Autor Tema: Internet prevara ( ili šta već).  (Pročitano 19995 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Internet prevara ( ili šta već).
« Odgovor #30 poslato: 20 Januar, 2015, 21:55:26 »
Ako je rođak inspektor, daj molim te vidi da taj kreten više nikada ne radi ovo što radi

Van mreže Teodora Petrović

• Newbie
  • *

« Odgovor #31 poslato: 10 Februar, 2015, 14:23:36 »
Dobar dan, u nedoumici sam. Zelim da kupim stene Chow Chow-a, malo je oglasa gde za razumnu cenu mogu da nadjem ono sto zelim. Doticni Boris ima stene staro 7 nedelja, kako je napisao prvo birano stene, trazi 250e. Ne znam sta da radim, naravno da bih licno isla po njega, ali bojim se da necu znati da prepoznam ukoliko je bolesno. Pas kojeg sam cuvala 15 godina uginuo je pre par dana, ne bih mogla da ponovo prolazim kroz isto....  :shake:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #32 poslato: 10 Februar, 2015, 15:10:54 »
Je l' doticni ima odgajivacnicu, i da li prijavljuje legla? Svakako je najbolje posetiti odgajivacnicu, videti uslove u kojima psi zive itd.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #33 poslato: 11 Februar, 2015, 00:07:22 »
Jedini način da znate da je štene zdravo jeste da od odgajivača dobijete potvrdu veterinara o tome. Zatim, potvrda da su roditelji zdravi, tojest da nisu nosioci nekih od genetski naslednih bolesti karakterističnih za rasu. Na kraju, potvrda (pisana i overena od strane veterinara) o vakcinama koje je štene primilo ("žuta" zdravstvena knjižica). Sve ovo naravno utiče i na cenu šteneta (mada visoka cena sama po sebi ne garantuje ništa).

Mislim da su oglasi poslednje mesto na kojem bi trebalo da tražite buduće štene obzirom na broj prevaranata i štancera koji putem oglasa prodaju štence. Ne kažem da su svi prevaranti i štanceri, ali da ih ima - ima ih.

Da biste ih izbegli, predlažem sledeće:
- proverite da li su registrovani kao odgajivačnica ili ne i koliko dugo se bave uzgojem pomenute rase
- ukoliko jesu, proverite da li se bave uzgojem jedne ili više rasa (izbegavajte u širokom luku "odgajivačnice svih rasa pasa")
- (ovo što je Berna rekla) proverite uslove u kojima psi žive
- proverite koliko često pare pse ("štenci spremni za preuzimanje tokom cele godine" su takođe za izbegavanje)
- insistirajte da vidite roditelje šteneta, kao i njihove rodovnike, potvrdu o parenju, prijavu legla...
- bilo bi dobro da štene preuzmete tek nakon što je ono vakcinisano/revakcinisano/očišćeno od parazita... (i obavezno tražite pisanu potvrdu o tome - gore pomenutu "žutu" zdravstvenu knjižicu). 7 nedelja je rekao bih isuviše rano za preuzimanje
- insistirajte da rodovnik dobijete prilikom preuzimanja šteneta sa upisanim Vašim podacima kao vlasnika psa u njemu

Na Vašem mestu bih radije potražio pouzdane odgajivače i kod njih se raspitao. Cena štenaca kod njih jeste viša, ali nisu svi štenci izložbenog i uzgojnog potencijala i njihova cena je dosta pristupačnija (dosta odgajivača takve štence poklanja). I oni Vam mogu preporučiti nekoga (na primer, nekoga ko ima psa iz njihovog uzgoja).
Ponavljam - ne kažem da su svi koji pse prodaju putem oglasa štanceri i prevaranti, ali tu treba "otvoriti četvoro očiju" i biti veoma oprezan!

Srećno! Unapred se radujem jednom "plavom jeziku" na forumu! :dens:

