Autor Tema: Održavanje vegetacije u dvorištu gde živi pas  (Pročitano 25183 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Održavanje vegetacije u dvorištu gde živi pas
« poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:11:32 »
U početku sam smatrala da sam od onih manje ambicioznih pošto sam htela da imam samo travu u dvorištu, bez cveća i ostalog. Nisam mislila da će biti lako, ali ni ovoliko teško  :zid2: Trava em je retka, em je na nekim mestima nema uopšte  sm kuhaca Da li neko od vas ima savet kako ''pripremiti'' ovo što bi trebalo da bude travnjak za zimu? A da na proleće to sve nekako lepo živne?
Da napomenem da sam prošle jeseni prekopala sve, povadila kamenje i strane predmete, na proleće posejala travu, pa pošto je nije bilo previše posejala još jednom, 2 x đubrila i non stop zalivala.

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Održavanje vegetacije u dvorištu gde živi pas
« Odgovor #1 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:16:46 »
mi smo nekada imali vrt... imao je travu, a okolo je bila ziva ograda...od zive ograde je prezivela samo ona stara i duboko ukorenjena, a ove mladje su se pretvorile u horor grancice...trava je postala blato, a jedino sto zivi je drvece lovora i 1 divlja pomorandza...tamo gde kaplje klima raste neki korov...
kad se preselim u kucu koja je na kamenom terenu, mislim da cu zadrzati sav kamenjar, a ravne delove posuti sljunkom ili eventualno staviti onu puzavicu sto ide po zemlji... stavicu i neko drvece koje se samoodrzava i nista plemenito jer nit sam ja plemenita, niti su snauceri plemeniti  sm kuhaca
doduse, i nisam ljubitelj vrtova koji su pod konac i uredjeni tip top, vise volim da vidim one sto deluju malo divljacki i sumski

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:22:11 »
 sm valjko1
znala sam da ćeš kad tad da otvoriš ovu temu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #3 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:22:53 »
mislim na ovu puzavicu...ima je u jednom parku u splitu, i stalno je zelena a raste ko luda na sve strane

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:26:04 »
mi u kraju imamo neko drvo, koje je garant korov. raste kao ludo, na sve strane, maltene izlazi iz betona.....ali meni super izgleda. slikaću pa ću postaviti ovde

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:27:16 »
Eh....uništavanje travnjaka ti tek predstoji! Jesen i zima su kao stvoreni za to, stalno je vlažno/mokro i dovoljno je jedno kočenje u mestu i ode ti dva kvadrata travnjaka  :mad: To je nemoguće sprečiti, ja nikada nisam ni pokušavao. Ali nekako se ta trava obnovi na proleće, izraste ona sama opet, a tamo gde ne nikne sama ti lepo poseješ drugu. Samo gledaj da to uradiš što ranije, mislim da ako vremesnki uslovi dozvoljavaju već u martu može da se poseje trava, ali nisam siguran.

Mene najviše nerviraju žute fleke zbog pišanja po travi, ajde to je veći problem sa ženkama, dok mužjaci uništavaju žbunove i slične biljke.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:31:54 »
ja obozavam sve to sto raste kao korov...evo sta se meni svidja i tako cu da si slicno i napravim...s tim da cu imati i nesto drveca posto vec na zemlji imam ogromni stari hrast

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:32:55 »
Ćubi, znam na koje drvo misliš, ima ga uz ceo autoput, ja ga imam 3 kom u dvorištu, a kada sam isto to izvadila iz korena da ga ''preselim'' osušilo se. Loša karma  :th:
Ana, ovo izgleda super!

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:35:53 »
ovde kod mene izraslo maltene iz zida
i za 6 meseci se dupliralo

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:37:21 »
Ja sam moje ''orezala'' i sad izgledaju kao palme  sm smesko1 Ali su mi na lošem mestu, sve u onom gornjem delu dvorišta.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:38:28 »
kapiram i da je prakticno...to mi je najvaznije jer moj teren izgleda ovako

a planiram da sacuvam svo kamenje kad budemo ravnali teren za gradnju.
inace, moj sadasnji vrt izgleda kao ovaj teren  :wall:

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 22 Oktobar, 2012, 15:39:32 »
Kod nas se ne radi ništa posebno pred zimu... Imamo dosta zimzelenih biljaka(drveće i neki žbunići), pa za to nema problema. A cveće koje preživi - preživi... Ništa  sm smesko2 Naša trava je 100 % prirodna  sm smesko1 U leto je nismo ni zalivali, sad se popravila sama... A biljke naravno su redovno zalivane... Bolt je najveći problem  sm smesko1 :rofl: Ubio je hibiskuse, 3 vinove loze(tek posađene), breze je mučio, pa je jedna izgubila bitku...
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 22 Oktobar, 2012, 16:02:13 »
Kris, a da otkopaš sa korenom neku baš mladu stabljiku? možda će lakše da preživi preseljenje....a kako brzo raste do proleća ćeš imati drvo

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 22 Oktobar, 2012, 16:03:14 »
Pa te sam i kopala, pošto stalno izbijaju nova drvca i presadila uz ogradu ovamo iza, al neće...Al zato imam šljiva onih divljih  sm smesko1
E da imam neko bagrenje koje ne mogu da ubijem, to je strašno koliko je ludo.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 22 Oktobar, 2012, 16:04:04 »
http://i49.tinypic.com/5txjj9.jpg
inace, moj sadasnji vrt izgleda kao ovaj teren  :wall:

pa zar ne volis prirodno  sm plaz1

Krisbice,veliki bagrem samo iz korena,a mali jaci rastvor totala i nema brige  sm duvandzija