toplijeg vremena, ali kombinacija ova 2 mi se uopste ne dopada.

Ja cu da budem dosadna i opet cu ponoviti - vet.

Van mreže picipaci

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #42 poslato: 10 April, 2015, 16:24:24 »
Kad su kuje u teranju, otvoren im je kanal  to je kao pozivnica za mnostvo bakterija koje je mogla pokupiti i da zato piski toliko, a mozda ima neki problem s bubrezima recimo, ili cak plus lazna trudnoca. U svakom slucaju opsti test krvi, antibiogram i urinokulturu je najbolje odraditi, mozda cak i razmaz. Nikad ne znas sta moze biti u pitanju, mozda i nije nista ali za svaki slucaj, bolje spreciti nego leciti.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #43 poslato: 10 April, 2015, 16:42:52 »
Hvala svima, pratimo situaciju, ukoliko bude potrebe naravno da cemo ici kod veterinara. Nadajmo se da nece biti.  :lipssealed:
Psi su ljubav.

Van mreže Fibi B.

• Hero Member
  • LjUBAV PRE SVEGA !

« Odgovor #44 poslato: 11 April, 2015, 13:59:04 »
Hej drugari, sto se tice onog mokrenja, za sada se ne ponavlja, sve je ok.  :fige:

Da li ste primeili posle teranja drasticno promene ponasanja?

Mei se recimo ranije igrala uvek sa svim psima, sada nece, samo sa par pasa koje zna oduvek. Muzjacima ne da ni blizu, danas su je opkolila tri muzjaka i krenula da njuskaju, ona je cak zarezala na njih, sto NIKADA ranije nije radila ni sa kim. Bas sam se iznenadila. I nije u fazonu vise da onako bezumno trci, hoce ona da se igra, ali smirenije nego ranije i to sa mnom, sa drugim psima ne bas. Srele smo danas zenkicu staforda sa kojom se uvek igrala kao luda, mi ni pogledala je nije, samo je nastavila svojim putem. Stane i gleda u mene, u fazonu ajmo, ili mi bacaj ili da idemo dalje.  :zb: Razumem da se uozbiljila i da se menja kako je starija, samo me buni ovo sa muzjacima. MOguce da je jos u traumi od teranja kada su je svi jurili i smarali.
Psi su ljubav.