Van mreže Vanja Kacar

• Newbie
  • *

« Odgovor #34 poslato: 23 Februar, 2015, 17:24:35 »
Obratite paznju na  prodavace pasa https://www.facebook.com/stefijano.kennel?ref=ts&fref=ts vlasnici Boris i Snežana Janev sa sjedistem u Loznici,Srbija.Naime o cemu se radi.Moja supruga je izrazila zelju da kupi skupocjeno stene Pomeranski Spic Boo i pretrazivajuci na Piku naisli smo na profil doticnih prevaranata koji su prodavali stene BOO.Moja supruga ih je pozvala telefonom i javio se doticni Boris koji je rekao da imaju trazeno stene kao i da stene ima rodovnik,zdravstvenu knjizicu i pasos i rekao je da dodjemo posle 18h jer imaju nekih obaveza.Moja supruga je bila presretna rekla je:Ovo je moj najsretniji dan u zivotu :-D A ja posto vec imam iskustva sa raznoraznim prevarantima na Pik-u bio sam suzdrzan i rekao sam joj da se ne raduje previse jer jedno je internet i slike a kada se dodje na lice mjesta skroz je druga prica.Stigli smo u kucu prodavaca Borisa i Snezane i cim smo usli
meni se instikt za prevarante upalio.Oni su odabrali jedno zensko stene koje nas je cekalo na krevetu dnevne sobe i tutnuli je mojoj zeni u narucje.Dakle nismo imali pravo da izaberemo ni stene(ostale nismo ni vidjeli) nego koje su nam oni odabrali sto mi se uopste nije svidilo.Stene tuzno potisteno nije veselo :roll: Na pitanje zasto kazu igralo se puno pa se umorilo hmmmmmmmmmmm :shock: sumljivo.Dobro kazem ja ok sve dajte da vidim rodovnik od steneta oni meni dadose rodovnik njene sestre,molimmmmmmmmm?Ja kazem pa sta cu ja sa ovim rodovnikom dajte mi njen rodovnik.Kazu:Nemamo,meni sve jasno dobro reko dajte mi pasos i zdravsenu knjizicu jer ne pada mi na pamet da platim stene 1500km i jos da ga svercujem preko granice.Nemaju ni to naravno(cisti prevaranti preko tel. ima sve kada stignes nema nista).Reko slusajte ljudi ja necu kupiti stene bez ikakvih papira za 1500km gdje se oni nadjose uvredjeni i povikase skoro u glas:Sta vi mislite da smo mi prevaranti pa mi se 10 godina bavimo prodajom pasa!!!A ja kazem jos gore ako se bavite 10 godina prodajom pasa trebali bi ste biti daleko profesionalniji.Tu sam ja izasao iz kuce za mnom i moja supruga koja je bila sokirana.Znaci propali smo samo za gorivo sto smo dosli do njih a zamislite da smo bili blesavi pa kupili stene bez papira za te pare koje je bilo jako potisteno a mozda i bolesno.Kada sam danas ukucao Stefijano Kennel u Google pretrazivac ostao sam sokiran jer sam naisao na mnoga ruzna iskustva ljudi koji su od njih kupili stene http://prirodapasa.com/index.php?topic=130.0 kao i na http://balkankinology.net/forums/topic/9853-dogo-argentino-thor/

Kada sam procitao ova iskustva laknulo mi je jer me nisu uspjeli prevariti ali isto tako mi se javio osjecaj tuge znajuci da takvi prevaranti slobodno trguju na Pik-u i varaju ljude a vjerovatno i muce jadne zivotinje.Jos bi naveo da profil Boris1 ima 20 transakcija od toga 1 neutralni i jedan negativni dojam.Pozvao bi sve postene ljude da prijave ovaj profil Pik Aministraciji da bi se gore navedene i slicne prevare sprjecile

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #35 poslato: 23 Februar, 2015, 20:04:32 »
Reakcija za svaku pohvalu, bravo. Nadam se da cete uskoro naci pravog odgajivaca od koga cete kupiti zdravo i pravo stene, sa sve papirima.

Van mreže Bečir Čišija

• Newbie
  • *

« Odgovor #36 poslato: 26 Maj, 2015, 19:29:13 »
Pozdrav svima, slucajno sam "naletio" na ovu temu pa reko da podjelim svoje iskustvo sa Stefanio kennel. Ja sam kupio americkog staforda ( juni 2012god), ja sam iskoristo "dostavu" posto nisam imao vlastit automobil, pas mi je dostavljen u Istocno  Sarajevo na autobusku stanicu. Na prvi pogled mrsav pas, tih i miran pa kontam umoran od puta ( s njim su dosla jos dva psa zenka rot-a koja je otisla u busovacu i u sarajevo je dosao jorksirski terijer). Cuko je bio gladan bas, smjetio sam ga i ujutro me cekalo neugodno iznenadjenje, cuko je imao proliv koji nisam mogao zaustavit. Odveo sam ga vet i pokazao sam zdravstvenu koju je mi je poslao, moj vet kaze da najvjerovatnije ni bio vakcinisam te da su u knjizici navodno neke vakcine koje se kod nas ne koriste jer su se pokazale lose. Mog cuku je uhvatio stenjetnak, 15ak dana je bio na granici ni ziv ni mrtav, primio je dosta infuzija, injekcija i uglavnom uspio se izvuc. Zaboravio sam napisat da naravno nikad nisam dobio rodovnik, meni se vise nikad nisu ni javili na telefon, nadam se da ce moje iskustvo nekom posluzit te nece bit naivan ko ja poz svima

Van mreže Bečir Čišija

• Newbie
  • *

« Odgovor #37 poslato: 26 Maj, 2015, 19:42:50 »
Pozdrav svima, slucajno sam "naletio" na ovu temu pa reko da podjelim svoje iskustvo sa Stefanio kennel. Ja sam kupio americkog staforda ( juni 2011god), ja sam iskoristo "dostavu" posto nisam imao vlastit automobil, pas mi je dostavljen u Istocno  Sarajevo na autobusku stanicu. Na prvi pogled mrsav pas, tih i miran pa kontam umoran od puta ( s njim su dosla jos dva psa zenka rot-a koja je otisla u busovacu i u sarajevo je dosao jorksirski terijer). Cuko je bio gladan bas, smjetio sam ga i ujutro me cekalo neugodno iznenadjenje, cuko je imao proliv koji nisam mogao zaustavit. Odveo sam ga vet i pokazao sam zdravstvenu koju je mi je poslao, moj vet kaze da najvjerovatnije ni bio vakcinisam te da su u knjizici navodno neke vakcine koje se kod nas ne koriste jer su se pokazale lose. Mog cuku je uhvatio stenjetnak, 15ak dana je bio na granici ni ziv ni mrtav, primio je dosta infuzija, injekcija i uglavnom uspio se izvuc. Zaboravio sam napisat da naravno nikad nisam dobio rodovnik, meni se vise nikad nisu ni javili na telefon, nadam se da ce moje iskustvo nekom posluzit te nece bit naivan ko ja poz svima