Autor Tema: Kliker trening-obuka pomoću klikera  (Pročitano 35962 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Kliker dresura
« Odgovor #30 poslato: 05 Novembar, 2012, 10:53:51 »
bas, bas zanimljivi snimci. pogotovo mi je zanimljiva razlika u pozornosti mace na pocetku, dok jos nije shvatila sve, i na drugom snimku na kome prati svaki pokret. to je ustvari cilj klikera

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #31 poslato: 05 Novembar, 2012, 12:30:58 »
LLJ je napisao nešto jako važno: 'kliker' je neutralan, običan predmet, isto kao i bilo koji drugi dio opreme, bilo koji drugi alat koji upotrebljavamo prilikom podučavanja

ono što neki alat čini (ne)efikasnim jest isključivo naše (ne)znanje i vještina

KAKO, KADA i ZBOG ČEGA ćemo upotrijebiti taj alat, ovisi o teoriji učenja u koju vjerujemo, odnosno, o teoretskom i metodološkom modelu kojeg smatramo ispravnim i primjenjivim u procesu obuke psa

Atila je prije dala linkove na par zgodnih naslova - i bilo bi poželjno ponešto od toga pročitati prije nego se upustimo u 'klikanje'

naravno, psu se neće ništa dogoditi i ako 'klikamo' po nekoj intuiciji, ili na temelju pročitanih rasprava po raznim forumima - ali, ako hoćemo postići nešto pouzdanija ponašanja, potrebno je ipak malo ući u teoriju  sm wink

koliko ja znam, na ovim je prostorima dostupna samo jedna knjižica o 'kliker treningu', napisao ju je Veljko Stanišić i mislim da se može nabaviti direktno od njega (vidi njegov web 'DarkFall')

taj je tekst pomalo konfuzan i čak ima i grešaka - no, ako vam čitanje na engleskom predstavlja problem, i ovo može sasvim lijepo pomoći

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
Odg: Kliker trening-obuka pomoću klikera
« Odgovor #32 poslato: 05 Novembar, 2012, 14:04:41 »
ja cu isporodati ovu vrstu dresure cim budem imao novo stene

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #33 poslato: 05 Novembar, 2012, 14:12:56 »
to sam i ja napisala par postova ranije, ali me golica da probam i sada. posto cemo u decembru na ispit, nabavicu kliker pa da probam da upeglam neke stvari, a ana zara ce da me ispravlja  :tapsh:
kad moze maca, moze i wili  :D

Van mreže Bali010

• Jr. Member
  • **
  • Bali White Arrow

« Odgovor #34 poslato: 05 Novembar, 2012, 14:25:06 »
Jooooooooo, sad ce te Ana po glavi sm hide Kud isprobavat novo prije izlaska na ispit, kuku-lele sm kuhaca
Start each day with a smile. And your dog. It's a good way to start a day. :)

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #35 poslato: 05 Novembar, 2012, 14:27:30 »
ja ne nemam potrebe sada za tim moji psi znaju da rade sve ono sto mi je potrebno a i jassy mi vec ima 9 godina

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #36 poslato: 05 Novembar, 2012, 14:29:09 »
Jooooooooo, sad ce te Ana po glavi sm hide Kud isprobavat novo prije izlaska na ispit, kuku-lele sm kuhaca

to cemo isprobavati za ulicni deo ispita...onaj sto ana nece nadgledati  sm smesko2

Van mreže Ana Zara

• Sr. Member

« Odgovor #37 poslato: 05 Novembar, 2012, 21:55:44 »
  ja nemam veze s tim, o čemu vi pričate, skroz ste otišle s teme  :blink:  sm smesko2

Van mreže Miška

• Full Member

• Škola za obuku pasa MikiSamba&Miška
« Odgovor #38 poslato: 06 Novembar, 2012, 10:37:40 »

LLJ je napisao nešto jako važno: 'kliker' je neutralan, običan predmet, isto kao i bilo koji drugi dio opreme, bilo koji drugi alat koji upotrebljavamo prilikom podučavanja

ono što neki alat čini (ne)efikasnim jest isključivo naše (ne)znanje i vještina

KAKO, KADA i ZBOG ČEGA ćemo upotrijebiti taj alat, ovisi o teoriji učenja u koju vjerujemo, odnosno, o teoretskom i metodološkom modelu kojeg smatramo ispravnim i primjenjivim u procesu obuke psa

Atila je prije dala linkove na par zgodnih naslova - i bilo bi poželjno ponešto od toga pročitati prije nego se upustimo u 'klikanje'

naravno, psu se neće ništa dogoditi i ako 'klikamo' po nekoj intuiciji, ili na temelju pročitanih rasprava po raznim forumima - ali, ako hoćemo postići nešto pouzdanija ponašanja, potrebno je ipak malo ući u teoriju  sm wink

koliko ja znam, na ovim je prostorima dostupna samo jedna knjižica o 'kliker treningu', napisao ju je Veljko Stanišić i mislim da se može nabaviti direktno od njega (vidi njegov web 'DarkFall')

taj je tekst pomalo konfuzan i čak ima i grešaka - no, ako vam čitanje na engleskom predstavlja problem, i ovo može sasvim lijepo pomoći

potpisujem!

Ja kliker koristim godinama, takodje ga koristi i moji (naši) učenici s kojiam radimo, ali kao sto uvek naglasavam
KLIKER nije nikakva magicna stvar, vec jedna stvarcica koja kratko i jasno markira željena ponašanja.

Mnogo ljudi trenira psa po principima tzv. kliker metode i bez klikera, a nisu toga ni svesni.  Kad nam nije kliker pri ruci zeljeno ponasanje markirmao verbalno "Bravo", "Ja" itd. Ali kao sto je vec napisano, najveca prednost kliker aje da je zvuk uvek isti, kratak i jasan.

Tako da zelim vam veselo klikanje  :nod:
If you can look at a dog and not feel vicarious excitement and affection, you must be a cat. ~Author Unknown

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #39 poslato: 06 Novembar, 2012, 18:12:17 »
a da li mozda postoji neki uredjaj koji isto proizvodi zvuk a moze recimo zameniti klasican kliker uredjaj koji je u prodaji

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #40 poslato: 06 Novembar, 2012, 18:13:32 »
Ja sam pročitala da neki koriste najobičnije hemijske olovke  sm smesko1
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #41 poslato: 06 Novembar, 2012, 18:21:07 »
ja imam neke decije uredjaje koji proizvode kratak piskav zvuk pa sam mislio da moze da posluzi

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #42 poslato: 06 Novembar, 2012, 20:55:23 »
verovatno je sam zvuk klikera sa razlogom odabran. neko je gore pisao da je to za psa neutralan zvuk u smislu da mu ne smeta a da ga dobro registruje, tako da bolje ne eksperimentisati a i kliker je jeftina stvarcica i ima ga po pet shopovima

Van mreže stryker

• Hero Member

• jassy
« Odgovor #43 poslato: 06 Novembar, 2012, 21:58:00 »
moracu da pogledam nisam ni gledao kako se krecu cene

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #44 poslato: 06 Novembar, 2012, 22:03:00 »
evo, u hr pet centru je oko 1,5 e
http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.c93262e6cac34d9693ba6f3df40cc5d3.karlie-kliker-za-edukaciju-psa.aspx

ima kvalitetnijih modela, ali i oni su mozda maximalno 5 e...nema tu nikakvog lusuza da bi bila visoka cena

evo, ovaj je bolji, kosta cca 2e